In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در یکشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱ - ساعت ۱۴:۵۳
شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۴
بازگشت
بزرگداشت پانزدهمین سالگرد ارتحال سیدآزادگان	در حوزه هنری برگزار می شود

بزرگداشت پانزدهمین سالگرد ارتحال سیدآزادگان در حوزه هنری برگزار می شود

مراسم بزرگداشت حجه الاسلام والمسلمین شهید سیدعلی اکبر ابوترابی، پدر بزرگوارشان و شهدای آزاده روز یکشنبه 10 خرداد ساعت 17 در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجه الاسلام ابوترابی، مراسم بزرگداشت حجه الاسلام سیدعلی اکبر ابوترابی، پدر بزرگوارشان و شهدای آزاده روز یکشنبه 10 خرداد ساعت 17/30 در تالار اندیشه حوزه هنری واقع در خیابان حافظ خیابان سمیه برگزار می شود. 

 

حجه الاسلام والمسلمین سیدعلی اکبر ابوترابی ، سیدآزادگان در سال 1318 در خانواده ای مذهبی و روحانی دیده به جهان گشود. با شروع نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی به همراه برادرشان سیدمحمد حسن جهت تحصیل به حوزه علمیه نجف اشرف رفت. وی هنگام بازگشت به ایران به دلیل همراه داشتن اعلامیه های امام خمینی در مرز خسروی بازداشت شد و به کمیته مشترک ضدخرابکاری و سپس زندان اوین منتقل شد.

 

پس از آزادی از زندان همراه و همرزم شهید اندرزگو شد و به فعالیت های انقلابی علیه رژیم ستمشاهی مشغول شد. ايشان با افرادي همچون مقام معظم رهبری، شهيد رجايي،  آيت‏  الله  بهشتی و... فعاليت نزديک و همکاری زيادی داشت و در پيروزي انقلاب اسلامي تلاش فراواني از خود نشان داد.

 

با آغاز جنگ تحميلي، به همراه شهيد دکتر چمران در ستاد جنگ‏هاي نامنظم به سازماندهي نيروهاي مردمي پرداخت تا اين که در 26 آذر 59 در يکي از مأموريت‏هاي شناسايي به اسارت دشمن بعثي در آمد و به مدت ده سال، اميدبخش اسيران در بند رژيم عراق بود. 

 

مرحوم ابوترابى پانزده ماه اول اسارت را در سلولهاى زندانهاى بغداد و تحت شدیدترین شکنجه‌ها گذراند و در اراده پولادین این مرد خدا خللى ایجاد نشد تا پس از سپرى کردن سختى‌هاى فراوان و دو بار تا پاى چوبه‌دار رفتن با لطف و رحمت الهى و امدادهاى غیبی، ایشان به اردوگاه و جمع اسیران ایرانى منتقل شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین شهید ابوترابى پس از حضور در جمع سایر اسیران، با رهبرى حکیمانه خود و با تمسک به ائمه معصومین (ع) و با معنویت و سعه صدر و حلم و بردبارى فوق العاده مکر و حیله دشمنان بعثى را بى تأثیر نمود و شمع محفل ایران شد و در جهت تقویت روحیه مقاومت و ایمان آنان از هیچ اقدام و ایثارى دریغ نورزید. هدف و راه را به آنان نشان مى داد و چون ابرى فیاض، امید و ایمان را بر آنان مى بارید.

 

اردوگاههاى عنبر، موصل۱، ۳، ۴ و رمادیه و تکریت ۵، ۱۷، ۱۸، و نیز سلولهاى زندانهاى بغداد شاهد خوبیها و مجاهدتهاى خستگى ناپذیر آن عارف حکیم هستند.

 

این عارف مجاهد، پس از ده سال اسارت سرانجام در سال ۱۳۶۹، همراه با خیل آزادگان سرافراز به میهن اسلامى بازگشت و به جاى آنکه پس از سى سال مبارزه و تلاش طاقت فرسا به استراحت بپردازد، راهى دشوارتر را در پیش گرفت و همراهى آزادگان و پى گیرى مشکلات آنان را وظیفه خود مى دانست و در این راه تمام تلاش و توان خود را صرف کرد. 

  

سید آزادگان پس از دوران اسارت به عنوان نماینده مقام معظم رهبری در ستاد امور آزادگان منصوب شد. همچنین در دوره های چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی نمایندگی مردم تهران را بر عهده داشت.

 

سرانجام در دوازده خرداد سال 79 در مسیر زیارت حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به همراه پدر بزرگوارشان حضرت آیت الله سیدعباس ابوترابی به لقا الله پیوست و پیکر مطهرشان در حرم امام رضا (ع) به خاک سپرده شد.

 

مراسم بزرگداشت پانزدهمین سالگرد رحلت سید آزادگان شهید سیدعلی اکبر ابوترابی و پدر بزرگوارشان و شهدای آزاده با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رئیسی دادستان کل کشور، سردار علی فضلی و با حضور خانواده آزادگان، شهدا و ایثارگران روز یکشنبه 10 خرداد ساعت 17 در تالار اندیشه حوزه هنری واقع در خیابان حافظ خیابان سمیه برگزار می شود.

تازه ترین اخبار