In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴
بازگشت
صندوق رای رکن جمهوریت نظام است

صندوق رای رکن جمهوریت نظام است

جمهوری اسلامی ایران در رکن اسلامیت با محوریت حضور ولی فقیه عادل و صالح معنا پیدا کرده و در رکن جمهوریت که نشانگر حضور و مشارکت مردم در همه صحنه ها به ویژه صندوق رأی معنا یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران را همه می دانیم و به لطف خداوند قدرشناس هستیم و این در حالی است که انقلاب اسلامی برای ویران شاهنشاهی که حتی یک بار تجربه مردمسالاری نداشته توانسته است یک بنایی همچون جمهوری اسلامی ایران را تشکیل بدهد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در رکن اسلامیت با محوریت حضور ولی فقیه و عادل و صالح معنا پیدا کرده است و در رکن بعدی در نظام انقلاب اسلامی جمهوریت است که نشانگر حضور و مشارکت مردم در همه صحنه ها به ویژه صندوق رأی است.

ابوترابی فرد یادآور شد: ساختن بنا بر این دو رکن به شدت سخت است به ویژه در دنیای امروز به ویژه در منطقه خاورمیانه که دارای مشکلاتی است.

وی ادامه داد: مشکلات امروز عراق این ناامنی ها، کشتار، انفجار فقط برای این است که در عراق یک جمهوری واقعی شکل گرفته است و البته این جمهوری دارای پسوند اسلامی نیست.

ابوترابی فرد افزود: اما این جمهوری، جمهوری نسبتا واقعی است و فردی که از این صندوق بیرون آمده است مورد امضای آمریکا و متحدانش در منطقه نیست زیرا در طول 12 الی 13 سال از شکل گیری دولت مردمی دموکراتیک آزاد یک روز نگذاشته است آب خوش از گلوی عراقی ها پایی برود.

وی ادامه داد: اگر از این صندوق یک فرد که عناصر نزدیک آمریکا و صهیونیست بود بیرون می آمد وضعیت عراق به گونه ای دیگر بود بنابراین نمی گذارند مردمسالاری واقعی در منطقه شکل بگیرد.

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: انقلاب اسلامی یک کار بزرگ انجام داده است و این کار را اثبات کرده است زیرا موضوع اسلامیت و رهبری مطابق با عدالت و فقاهت یک کار بزرگی است.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس نمونه یک الگوی قدرت در جمهوری اسلامی ایران است افزود: فرایند هسته ای، اقتدار ایران است و این در حالی است که استقلال، مردمسالاری، جمهوریت دینی، از پیامدهای این انقلاب عزیز است.

ابوترابی فرد ادامه داد: بنده گزارشی را مشاهده کردم که یک مقام ارشد اطلاعات آمریکا در کنگره سخنرانی می کند و می گوید قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران قدرت نظامی آمریکا در منطقه را مهار کرده است.

وی افزود: اگر آمریکا مهار نشده بود نیروهای خود را از عراق خارج نمی کرد زیرا پس از جنگ جهانی دوم تا امروز آمریکا هر جا که بوده است نیروهایش باقی مانده اند.

ابوترابی فرد یادآور شد: عراق تنها کشوری است که به علت جایگاه جمهوری اسلامی ایران ونقشی که کشورمان ایفا کرد آمریکا را وادار کرد تا آخرین سربازش را از عراق خار ج کند.

وی ادامه داد: توسعه علمی در کشورمان را همگان قبول دارند به طول مثال ما در زمینه های انرژی هسته ای، هوا و فضا، نانو و در زمینه های پزشکی پس از انقلاب بسیار پیشرفت کرده ایم.

ابوترابی فرد با بیان اینکه ما پس از انقلاب انصافاً در زمینه زیرساخت های اقتصادی، توسعه یافته ایم یادآور شد: ما نیازمند اراده، عزم همگانی هستیم که با یک افق پیش رو از ظرفیت های کشور استفاده بهینه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما باید به طور واقعی به تولید فکر کنیم و تدبیر کنیم چگونه موتور تولید کشور را حرکت دهیم البته نه به صورت ظاهری بلکه به صورت اصولی تولید را حرکت دهیم.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: کدام هزینه ها باید قطع شود و درآمدها باید به کجا هدایت شود و باید فضای کسب و کار را تحلیل کنیم و به این نکته برسیم که چگونه می توانیم شغل پایدار داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ما روزانه مقادیر زیادی گاز مصرف می کنیم خاطرنشان کرد: استخراج گاز از زیر زمین با یک دانش و تکنولوژی اصولی ایجاد شده است اما ما باید آگاه باشیم و بدانیم چگونه باید مصرف کنیم.

ابوترابی فرد ادامه داد: ما پس از انقلاب پالایشگاه های مجهزی تأسیس کردیم و با هزینه های بسیار زیاد لوله کشی به اقصی نقاط کشور کرده ایم اما ما به علت مصرف زیاد کاری کرده ایم که آسمان ایران چهار برابر متوسط جهان گرم تر است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه کارگران و کسانی که بر ارزش های انقلاب اسلامی پافشاری کرده اند

تازه ترین اخبار