In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲
بازگشت
تصمیمی درست است که عدالت را برای اکثریت افراد جامعه به ارمغان آورد

تصمیمی درست است که عدالت را برای اکثریت افراد جامعه به ارمغان آورد

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی: مسئولین باید خود را به سلاح تقوا مجهز کنند و اطاعت و بندگی خدا را در دستور کار قرار دهند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه‌ی حضرت علی علیه السلام به مالک اشتر تصریح کرد: مسئولین باید خود را به سلاح تقوا مجهز کنند و اطاعت و بندگی خدا را در دستور کار قرار دهند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، وی صبح امروز در جلسه‌ی قرآن و در جمع اساتید و نخبگان دانشگاه‌های تهران با اشاره به شرایطی که در کشور حاکم است گفت: توجه به نامه‌ی حضرت امیر علیه السلام در یک نظام سیاسی که در جهت کمتر کردن فاصله با آرمان‌ها قدم بر می‌دارد ضروری است و می‌تواند نقشه‌ی راه هر مسئول و حاکمی باشد که در فضای یک نظام سیاسی خدمت می‌کند.

 

ابوترابی با اشاره به اینکه عبودیت و بندگی در برابر خداوند اولین نکته‌ای است که در این نامه به آن اشاره شده است گفت: قبل از هر چیز باید بدانیم که انسان در هر مقامی که باشد خود را بنده‌ی خداوند بداند.

 

وی با بیان اینکه حضرت علی علیه السلام در این نامه چهار هدف کلی را برای مالک اشتر تشریح کرده است گفت در اولین مسئله بر درآمد مشروع و فراهم آوردن بستر مناسب برای تولید ثروت تأکید شده است.

 

نامزد یازدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری امنیت و توسعه‌ی نیروی انسانی را از دیگر موارد مطرح شده دانست و تأکید کرد باید صالح‌ترین و با اخلاق‌ترین جامعه شکل بگیرد.

 

وی با بیان اینکه تأمین امنیت در یک جامعه ابزاری برای رشد و تربیت نیروی انسانی است گفت: بدون تردید چنین جامعه‌ای آباد خواهد گردید و بالاترین سطح رفاه حاصل خواهد شد.

 

ابوترابی با تأکید بر اینکه این چهار مورد شاه کلید مدیریت و اداره‌ی کشور هستند گفت: در هر حوزه‌ای  که با مشکل روبرو هستیم به خاطر این است که به یکی از این موارد توجه نشده است.

 

وی با بیان اینکه اگر در بحث تحریم با عقلانیت بیشتری رفتار می‌کردیم امروز کمتر دچار آسیب بودیم، اظهار داشت: بدون تولید ثروت نمی‌توان به اقتدار سیاسی دست یافت.

 

نائب رئیس مجلس در ادامه به توصیه‌ی اصلی حضرت امیر علیه السلام به مالک‌اشتر اشاره کرد و گفت: مسئولین باید خود را به سلاح تقوا مجهز کنند و اطاعت و بندگی خدا را در دستور کار قرار دهند.

 

وی افزود: انسان متقی دو ویژگی دارد، یکی ایمان و دیگری عمل صالح و هر کسی که بیشتر از این دو گوهر بهره‌مند باشد در سطح بالاتری از تقوا قرار می‌گیرد.

 

ابوترابی با تأکید بر اینکه انسان با حرکت درمسیر الهی به سلامت می‌رسد و راهی جز این وجود ندارد، گفت: ملاک شناخت صالحین، قضاوت عموم مردم است، البته ممکن است گاهی در یک مقطع کوتاه و با تبلیغات یک قضاوت سطحی ایجاد شود، اما ملاک قضاوتی است که از درون جامعه می‌جوشد و یک مدیر باید بر اساس این قضاوت به اصلاح خود بپردازد.

 

وی اضافه کرد: ملاک تشخیص مدیر و مسئول موفق این است که دغدغه‌ی عمل صالح داشته باشد، نه اینکه بر اساس تصمیم‌گیری‌های سیاسی عمل کند.

 

ابوترابی افزود: عمل صالح با انگیزه‌ی پاک مطابق با موازین الهی و با پشتوانه‌ی عقلی و علمی انجام می‌شود.

 

وی با اشاره به صفات رحیم و رحمان خداوند متعال، ملاک مدیر شایسته را محبت و توجه به همه‌ی افراد جامعه دانست و گفت: بر این اساس باید کسانی در صحنه‌ی مدیریت قرار بگیرند که صلاحیت، توانایی و انگیزه‌ی بالاتری داشته باشند و بر اساس شایسته‌سالاری انتخاب شوند.

 

عضو شورای عالی حل اختلاف قوا، در ادامه‌ی تفسیر نامه‌ی حضرت علی علیه السلام به مالک اشتر گفت: تصمیمی درست است که عدالت را برای اکثریت افراد جامعه به ارمغان آورد و رضایت عمومی را فراهم کند.

 

وی در پایان به رازداری به عنوان یکی از ویژگی‌های مدیر و حاکم اسلامی اشاره کرد و گفت: باید کسانی را که به دنبال برملا کردن عیوب دیگران هستند، از مرکز مدیریت جامعه دور کرد.

 

گفتنی است در پایان این جلسه، حجت الاسلام ابوترابی از نزدیک با اساتید و نخبگان حاضر در جلسه به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

تازه ترین اخبار