In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در یکشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱ - ساعت ۱۴:۵۳
دوشنبه ۱۹ امرداد ۱۳۹۴
بازگشت
 ضرورت تامین نیازهای حرفه‌ای جامعه خبرنگاری/خبرنگاران جایگاه فاخری در کشور دارند

ضرورت تامین نیازهای حرفه‌ای جامعه خبرنگاری/خبرنگاران جایگاه فاخری در کشور دارند

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خبرنگاران باید به‌عنوان امانتدار، اخبار دریافتی را در معرض دید جامعه قرار دهند، گفت: ما در تامین نیازهای حرفه‌ای جامعه خبرنگاری قدم قابل قبولی را برنداشته‌ایم. تامین یک زندگی قابل قبول برای جامعه خبرنگاری از مسائل مهمی بوده که نظام باید به آن بپردازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت‌الاسلام ابوترابی‌، نائب رییس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (جمعه 16 مرداد) در حاشیه نخستین نشست «روزنامه‌نگاران، نیازهای حرفه‌ای و مسائل اجتماعی» که در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که خبرنگار چه فایده‌ای برای کشور دارد، گفت: دریافت درست خبر، تحلیل، تبیین و انتقال صحیح آن به مردم یکی از مهمترین اقدامات برای کارایی نظام و افزایش رضایت‌مندی مردم و ارتباط دولت، حکومت و مردم است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: در این‌خصوص نقش مسئولان بسیار برجسته بوده و مسائلی که قابل انتقال است را در معرض فهم و دریافت مردم قرار می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه ما در نظام اسلامی نباید پنهانکاری داشته باشیم، تصریح کرد: همه امور به جز موارد استثنا و طبقه‌بندی شده باید به صورت شفاف در منظر مردم قرار گیرد و خبرنگاران باید واقعیت‌ها را تحلیل و با استفاده از ظرفیت رسانه ملی و ابراز در اختیار مانند مطبوعات و رسانه‌ها، آنها را به اطلاع مردم برسانند.

نایب‌رئیس مجلس نهم بر صداقت مسئولان در بیان واقعیت‌ها تاکید کرد و افزود:‌ خبرنگاران باید به‌عنوان امانتدار، اخبار دریافتی را در معرض دید جامعه قرار دهند.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد همچنین برای خبرنگاران آرزوی توفیق کرد و گفت: امروز نظام جمهوری اسلامی به دلیل فضای باز سیاسی که  آْفریده و امکان حضور مردم را ایجاد کرده است، فرصت خوبی را فراهم کرده که خبرنگاران نقش فاخری را در کشور ایفا کنند و به نظر می‌رسد که جامعه خبرنگاری کشور اکنون در مقایسه با کشورهای توسعه یافته نیز از جایگاهی فاخر و قابل قبول برخوردار باشد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا حکومت نیازهای حرفه‌ای خبرنگاران را تامین کرده، عنوان کرد: ما در تامین نیازهای حرفه‌ای جامعه خبرنگاری قدم قابل قبولی را برنداشته‌ایم و اقدامی وزیر کار در برگزاری این نشست، قدمی به سمت تامین نیازهای حرفه‌ای خبرنگاران است.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ابتدا می‌بایست نیاز خبرنگاران شناسایی و نسبت به رفع آنها اقدام شود. تامین یک زندگی قابل قبول برای جامعه خبرنگاری از مسائل مهمی بوده که نظام باید به آن بپردازد./

تازه ترین اخبار