In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲
بازگشت
تصمیم گیری های دستگاه اجرایی باید مبتنی بر پشتوانه علمی باشد

تصمیم گیری های دستگاه اجرایی باید مبتنی بر پشتوانه علمی باشد

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی معتقد است اگر علم با معرفت همراه نباشد به طغیان منجر می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، وی بعد از ظهر امروز در مراسم «نکوداشت دکتر پرویز جبه دار مارالانی» که در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران حضور یافت و از مقام علمی و اخلاقی این چهره برجسته دانشگاهی تجلیل کرد.

 

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، با تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) به تفاسیر موجود از سوره کوثر اشاره کرد و گفت: علی رغم همه بدخواهی ها و سرزنش ها، ائمه اطهار از ذریه پاک حضرت فاطمه (س) بودند.

 

وی از شخصیت علمی دکتر پرویز جبه دار تقدیر کرد و افزود: تمامی اساتید و شخصیت هایی که این استاد محترم را می شناسند، قبل از مقام علمی وی، مقام انسانی و اخلاقی او را می ستایند.

 

ابوترابی اضافه کرد: شخصیت دکتر جبه دار حاصل پیوند علم و ایمان و اخلاق و انسانیت است.

 

وی با تاکید بر اینکه کسی تا به حال اندکی بخل علمی در سیره دانشگاهی ایشان مشاهده نکرده است گفت: او همه اندوخته هایش را برای تربیت شاگردانش به کار گرفته است و امیدورام که جامعه علمی بتواند قدردان زحمات این استاد برجسته باشد.

 

عضو شورای عالی حل اختلاف قوا رشد جامعه را در گرو ارتقای علم و دانش دانست و با اشاره به اینکه اگر علم با معرفت همراه نباشد به طغیان منجر می شود، یادآور شد: پیوند علم و معرفت راه را برای بهره برداری از علم و دانش هموار می کند.

 

وی در ادامه بر لزوم اتخاذ تصمیم دستگاه اجرایی بر مبنای پشتوانه های علمی تاکید کرد و گفت: اساتید و چهره های دانشگاهی باید در تصمیم گیری های کشور نقش جدی ایفا کنند.

 

ابوترابی سرمایه گذاری در عرصه ی تحقیق و پژوهش را ضروری دانست و با اشاره به نتایج یکی از تحقیقات انجام شده در این زمینه گفت: کشورهایی که بیشترین سرمایه گذاری را در امر تحقیق انجام می دهند، 95 درصد از دانشمندان جهان را در اختیار دارند و همزمان بیشترین آمار ثبت اختراعات یعنی حدود 98 درصد، به آنها اختصاص دارد.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه در پایان سند چشم انداز توسعه ایران باید به یک کشور مرجع در محافل علمی شناخته شود، تاکید کرد: باید از تمام ظرفیت های علمی کشور در جهت توسعه علم و دانش بهره گرفت تا علاوه بر مرجعیت ایران در عرصه های علمی، زبان فارسی نیز به یک زبان مرجع علمی مبدل شود.

 

تازه ترین اخبار