In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
یکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴
بازگشت
صندوق های بیمه ای کشور کاملا ورشکسته است

صندوق های بیمه ای کشور کاملا ورشکسته است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دست اندازی به منابع سازمان تأمین اجتماعی ادامه حیات این سازمان را با مشکل مواجه می کند، گفت: نباید به منابع سازمان تامین اجتماعی تعرض شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، نائب رییس مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه 2 اسفند) در نشست اعضای کانون بازنشستگان شهرستان‌های استان تهران، افزود: باید تلاش کنیم هر اندازه ای که می توانیم در راستای اصلاح اخلاق، رفتار، قانون، اقتصاد و همچنین در خصوص کاستی ها قدم برداریم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این ارتباط نقش سازمان تأمین اجتماعی نیز روشن است؛ معتقدم باید در هر حوزه ای براساس دانش و اصول تصمیم گیری کنیم تا به نتیجه مطلوب دست یابیم.

وی به ارتباط خریدار و عرضه کننده کالا اشاره کرد و گفت: آیا معنا دارد که فروشنده و خریدار یکی باشد؟ بحث ارائه خدمت یک موضوع است و بحث خرید خدمت موضوع دیگر؛ اگر وزارت بهداشت مسئول ارائه خدمت است لذا نباید مسئولیت خرید را هم عهده دار باشد.

ابوترابی فرد با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی تنها صندوق متولی امور بازنشستگان است که هنوز از حیات برخوردار است گفت: این سازمان هنوز زنده است و می تواند با سرمایه خود پاسخگوی وظایف محوله اش باشد این در حالی است که سایر صندوق های بیمه ای ما کاملا ورشکسته است و دولت تمام هزینه های آن را می دهد با این حال اگر چنانچه به منابع سازمان تأمین اجتماعی دست اندازی کنیم ادامه حیات این سازمان با مشکل مواجه شده در حالی که نباید هیچ تعرضی به منابع سازمان شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در این میان دولت نیز باید از تمام ظرفیت های خود استفاده کرده تا این سازمان فعال تر و با نشاط تر به وظایف خود عمل کند؛ یکی از ایرادات ما این است که به دنبال تصمیمات کوتاه مدت هستیم در حالی که کشور نیازمند تصمیمات بلند مدت است.

وی با بیان اینکه نباید با ارائه طرح های بدون پشتوانه برای دولت هزینه تراشی کنیم، افزود: در این صورت یا قوانین اجرا نمی شود یا ناقص اجرا می شود یا در حالت دیگری از بانک مرکزی استقراض می شود که این اقدام رشد تورم را در پی دارد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: به نظر می رسد از راه های خلق ثروت برای کشور توجه صحیح درست و مدیریت بر دانش سازمان تأمین اجتماعی است باید مورد توجه قرار گیرد که امید است کمک کنیم تا در این راه قدم برداریم./

تازه ترین اخبار