In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در یکشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱ - ساعت ۱۴:۵۳
چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
بازگشت
پایان نشست کمیته دائم امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی

پایان نشست کمیته دائم امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی

نشست کمیته دائم امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی در دومین روز کاری خود پایان یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، نائب رییس مجلس شورای اسلامی در پایان نشست کمیته دائم امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی ضمن تشکر از نماینده رئیس APA و یکایک هیات های پارلمانی آسیایی گفت: امیدوارم ساعت هایی که در تهران حضور داشتید، اوقات خوشی را گذرانده باشید و اگر کوتاهی در پذیرایی و میزبانی بود ببخشید.

وی تاکید کرد: انتظار داریم کمیته های اقتصادی و سیاسی مجمع مجالس آسیایی نیز برگزار شود تا بتوانیم دستاوردهای این کمیته ها را در اجلاس مجمع عمومی که سال جاری و به میزبانی کامبوج برگزار می شود، بررسی کنیم.

همچنین کیم چیت نماینده رئیس APA و عضو هیات پارلمانی کامبوج عنوان کرد: از همه اعضای پارلمانی مجالس آسیایی برای حضور در مجمع عمومی کامبوج دعوت می کنیم در حاشیه جلسه مجمع نشستی برای بررسی دستاوردها خواهیم داشت و بازدیدی از یکی از شهرهای فرهنگی کامبوج انجام می شود.

وی ادامه داد: کامبوج ریاست دو دوره مجمع عمومی را برعهده داشت و خوشحال می شویم که برای دهمین دوره مجمع عمومی مجالس آسیایی میزبانی کامبوج را پذیرا باشید.

در ادامه نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ضمن پذیرفتن دعوت کیم چیت گفت: امیدواریم شاهد برگزاری اجلاسی بااقتدار و حضور حداکثری اعضای پارلمانی APA در کشور پادشاهی کامبوج باشیم.

ابوترابی فرد ادامه داد: امیدواریم که این اجلاس به همگرایی فرهنگی، اقتصادی، سیاسی قاره کهن آسیا منجر شود و به معنای واقعی هزاره سوم در این قاره که کهن ترین و پرجمعیت ترین قاره جهان است تبدیل شود.

وی تاکید کرد: امیدواریم دست و قدرت سلطه گران از آسیا بریده شود و این قاره با علم قوی و فرهنگ غنی، دارای اقتصاد بالنده و مولد باشد.

در ادامه دکتر زهیر صندوقه نماینده پارلمان فلسطین ضمن تشکر از مدیریت حجت الاسلام ابوترابی فرد گفت: فلسطین تنها کشوری است که تحت اشغال ناجوانمردانه است و امیدواریم پس از آزادی قدس شریف، فلسطین میزبان مجمع عمومی مجالس آسیایی باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به نماینده پارلمانی فلسطین گفت: منتظر دعوت نامه شما و برگزاری اجلاس APA در کشور مستقل فلسطین هستیم./

 

تازه ترین اخبار