In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۴
بازگشت
 در جامعه‌ای که وحدت وجود دارد، ترور جایگاهی نخواهد داشت

در جامعه‌ای که وحدت وجود دارد، ترور جایگاهی نخواهد داشت

نایب رئیس مجلس گفت: اگر مسلمانان در سایه آموزه های دینی حیات خود را سامان دهند و وحدت داشته باشند در این جامعه ترور جایگاهی نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی، دومین کنگره بین المللی 17هزار شهید ترور با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و جمعی از خانواده‌های شهدای ترور و جانبازان این پدیده شوم ظهر امروز یکشنبه (9 شهریورماه) در سالن اجلاس سران برگزار شد.

حجت الاسلام ابوترابی‌فرد در این مراسم با خیرمقدم به حاضران گفت: خدمت مدعوین و خانواده‌های شهدای عالیقدر و جانبازان این عرصه که در جنایات هولناک تروریست‌های وابسته به افتخار جانبازی نایل شدند عرض ادب و احترام دارم. همچنین خدمت میهمانان ارجمند از سراسر گیتی، محققان، علما، فرهیختگان، دوستداران صلح و امنیت و دوستی و دشمنان ترور، جنگ و تربیت یافتگان در مکتب قرآن و عترت عرض ادب و احترام بسیار دارم.

وی با بیان اینکه در 2 الی 3 دهه اخیر دنیای اسلام شاهد گسترش پدیده ترور و افزایش خشونت در منطقه بوده است، افزود:  هرچند باید گفت بنیاد ناامنی در دنیای اسلام بویژه در منطقه جنوب غربی آسیا با شکل گیری رژیم جعلی صهیونیست در سرزمین فلسطین آغاز شد.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه گسترش ترور در منطقه با هدف حراست از غده سرطانی و رژیم جعلی صهیونیست است، خطاب به خانواده‌های ترور گفت: برادران و خواهران و خانواده‌های شهدای ترور هر چند نظام سلطه با روش و منش نظام جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های قرآنی سر ستیز دارد و شکل گیری و پویایی نظام ما را مانع رسیدن به اهداف نامشروع خود می‌داند و برای از پای درآوردن نظام جمهوری اسلامی ایران و آسیب به ملت ایران از همه توان خود در طول سی و چند سال گذشته بهره گرفته است.

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه جنایات و تهاجم رژیم صهیونیستی همچون کشتار ملت ایران، حمایت از گروه‌های تروریستی و بوجود آوردن 17 هزار شهید ترور در ایران به دلیل روحیه استکبار ستیزی نظام مقدس جمهوری اسلامی است، افزود: اما در کنار این حقیقت، با واقعیت دیگری روبه رو هستیم و آن اینکه نظام سلطه حاکم بر جهان موجودیت رژیم صهیونیستی را در معرض خطر جدی می‌بیند و این خطر را از روحیه و تفکر اسلامی ارزیابی می‌کند.

وی ادامه داد: موشه دایان در خاطرات خود می‌نویسید ما برای جنگ با کشور لبنان از گروه‌های موسیقی و رقص خود استفاده می‌کنیم و زمانی که وی وزیر جنگ بود برای قدرت دفاعی لبنان حتی ارزش اعزام سرباز را قائل نبود، اما امروز لبنان به نماد مقاومت و پیروزی تبدیل شده و مدال پیروزی در جنگ 33 روزه را بر گردن دارد.

نایب رئیس مجلس افزود: غرب برای حفاظت از رژیم صهیونیستی و حفاظت از منافع نامشروع خود ترور شخصیت‌های برجسته علمی، سیاسی و مردم عزیز را در عراق، ایران، پاکستان، بحرین، سوریه و افغانستان و سراسر دنیای اسلام در دستور کار خود قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه گسترش خشونت در دنیای اسلام با هدف حراست از رژیم صهیونیستی و کاهش تهدید‌هایی است که این رژیم با آن روبرو شده، اضافه کرد: بازیگران غربی و مزدوران آن با طرح ناامنی و ترور شخصیت‌ها در کشورهای مسلمان رسالت خود را در دفاع از رژیم صهیونیست جامه عمل پوشانده‌اند.

ابوترابی‌فرد اضافه کرد: کدام اندیشمندی باور دارد که ترور امروزه به یک بلای خانمانسوز در کشورهای مسلمان تبدیل شده که مدیریت غربی‌ها و سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی و حمایت های مالی و جدی آن ها شکل می‌گیرد؟ و این حمایت‌ها به یک تهدید برای تمام جوامع بین المللی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران براساس آموزه های دینی سر ستیز با پدیده شوم ترور دارد، گفت: ملت ایران پیروان مدرسه عاشورا هستند، در مدرسه عاشورا مسلم بن عقیل می‌تواند ابن زیاد را ترور کند اما براساس آموزه‌های اسلام از این اقدام دست باز می‌دارد، در واقع در تفکر مسلمانان حتی ابن زیاد هم کشته نمی‌شود.

