In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴
بازگشت
اقدامات ایران مانع از قدرت یافتن گروه های تروریستی در عراق و سوریه شد

اقدامات ایران مانع از قدرت یافتن گروه های تروریستی در عراق و سوریه شد

ابوترابی فرد در دیدار با رئیس کمیته روابط خارجی و دفاعی مجلس سنای جمهوری چک در پراگ سیاست های دوگانه قدرت های غربی در قبال بسیاری از معضلات کنونی جامعه جهانی را عامل عمده رنج و درد جامع

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛نایب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز 2 بهمن 94 در دیدار با بوبلان رئیس کمیته روابط خارجی و دفاعی مجلس سنای جمهوری چک در پراگ سیاست های دوگانه قدرت های غربی در قبال بسیاری از موضوعات و معضلات کنونی جامعه جهانی را عامل عمده رنج و درد جامعه بشری دانست و گفت: همه نخبگان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مسئولیت در زمینه مقابله با این سیاست های دوگانه را دارند.

وی در همین زمینه به رفتار دوگانه غرب در زمینه حقوق بشر و استفاده از فناوری هسته ای اشاره کرد و گفت: در حالی که قدرت های غربی به دستیابی رژیم صهیونیستی به سلاح هسته ای کمک کرده اند،ولی در مقابل استفاده صلح آمیز ملت ایران از فناوری هسته ای موضع گیری کردند.

 ایستادگی و مقاومت ملت ایران قدرت های غربی را به پشت میز مذاکره قرار داد

وی افزود: ایستادگی و مقاومت ملت ایران برای استفاده از حق قانونی خود در بهره گیری صلح آمیز از فناوری هسته ای سرانجام قدرت های غربی را به پشت میز مذاکره و پذیرش ایران هسته ای وادار کرد.

ابوترابی فرد در ادامه به موضوع مبارزه با تروریسم اشاره کرد و افزود: اقدامات جمهوری اسلامی ایران مانع از قدرت یافتن گروه های تروریستی در عراق و سوریه شد و جامعه جهانی از مخاطرات جدی ناشی از دست یافتن گروه های تروریستی به قدرت سیاسی نجات داد.

وی اضافه کرد: گروه های تروریستی با حمایت های اطلاعاتی و تسلیحاتی غرب و همپیمانان آنان قدرت گرفتند و اینک به خطری جدی برای اروپا و جامعه جهانی تبدیل شده اند.

ابوترابی فرد ریشه اصلی مشکلات منطقه را شکل گیری رژیم صهیونیستی و غصب سرزمین های فلسطین دانست.

 تروریسم دشمن مشترک همه کشورهای جهان

در این دیدار "بوبلان" رئیس کمیته روابط خارجی و دفاعی مجلس سنای جمهوری چک نیز ضمن تاکید بر اهمیت دیدارها ون مذاکرات مقامات سیاسی – پارلمانی ایران و چک گفت: قدرت های جهانی بدون همکاری ایران و کشورهای منطقه نمی توانند اقدامات موثری جهت حل معضلات کنونی انجام دهند.

وی تروریسم را دشمن مشترک همه کشورهای جهان دانست و گفت: تنها با همکاری جمعی منطقه ای و بین المللی می توان صلح و ثبات پایدار در جهان ایجاد کرد.

بوبلان همچنین ابراز امیدواری کرد با توافق ایران و کشورهای 1+5 و اجرای توافق نامه همکاری فصل جدیدی در همکاری های فیمابین گشوده شود./

تازه ترین اخبار