In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲
بازگشت
باید نقدینگی را به سمت صنعت و تولید کالا هدایت کرد

باید نقدینگی را به سمت صنعت و تولید کالا هدایت کرد

اگر همزمان با ارسال پرونده ایران به شورای امنیت نقشه راه مدیریت اقتصادی تغییر پیدا می کرد می توانستیم تحولی درمدیریت سیاسی و اقتصادی کشور ایجاد کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، وی صبح امروز چهارشنبه در«نخستین همایش ملی حاکمیت شرکتی در راستای تحقق سند چشم انداز» اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی از ظرفیت های استثنایی و بالایی مانند نیروی انسانی تحصیل کرده، ثبات سیاسی، امنیت، کارآفرینان، چهره های هوشمند عرصه اقتصاد و سرمایه های مادی پر ارزش برخوردار است.

 

وی افزود: با سیاست گذاری درست در بانک مرکزی، نظارت بر حسن اجرای آن و هدایت نقدینگی به سمت بورس می توانیم شاهد یک انقلاب عظیم در حوزه صنعت باشیم.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بازار سرمایه به طور خاص نقش محوری و تعیین کننده ای در این عرصه دارد، تصریح کرد : اقتصاد، رفاه اجتماعی، عمران و آبادی از مقوله های کلیدی هر کشوری هستند که باید برنامه ریزی و اقدامات منسجمی در این حوزه ها صورت گیرد.

 

ابوترابی با تاکید بر اینکه تمام تلاش ها و برنامه های کشور برای توسعه باید دانش بنیان باشند، به تمامی دست اندرکاران و برنامه ریزان توصیه کرد که نگاه ویژه ای به این مقوله داشته باشند تا تمامی اقدامات، مبتنی بر دانش باشد.

وی با بیان اینکه در شرکت ها و بنگاه های اقتصادی، مدیر بالاترین مسئولیت را در قبال سهامداران، مشتریان، محیط زیست و نظام دارد، افزود: مدیران باید نگاه واقع بینانه به مسائل مختلف داشته باشند که این موضوع از تعهد و ایمان آنان الهام می گیرد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضرت علی (ع) به گروهی از جامعه که مالیات می پرداختند و دست اندرکاران صنعت نگاه ویژه ای داشتند، افزود:  ضروری است نقدینگی به سمت صنعت و تولید کالا و خدمات هدایت شده و از این طریق، تورم مدیریت شود.

 

وی با تاکید بر تاثیر سیاست خارجی و روابط دیپلماتیک بر اقتصاد و لزوم برقرار کردن پیوند میان آنها گفت: بنده معتقدم که مسئول دستگاه دیپلماسی باید شخصا در اقتصاد صاحب نظر باشد و دغدغه اقتصادی داشته باشد، و یا اینکه قطعا یک معاون هوشمند و آشنا به اقتصاد را به خدمت بگیرد تا سرمایه گذاری جایگاه اصلی خود را پیدا کند.

 

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: اگر این مهم تحقق پیدا کند در واقع شرکت ها و بنگاه های اقتصادی کالا تولید می کنند و وزارت خارجه نقش بازاریابی را انجام می دهد.

 

وی با تاکید بر اینکه می توان با پیوند اقتصاد و سیاست خارجی، اوضاع کسب و کار را بهبود بخشید یادآور شد: سفارتخانه های کشورهای آسیایی که اقتصاد پیشرفته ای دارند را بیشتر تجار اداره می کنند تا سیاست مداران.

 

ابوترابی ادامه داد: بنده معتقدم اگر این نگاه وجود داشت در مسئله تحریم با چالشهای امروز روبرو نبودیم.

 

عضو شورای عالی حل اختلاف قوا استقامت و پایداری در تقویت اقتدار سیاسی و اقتدار اقتصادی را ضروری دانست و تصریح کرد: باید از موضع قدرت از منافع ملی خود دفاع کنیم و می توانیم با مدیریت مبتنی بر برنامه و کارشناسی و با آشنایی با ادبیات سیاسی روز از این منافع حراست کنیم.

 

وی افزود: اگر همزمان با ارسال پرونده ایران به شورای امنیت ملی نقشه راه مدیریت اقتصادی کشور تغییر پیدا می کرد و ذخایر ارزی خود را با توجه به بازار سرمایه و بنگاه های اقتصادی که دارای ارزش افزوده هستند، افزایش می دادیم، می توانستیم تحولی درمدیریت سیاسی و اقتصادی خود ایجاد کنیم.

 

ابوترابی اضافه کرد: البته این به معنی این نیست که نفت و انرژی خود را صادر نکنیم بلکه باید نحوه بهره برداری از درآمد نفتی را تغییر دهیم و به جای به کار گرفتن آن برای اداره کشور، آن را برای رشد اقتصادی و رسیدن به ثروت بیشر به کار بگیریم.

 

وی منابع حاصل از فروش نفت و میعانات گازی را سرمایه دانست و افزود: باید درآمدهای نفتی را به سرمایه مولّد و زاینده تبدیل کرد.

 

نائب رئیس مجلس شورای  اسلامی با تاکید بر اینکه بهبود اوضاع کسب و کار در قانون برنامه پنجم توسعه مورد توجه قرار گرفته است گفت: آنچه اهمیت ویژه ای دارد این است که در مقام عمل و در عرصه اجرا مورد توجه ویژه قرار گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه اگر قانون هدفمندی یارانه ها به درستی و همانگونه که تصویب شده است، اجرا شود، بلندترین گام در جهت رشد اقتصاد کشور است اظهار داشت: شفاف سازی قیمت ها از مسائل کلیدی در جهت حل مسائل اقتصادی است.

 

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پایان تاکید کرد: لایحه قانون تجارت چیزی جز حاکمیت شرکتی نیست که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

تازه ترین اخبار