نایب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران مبارزه با ترور را در دستور کار خود قرار داده است، بیان کرد: ترور را در کشور ایران ریشه‌کن کرده‌ایم و آرامش ملت ایران فراهم شده است و حالا از تمام تجربه خود استفاده خواهیم کرد تا کشورهای منطقه از خطر این پدیده شوم در آمان بمانند.

وی افزود: وظیفه نظام اسلامی مقابله و ایستادگی در مقابل داعش، گروهک‌های تروریستی و ... است، بنابراین از همه ظرفیت خود برای افزایش توان کشورهای همسایه برای رویارویی با دشمنان و گروهک‌های تروریستی در سایه اسلام و سنت پیامبر و در پرتو پیوند تمام مذاهب با یکدیگر استفاده می‌کند.

ابوترابی‌فرد تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین ابزارها و سرمایه‌ها برای مبارزه با تروریست، وحدت میان امت اسلام است و دشمن می‌خواهد از این عامل قدرتمند برای ایجاد شکاف در دنیای اسلام بهره ببرد اما نظام جمهوری اسلامی ایران مفتخر است به اینکه پیروان تمامی مکاتب اسلامی و دینی در سراسر ایران با وحدت و همدلی زندگی کنند.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی نماد وحدت در نظام جمهوری اسلامی است و این در سایه رهبری آموزه های قرآن کریم امکان پذیر شده است، گفت: در کشور عراق آن زمان که آموزه‌های قرآن حاکم بود و بزرگان و مراجع دینی مدیریت کشور را در دست داشتند شیعیان و سنیان در کمال وحدت در کنار یکدیگر زندگی می‌کردند اما امروزه رویدادهای کشور عراق برآمده از نفوذ سرویس‌های جاسوسی موساد و آمریکایی است و توطئه‌ها به دست دشمنان اسلام طراحی می‌شود اما اگر مسلمانان در سایه آموزه‌های دینی حیات خود را سامان دهند به وحدت می‌رسند و در این جامعه ترور جایگاهی نخواهد داشت.

وی با بیان 3 توصیه به مسلمانان جهان اسلام ادامه داد: مهم‌ترین توصیه این است که ابتدا امت ایران و تمامی مسلمانان جهان صنوف وحدت خود را مستحکم و منظم کنند این مهم‌ترین قدم برای ریشه‌کن کردن ترور و خشونت است.

ابوترابی‌فرد ادامه داد: توصیه دوم این است که در یک جبهه واحد دشمنان خارجی خود را بشناسد، دشمن شناسی یکی از آموزه‌های مهم قرآن است، قرآن می‌فرماید مسلمانان دشمنان بسیاری دارند بنابراین نباید از آن‌ها غافل شوند لذا شناخت دشمن که وحدت امت اسلام را نشانه رفته بسیار مهم و ضروری است چرا که افزایش امنیت و اقتدار جامعه اسلامی را به دنبال دارد.

وی در توصیه سوم خود با بیان اینکه باید مزدوران را شناخت و دستان آن‌ها را از دنیای اسلام قطع کرد، گفت: این مسئله نیازمند عزم ملی شخصیت‌ها، علما و سیاسیون دنیای اسلام است.

نایب رئیس مجلس در پایان گفت: امیدوارم اینگونه نشست‌ها اولا راه را برای وحدت ملت ایران هموار کند و آن ها در مقابل یک دشمن واحد به یک جبهه واحد تبدیل شوند و در ادامه مسلمانان جهان در سایه بیداری دنیای اسلام نابود شوند. امنیت جامعه بشری و گسترش صلح و دوستی جزو اهداف نظام جمهوری اسلامی است.

بنابراین گزارش نایب رئیس مجلس در پایان مراسم دومین کنگره بین المللی 17 هزار شهید ترور از خانواده‌های شهدای ترور همچون جمشید دانایی‌فر، عباس گودرزی، زینب کمالی، محمود و علیرضا آبیز، منیره سیف، فاطمه سادات طالقانی، شهیدان موسسیان، عرفان کتری، بهمن رحیمی و فرشته باخویشی تقدیر کرد. همچنین جانبازان این عرصه همچون سید نورخدا موسوی، نهضت شعبان آزاد و علیرضا بنیانی مورد تقدیر قرار گرفتند.

در پایان این مراسم شهره پیرانی همسر شهید داریوش رضایی نژاد بیانیه این کنگره را قرائت کرد./

تازه ترین اخبار