In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴
بازگشت
قوانین حمایتی مجلس درخصوص فرهنگیان اجرایی نشد

قوانین حمایتی مجلس درخصوص فرهنگیان اجرایی نشد

از حیث قانون هیچ کمبودی در حوزه حمایت از فرهنگیان نداریم اما شرایط به گونه ای بوده که متأسفانه بسیاری از آنها اجرایی نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، نائب رییس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه، 21 بهمن ماه) با حضور در جمع بسیجیان پایگاه‌های تابعه حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش در اردوگاه شهید باهنر، در خصوص قوانین موجود در مجلس که خاص فرهنگیان است، گفت: از حیث قانون هیچ کمبودی در حوزه حمایت از فرهنگیان نداریم اما شرایط به گونه ای بوده که متأسفانه بسیاری از آنها اجرایی نشده است.

نایب رئیس قوه مقننه کشورمان همچنین افزود: تاکنون جلسات متعددی با وزیر آموزش و پرورش و مسئولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای حل مشکل معیشتی فرهنگیان گذاشته و تصمیماتی گرفته ایم که امیدواریم در آینده اجرایی شود اما در مسائل مختلف مدیریتی کشور با کمبود منابع ریالی روبرو هستیم.

وی ادامه داد: برای بودجه عمومی سال 94، 234 هزار میلیارد تومان برآورد شده بود که در نهایت تنها 190 هزار میلیارد تومان آن محقق شد که مشخص است این رقم با کاهش بالایی روبرو بوده است؛ البته این مشکلات صرفا برای حوزه آموزش و پرورش نیست و ما در حوزه صنعت نفت نیز به مشکل برخورده ایم چراکه نگاه معطوف به خلق ثروت نداریم.

حجت الاسلام ابوترابی فرد در ادامه با تأکید بر اینکه دو نقشه راه باید برای دولت وجود داشته باشد که یکی برای خلق ثروت و دیگری برای توزیع و نحوه مصرف ثروت است، بیان داشت: متأسفانه تا کنون نقشه راه دولت و مجلس صرفا برای چگونگی مصرف ثروت بوده است در حالی که اگر به درآمدزایی نگاه می شد تا کنون زندگی همه متحول شده بود لذا باید نقشه راه تغییر کند.

بودجه دفاعی کشور در برابر بودجه آموزش و پرورش صفر است

نایب رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با اشاره به اینکه بودجه دفاعی کشور در مقابل بودجه آموزش و پرورش صفر است، یادآور شد: این مسأله نشان می دهد توجه حکومت به حوزه آموزش و پرورش بسیار بالاست و اگر می بینید در حوزه بهداشت و درمان بودجه رشد کرده باید این را هم بدانیم که این افزایش چندان هم قابل قبول نیست چرا که ممکن است دوامی نداشته باشید.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که چرا رشد اقتصادی کشورمان در مقایسه با کشور ژاپن بسیار پایین است، اذعان داشت: ژاپن همواره به دنبال تولید بوده اما ما در مسیر درست حرکت نکرده ایم لذا باید تلاش کنیم مسیر را تغییر داده و در فضای صحیحی قرار بگیریم که اگر اینگونه شود، بیشتر از یک دهه به طول نخواهد انجامید که شاهد پیشرفت خواهیم بود.

حجت الاسلام ابوترابی فرد در ادامه در پاسخ به این سوال که نقش مجلس در حوزه فرهنگ چه بوده است، گفت: امروز چالش های فرهنگی بسیاری در کشور داریم که فقط مختص کشور ما نبوده و جهانی است؛ چنانچه باید چراغ به دست بگیریم تا بتوانیم یک خانواده منسجم دارای فرزند در اروپا پیدا کنیم لذا مسأله خانواده و فرهنگ در کل دنیا مورد تهدید قرار گرفته است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس نهم ادامه داد: با این حال برای حل مشکلات فرهنگی نیاز به مصوبه مجلس نیست و فقط عزم راسخ می خواهد تا قوانین موجود به منصه اجرا درآید البته باید گفت ما در کنار آسیب هایی که دیده ایم بهره هایی نیز در حوزه فرهنگ جهانی برده ایم چنانچه توانستیم حرکات اسلامی در لبنان، فلسطین، عراق و یمن ایجاد کنیم.

استخراج گاز و نفت باید بر مبنای صادرات باشد نه مصرف داخلی

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که برای تقویت اقتصاد کشور نباید صرفا استخراج گاز و نفت را بر مبنای استفاده داخلی قرار دهیم، بیان کرد: متأسفانه تمام توجه ما به مصرف داخلی معطوف شده و بنایی بر صادرات نداریم که همین امر ما را با مشکل مواجه کرده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: باید اهداف رشد اقتصادی تبیین شود که مهم ترین آن این است که جامعه و حکومت به سمتی پیش برود که جامعه فرهنگیان از بالاترین شأنیت در جامعه برخوردار باشد.

به گزارش خانه ملت، در پایان این مراسم کلنگ پروژه ساخت مجتمع آموزشی و پرورشی اردوگاه شهید باهنر و کلکچال با حضور حجت الاسلام ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش زده شد.

تازه ترین اخبار