In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در یکشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱ - ساعت ۱۴:۵۳
چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴
بازگشت
 نقش زنان پیوندخورده با قرآن محوری است

نقش زنان پیوندخورده با قرآن محوری است

نایب رئیس مجلس با تاکید بر نقش تعیین کننده بانوان فعال قرآنی در پیوند زنان جامعه اسلامی با مفاهیم قرآن گفت: آن روز که جامعه زنان دنیای اسلام جان و روحشان منور به نور قرآنیت باشد، شاهد آغاز درخشش معارف قرآنی و دینی در جامعه بشری خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، نائب رییس مجلس شورای اسلامی (چهارشنبه 30 اردیبهشت‌ماه) در ششمین همایش بین المللی تجلیل از بانوان فعال قرآنی گفت: امروز شخصیت‌هایی که جان و روح آنها با مفاهیم و آموزه‌های قرآنی نورانی شده در سایه این تربیت قرآنی نقش مهمی در گسترش فرهنگ و معارف قرآن کریم در دنیای اسلام ایفا می‌کنند.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: به نوبه خود لازم می‌دانم از نماینده مقام معظم رهبری و ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه در برگزاری این دوره از مسابقات بین المللی قرآن کریم و این نشست قرآنی تجلیل از بانوان تشکر کنم.

 

وی تصریح کرد: شاید بتوان با اطمینان گفت آن روز که جامعه زنان دنیای اسلام و مادران ما در سراسر عالم اسلام جان و روحشان منور به نور قرآنیت باشد، شاهد آغاز درخشش معارف قرآنی و دینی در جامعه بشری خواهیم بود.

 

ابوترابی‌فرد با اشاره به اینکه این مادران هستند که کشور، جامعه و انسان‌ها را تربیت می‌کنند، ادامه داد: خداوند متعال هنگام توصیه به فرزندان به پاسداشت مقام پدر و مادر بر جایگاه ویژه مادران متمرکز می‌شود.

 

نایب رئیس مجلس با اشاره به تاکید آیات قرآن کریم بر نقش ویژه و تعیین کننده مادران در تربیت فرزندان گفت: نقش زنانی که با قرآن پیوند بسته‌اند در پیوند زنان سراسر دنیای اسلام با مفاهیم و آموزه‌های قرآنی بسیار تعیین کننده و محوری است و در واقع بانوان فعال قرآنی پیشگامان اصلی ترویج مفاهیم قرآن بوده و نقش امام و پیشگاه را ایفا می‌کنند.

 

ابوترابی‌فرد افزود: امیدوارم بانوان ایران اسلامی و همه بانوان دنیای اسلام از انوار پر فروغ خواهران نورانی به نور قرآن بهره بگیرند و در راه قرائت درست فهم و آراستگی به آموزه‌های قرآن و تعلیم جامعه زنان به این آموزه‌ها حرکت عزت بخش و بالنده‌ای داشته باشند.

 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در ششمین همایش بین المللی تجلیل از بانوان فعال قرآنی که با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس و جمعی از دیگر مسئولان و فعالان قرآنی برگزار شد، از بانوانی که در زمینه‌های مرتبط با قرآن فعالیت داشتند تجلیل شد.

 

گفتنی است در این همایش جمعی از بانوان یمنی نیز حضور داشتند که از این بانوان هم تجلیل به عمل آمد./

تازه ترین اخبار