In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در یکشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱ - ساعت ۱۴:۵۳
چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
بازگشت
با حضور آمریکا در افغانستان تولید مواد مخدر افزایش یافت

با حضور آمریکا در افغانستان تولید مواد مخدر افزایش یافت

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران و پاکستان به مسیر ترانزیت قاچاق مواد مخدر تبدیل شده‌اند که باید با همکاری کشورهای آسیایی امنیت را برقرار کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، نائب رییس مجلس شورای اسلامی امروز عصر (سه شنبه، 7 اردیبهشت) در نشست کمیته دائم امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی در خصوص قطعنامه همکاری‌های موثر در مبارزه با قاچاق و ترانزیت مواد مخدر در آسیا گفت: با حضور آمریکا در افغانستان تولید مواد مخدر افزایش یافته است که متاسفانه این افزایش تولید باعث ایجاد نگرانی در منطقه و به خصوص کشورهای همسایه شده است.

وی با بیان اینکه تولید مواد مخدر به کشورهایی از جمله ایران و پاکستان آسیب‌های بسیاری رسانده است، گفت: این تولید باعث شده است که ایران و پاکستان به مسیر ترانزیت قاچاق مواد مخدر تبدیل شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجلاسی در هند ادامه داد: در اجلاسی که هند میزبان آن بود هیات پارلمانی دومای روسیه نیز به شدت در خصوص قاچاق مواد مخدر اعلام نگرانی کرد. روسیه اعتقاد دارد که باید با تولید و ترانزیت مواد مخدر از افغانستان مبارزه کرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امیدواریم که با صدور قطعنامه همکاری‌های موثر در مبارزه با قاچاق و ترانزیت مواد مخدر در آسیا، مجمع مجالس آسیایی همکاری لازم برای ایجاد امنیت در این زمینه را فراهم کند./

تازه ترین اخبار