In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در یکشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱ - ساعت ۱۴:۵۳
سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
بازگشت
هر شرطی برای حج که کمترین آسیبی به شأن مردم ایران بزند، قابل قبول نیست

هر شرطی برای حج که کمترین آسیبی به شأن مردم ایران بزند، قابل قبول نیست

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هر شرطی از جانب عربستان برای حج که کمترین آسیبی به شأن مردم ایران بزند، قطعا قابل قبول نیست.

حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به شروط عربستان برای حجاج ایران از جمله عدم شعار دادن و احتمال صدور ویزا در کشور ثالث گفت: به نظر بنده هیات ایرانی برای مذاکرات در راستای انجام حج زائران ایران باید در یک چارچوب روشنی گفت و گو کنند و این چارچوب روشن عبارت است اولا حفظ شأن، منزلت و حفظ جایگاه فاخر زائران ایران است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: هم در آموزه های دینی و هم بر اساس جایگاه و منزلت نظام اسلامی و جایگاه ملت عزیز ایران، باید این شأن و منزلت و جایگاه حراست شود.

با رعایت شأن و منزلت حجاج ایرانی باید امنیت بالایی برای آنها برقرار شود

وی ادامه داد:بحث دوم، امنیت زائران ایرانی است که باید از بالاترین سطح امنیت برقرار باشد. با رعایت شأن و منزلت آنها باید امنیت بالایی برای حجاج ایرانی برقرار شود.

ابوترابی تاکید کرد: بحث دیگر آن است که باید در چارچوب حفظ جایگاه، منزلت و شأن، مقدمات سفر از جمله ویزا و پرواز به گونه ای تدبیر و برنامه ریزی  شود که به این منزلت کمترین آسیبی وارد نشود.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: در کنار این مسائل حجی که برگزار می شود باید در چارچوب ارزشهای اسلامی و با نگاه به آرمان های پیامبر گرامی اسلام و قرآن کریم باشد و باید این ارزش ها و آرمان ها در مراسم حج کاملا مورد توجه قرار گیرد. این تکات مورد تاکید امام راحل و رهبر انقلاب بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که اگر کشور ثالثی برای صدور وزیرای حجاج ایران در نظر گرفته شود چه باید کرد، گفت: هر امری کمترین آسیبی به شآن ایرانی بزند قظعا مورد قبول نیست.

تازه ترین اخبار