In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴
بازگشت
کارگروه تشکل‌های قرآنی مردمی تشکیل شود/ پیگیری اصلاح قانون بودجه سال ۹۴ موسسات قرآنی

کارگروه تشکل‌های قرآنی مردمی تشکیل شود/ پیگیری اصلاح قانون بودجه سال ۹۴ موسسات قرآنی

نایب رئیس مجلس، ضمن بیان پیشنهاد تشکیل کارگروه تشکل‌های قرآنی مردمی، گفت: با تشکیل این کارگروه، درخواست موسسات قرآنی درباره وضعیت آنها در برنامه توسعه و بودجه ۹۵ مشخص و بررسی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، نشست هم اندیشی جمعی از مدیران موسسات قرآنی استان تهران و برخی از شهرستان ها با نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و لاله افتخاری رئیس فراکسیون قرآن و عترت و نماز مجلس صبح امروز (چهارشنبه 14 بهمن ماه) در کمیسیون تلفیق مجلس برگزار شد.

در ابتدای این نشست افتخاری به ارائه گزارشی از درخواست های مدیران موسسات قرآنی پرداخت و گفت: اصلاح بودجه قرآنی، ایجاد ساختارها و بسترهای قانونی مناسب برای فعالان قرآنی همچون بیمه، پیگیری برنامه های قرآنی در آموزش و پرورش، پادگان ها و زندان ها و ... از جمله این درخواست ها هستند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موسسات قرآنی با مشکلات عدیده ای روبرو هستند، افزود: سال گذشته بیمه حدود 7 هزار نفر از فعالان قرآنی به 3 هزار نفر کاهش پیدا کرده است؛ ضمن آنکه بودجه سال 93 را در آخرین روزهای آن دریافت کرده اند و هنوز بودجه سال 94 علی رغم قول مسئولان به موسسات قرآنی پرداخت نشده است.

وی به دیگر درخواسته ها اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به رفع تحریم ها اختصاص بودجه بیشتر به موسسات قرآنی امکان پذیر است ضمن آنکه مدیران این موسسات خواهان توجه بیشتر وزیر ارشاد به موضوعات قرآنی هستند.

افتخاری با انتقاد از عدم اختصاص اعتبارات قرانی در احکام برنامه پنجم توسعه گفت: بیمه فعالان قرانی در سال 94 با یک ردیف مستقل در بودجه مصوب شد و قرار شد 10میلیارد تومان برای بیمه فعالان قرانی در سال 94 اختصاص یابد که البته این بیمه با عناوینی همراه بود اما در حال حاضر فقط 1.5 میلیارد تومان این بیمه اختصاص داده شده است که تقاضا داریم با حذف عناوین، این مبلغ به صورت کامل برای بیمه فعالان قرانی اختصاص یابد.همچنین مصوبات در برنامه پنجم همانند راهبردهای منشور توسعه قرآنی اجرایی نشده است.

رئیس فراکسیون قرآنی مجلس با بیان اینکه اصلاح قانون بودجه سال 94 موسسات قرآنی پیگیری می شود، اضافه کرد: انتقال بودجه ها به سمت شورای توسعه فرهنگ قرآنی از ضروریاتی است که باید به آن توجه داشت.

در ادامه حجت الاسلام ابوترابی فرد با خیر مقدم به حاضران در این نشست و قدردانی از فعالیت های آنها، گزارش درخواست های آنها را شنید و پیشنهاد تشکیل کارگروهی را به منظور بررسی این درخواست ها درباره برنامه ششم توسعه و بودجه سال 95 ارائه کرد به همین منظور رئیس فراکسیون قرآنی مجلس از تشکیل کارگروهی با عنوان تشکل های قرآنی مردمی خبر داد.

همچنین نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره پیگیری برنامه های قرآنی در آموزش و پرورش خطاب به مسئولان قرآنی درخواست کننده، عنوان کرد: طرح ها و برنامه های خود را در این رابطه تنظیم کرده و در جلسه ای دیگر ارائه دهید و بنده این طرح ها و برنامه ها را تا حدی که قابل اجرا در آموزش و پرورش باشد با وزیر مربوطه و دولت در میان می گذارم./    

تازه ترین اخبار