In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در یکشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱ - ساعت ۱۴:۵۳
شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵
بازگشت
مراسم شانزدهمین سالگرد سیدآزادگان 9 خرداد برگزار می‌شود

مراسم شانزدهمین سالگرد سیدآزادگان 9 خرداد برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت حجت الاسلام سیدعلی اکبر ابوترابی، پدر بزرگوارشان و شهدای آزاده روز یکشنبه 9 خرداد ساعت 17/30 در تالار اندیشه حوزه هنری واقع در خیابان حافظ خیابان سمیه برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، مراسم بزرگداشت حجت‌الاسلام والمسلمين سیدعلی اکبر ابوترابی، پدر بزرگوارشان و شهدای آزاده روز یکشنبه 9 خرداد ساعت 17/30 در تالار اندیشه حوزه هنری واقع در خیابان حافظ خیابان سمیه برگزار می شود.

 

در مراسم سال جاری همچنین یادواره شهدای آزاده فاجعه منا و مدافعین آزاده حرم اهل بیت(ع) نیز برگزار خواهد شد.

 

حجه الاسلام والمسلمین سیدعلی اکبر ابوترابی ، در سال 1318 در خانواده ای مذهبی و روحانی دیده به جهان گشود. با آغاز جنگ تحميلي، به همراه شهيد دکتر چمران در ستاد جنگ‏هاي نامنظم به سازماندهي نيروهاي مردمي پرداخت و در 26 آذر 59 در يکی از مأموريت‏های شناسايی به اسارت دشمن بعثی در آمد و به مدت ده سال، اميدبخش اسيران در بند رژيم عراق بود.

 

سیدآزادگان پس از حضور در جمع سایر اسیران، با رهبرى حکیمانه خود و با تمسک به ائمه معصومین (ع) و با معنویت و سعه صدر و حلم و بردبارى فوق العاده، مکر و حیله دشمنان بعثى را بى تأثیر نمود و شمع محفل اسراى مظلوم دربند شد و در جهت تقویت روحیه مقاومت و ایمان آنان از هیچ اقدام و ایثارى دریغ نورزید.

 

اين مجاهد عارف پس از دوران اسارت به عنوان نماینده مقام معظم رهبری در ستاد امور آزادگان منصوب شد. همچنین در دوره های چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی نمایندگی مردم تهران را بر عهده داشت.

 

سرانجام در دوازده خرداد سال 79 در مسیر زیارت حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به همراه پدر بزرگوارشان حضرت آیت‌الله سیدعباس ابوترابی به لقا الله پیوست و پیکر مطهرشان در حرم امام رضا (ع) به خاک سپرده شد.

 

مراسم بزرگداشت شانزدهمین سالگرد رحلت سید آزادگان شهید سیدعلی اکبر ابوترابی و پدر بزرگوارشان و شهدای آزاده با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماينده محترم ولى فقيه و ریاست بنیاد شهید و ایثارگران و با حضور خانواده آزادگان، شهدا و ایثارگران روز یکشنبه 9 خرداد ساعت 17.30 در تالار اندیشه حوزه هنری واقع در خیابان حافظ خیابان سمیه برگزار می شود.

تازه ترین اخبار