In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در یکشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱ - ساعت ۱۴:۵۳
چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
بازگشت
دیوان عالی آمریکا ۲ میلیارد دلار از ایران راهزنی کرده است

دیوان عالی آمریکا ۲ میلیارد دلار از ایران راهزنی کرده است

نائب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: این برداشت راهزنی بوده و بدانید که مانند همیشه این ملت ایران است که در مقابل این راهزنی پیروز خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، نائب رییس مجلس شورای اسلامی در ابتدای نشست کمیته دائم امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی (APA) امروز (سه شنبه 7 اردیبهشت) ضمن تشکر از ریاست هیأت پارلمانی کامبوج، ریاست مجلس ملی کامبوج و دبیرخانه APA اظهار داشت: همکاران ارجمند و نمایندگان محترم پارلمان های آسیایی عضو APA یکی از آموزه های حیات بخش قرآن که چون مشعلی پرفروغ فراروی جامعه بشری و پیروان قرآن کریم می درخشد این است که بسیاری از گفتگوها و نشست ها دستاورد ارزشمند و مفیدی ندارند و محصول این گفتگوها برای جامعه بشری مفید واقع نمی شوند از نگاه قرآن کریم نشست ها و گفتگوها در شرایطی مفید و منشأ اثر و الهامبخش خواهد بود که اطراف یکی از سه موضوع زیر بحث شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع بحث فهم مشکلات و چالش های فراروی جامعه بشری و تلاش برای پوشش نیازهای جامعه انسانی باید باشد در گفتگوها باید برای مبارزه با فقر و پاسخ به نیازهای جامعه اسلامی بحث شود و محصول آن ارتقاء سلامت جامعه انسانی خواهد بود.

وی اظهار داشت: موضوع گفتگو باید مورد قبول عقل و مورد امضای خدای متعال باشد بنابراین لازم است درباره مسائلی بحث شود که عقلا آن مسائل را برای جامعه انسانی مفید می دانند.

ابوترابی فرد با بیان اینکه مسائل باید مورد تأکید ادیان الهی، پیامبران آسمانی و خدای متعال باشد گفت: از نگاه قرآن کریم نشستی مفید و ثمربخش است که در آن برای ارتقاء دوستی در جامعه بشری گفتگو شود و برای پایان به خشونت تلاش کنیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد که در گفتگوها باید به سلامت جامعه انسانی بیاندیشیم و روابط ملت ها و پیروان ادیان از لحاظ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اصلاح شود.

ابوترابی فرد با بیان اینکه موضوع اصلاح روابط انسان ها نیز مورد امضای خداوند است گفت: ما در این کمیته دائم امور اجتماعی و فرهنگی APA برای مبارزه با خشونت، اصلاح روابط و ارتقاء سطح روابط پیروان ادیان و پایان دادن به دشمنی، کینه ورزی و خشونت گفتگو خواهیم کرد.

وی خطاب به اعضای پارلمان های آسیایی عضو APA گفت: در این ساعت که ما با هم گفتگو می کنیم با هدف مهرورزی و دوستی بسیاری از نشست ها برای دامن زدن به جنگ و خشونت در جامعه انسانی و ایجاد شکاف بین جوامع بشری تشکیل می شود بنابراین لازم است دقت کنیم زمانی کهدشمنان جامعه بشری نشست های محرمان و پنهانی دارند ما نیز فکری کنیم.

وی با اشاره به جنگ جهانی دوم گفت: قدرت های پیروز در این جنگ به این نتیجه رسیده اند که رژیم عقده ای صهیونیستی را در جنوب غربی آسیا ایجاد کنند تا همواره این منطقه از جهان در جنگ و نزاع قرار گیرد و ملت مظلوم فلسطین و اسلام مورد ستم قرار گیرند خلق رژیم نامشروع صهیونیست در قلب جهان اسلام برای گسترش ناامنی و خشونت است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید دارد که این حرکت نقطه مقابل نگاه قرآن است و باید با هر اقدامی برای گسترش ناامنی و جنگ مبارزه کنیم.

ابوترابی فرد با بیان اینکه منطق جمهوری اسلامی ایران این است که اجازه داده نشود در امور داخلی کشورها به هر بهانه ای دخالت شود گفت: باید ملت های آسیایی خود در خصوص سرنوشتشان تصمیم بگیرند و نباید قدرت های دیگر با ارسال سلاح و تروریست به سوریه آنجا را به میدان جنگ تبدیل کنند این در شرایطی است که باید فضا برای تصمیم گیری ملت سوریه با آزادی و امنیت کامل فراهم شود.

وی با اشاره به شرایط مردم مظلوم یمن ادامه داد: نباید مردم یمن را مورد حمله قرار می دادند و یک سال آنها را از زمین، هوا و آب مورد محاصره قرار می دادند بلکه این ملت باید سرنوشت خود را رقم بزنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس همچنین گفت: ملت مظلوم فلسطین و غزه همواره در محاصره و مورد تهاجم قرار دارند در حالی که باید این ملت سرنوشت خود را رقم بزنند.

وی ادامه داد: باید همه کسانی که از خارج وارد خاک فلسطین شدند از این کشور خارج شوند و اجازه دهند که مردم فلسطین درباره نظام سیاسی خود تصمیم بگیرند این تنها راه پایان دادن به خشونت و جنگ افروزی است.

ابوترابی فرد ابراز امیدواری کرد که در این نشست ودر پارلمان های کشورهای آسیایی موضوع مورد بحث قرار گیرد واعضای APA با استفاده از تمام ابزارها و ظرفیت های خود در مسیر اصلاح و دوستی جامعه بشری و داشتن فضایی به دور از خشونت و جنگ تلاش کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برداشت 2 میلیارد دلاری دیوان عالی آمریکا از ذخایر ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: این اقدام غیر قانونی است و راهزنی کشور آمریکا از ایران است. آنها از ذخایر ارزی بانک مرکزی سرقت کرده اند و این سرقت نشان می دهد که جامعه بشری در برابر راهزنان بین المللی که با تکیه به سلاح و قدرت های نظامی سعی در ضایع کردن حقوق سایر ملل دارند.

وی ادامه داد: ملت های اروپا، آسیا و آفریقا اگر در برابر راهزنی دیوان عالی آمریکا که مورد حمایت دولت این کشور است موضع جدی اتخاذ نکنند آمریکا مصالح ملت ها را به نفع منافع نامشروع خود مصادره خواهد کرد.

ابوترابی فرد با بیان اینکه ملت بزرگ ایران در تاریخ سیاسی نیم قرن گذشته با تمام قدرت های زیادی خواه از جمله آمریکا ایستادگی کردند گفت: ملت بزرگ ایران در برابر نظام سیاسی آمریکا که مورد حمایت و تحت تأثیر لابی های صهیونیستی است پیروز بودند.

وی با اشاره به مذاکرات هسته ای اظهار داشت: آخرین صحنه دفاع ملت ایران برای احقاق منافع مشروع خود در حوزه دانش و فناوری هسته ای بود این بار نیز در برابر زیاده خواهی های آمریکا ایستادگی خواهیم کرد و بدانید در مقابل راهزنی دیوان عالی آمریکا این ملت بزرگ ایران است که پیروز خواهد شد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در انتها تأکید کرد: با بیداری و ایستادگی ملت های جهان در برابر قدرت های قداره بند شاهد پیروزی ملت های جهان بر مستکبران خواهیم بود./        

 

تازه ترین اخبار