In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴
بازگشت
با تغییر مدیریت‌ها، پست‌های بین‌المللی ورزشی نباید دچار خدشه شوند

با تغییر مدیریت‌ها، پست‌های بین‌المللی ورزشی نباید دچار خدشه شوند

نایب رئیس مجلس در دیدار با اعضای هیات رئیسه فدراسیون شنا در خصوص پیگیری مسائل بودجه ای و ترخیص تجهیزات شنا از گمرک قول مساعدت داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، دیدار نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو، بهرام افشارزاده مدیرکل حوزه وزارتی وزارت ورزش و جوانان و سایر اعضای هیأت رئیسه این فدراسیون صبح امروز (یکشنبه، 25 بهمن ماه)  در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد در این دیدار یکی از نکات برجسته مدیریت این فدراسیون را ویژگی های اخلاقی ریاست آن دانست و گفت: فدراسیون شنا اهمیت ویژه ای برای پیشکسوتان این رشته ورزشی قائل است و تقریبا هیچ حاشیه و مسائل جانبی در این فدراسیون وجود ندارد که این مسأله حاکی وجود دانش و تخصص ورزشی مدیران آن است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، کسب جایگاه سیزدهم قاره آسیا از سوی فدراسیون شنا را مورد تقدیر قرار داد و عنوان کرد: واترپلو، شنای همگانی و شیرجه تا کنون توانسته است از جایگاه خوبی در رقابت های جهانی برخوردار شود و کسب مقام ششم بین 16 تیم در مسابقات جهانی شنا قابل قدردانی است.

وی افزود: همچنین کسب رتبه دوم بین فدراسیون های کشور که از طریق وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون شنا اعطا شده است حکایت از بهره برداری به موقع و صحیح این فدراسیون از موقعیت های خود دارد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد در ادامه با تأکید بر اینکه فدراسیون شنا باید افقی 4ساله برای خود ترسیم کند، یادآور شد: مسیری که قرار است این فدراسیون طی کند باید هدف گذاری شده و برای آن نقشه راهی ترسیم شود که طبق آن بتواند به جایگاهی که مد نظر قرار دارد برسد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس نهم در خصوص از دست دادن پست های بین‌المللی ورزشی به دلیل تغییر مدیریت ها، بیان داشت: در این خصوص با وزیر ورزش مکاتباتی صورت خواهیم داد تا تدبیری اندیشیده شود که با تغییر مدیریت ها، پست های بین‌المللی افراد دچار خدشه نشود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان صحبت های خود درباره مسائل بودجه‌ای فدراسیون شنا اظهار کرد: موضوع بودجه ای که قرار بوده از طریق وزارت ورزش به فدراسیون شنا داده شود، قابل پیگیری بوده و کالاهای اهدایی فدراسیون جهانی شنا که مدت یک سال است در گمرک ایران بلاتکلیف مانده نیز پیگیری می شود.

به گزارش خانه ملت، در ابتدای این دیدار محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو به ارائه گزارشی از عملکرد این فدراسیون پرداخت و گفت: فدراسیون شنا به لحاظ ارزیابی وزارت ورزش از فدراسیون ها توانسته است مقام دوم را کسب کند.

وی در ادامه به برخی دستاوردهای این فدراسیون اشاره و عنوان کرد: تاکنون تیم ملی واترپلوی زیر 17 سال ما توانسته است در آسیا مقام سوم را کسب کند همچنین توانسته ایم سهمیه هایی برای المپیک کسب کنیم که اکنون کسب 5 سهمیه المپیک ما به کاهش رکورد شناگران ما به کمتر از 0.5 ثانیه بستگی دارد که با توجه به فرصتی که تا تیرماه برای کسب این سهمیه ها داریم با برگزاری اردوهای بین‌المللی می توانیم به این مهم نیز نائل آییم.

رضوانی در خصوص برخی مشکلات بودجه ای فدراسیون متبوع خود خاطرنشان کرد: قرار بود وزارت ورزش طبق تفاهمنامه 16 میلیارد ریال به فدراسیون شنا بپردازد که تا کنون 11 میلیارد ریال آن محقق شده است ضمن اینکه این فدراسیون توانسته 28 میلیارد ریال نیز درآمدزایی داشته باشد.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در پایان اظهار داشت: مشکلاتی از قبیل عدم پرداخت حق تبلیغات از سوی بانک دی و بلاتکلیف ماندن تجهیزات اهدایی معادل 100 هزار دلار از سوی فدراسیون جهانی شنا به مدت یکسال در گمرک کشور نیز دامن گیر این فدراسیون شده است که امیدواریم با پیگیری های هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی این مسائل نیز برطرف شود./

تازه ترین اخبار