In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در یکشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱ - ساعت ۱۴:۵۳
سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
بازگشت
مسابقات بین المللی قرآن کریم پرچم بلند اسلام بر بام ایران است

مسابقات بین المللی قرآن کریم پرچم بلند اسلام بر بام ایران است

خبرگزاری تسنیم: نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی،گفت:مسابقات بین المللی قرآن کریم یک پرچم برافراشته شده بر بام بلند ایران اسلامی است که راه را برای فهم و آراسته شدن به آموزه های قرآن، انس با آیات نورانی این کتاب آسمانی و تلاوت آیات هموار نموده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی فرد  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی شب گذشته  در حاشیه حضور در سالن اجلاس سران، محل برگزاری سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: این مسابقات که در سایه سار قرآن کریم و به نام این کتا ب آسمانی برگزار می شود به عنوان یک ریسمان مستحکم الهی راه را برای وحدت و انسجام امت اسلام در حول کلمه خدای سبحان فراهم کرده است.

 

وی تصریح کرد: امیدواریم با حضور موثر قاریان هوشمند و چهره های فرهیخته مانوس با قرآن کریم از ایران اسلامی و سراسر دنیای اسلام شاهد حضور موثر قرآن کریم در عرصه زندگی و حیات ملت اسلام به ویژه در میان جوانان ایران اسلامی و سراسر دنیای اسلام باشیم.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با قدر دانی از دست اندرکاران برگزاری این رقابت بزرگ قرآنی گفت: به نوبه خود از سازمان اوقاف و امورخیریه و نماینده محترم ولی فقیه و همه دست اندارکاران برگزاری این محفل نورانی قرآنی و همچنین قاریان و حافظان فرهیخته و برجسته قرآن کریم کمال تشکر و قدردانی را دارم که چنین فضای ارزشمند و نورانی را فراهم کرده اند.

 

ابوترابی فرد در پاسخ به سوال دیگری درباره راه‌های انس با قرآن کریم و این که آیا این مسابقات می تواند زمینه ساز انس بیشتر مردم با این کتاب آسمانی و انسان ساز باشد، اظهار کرد: انس با قرآن از بزرگترین و بالاترین نعمتهای خدا بر بندگانش است و پیشگامی در دریافت گوشه‌ای از معارف این کتاب آسمانی و برقراری انس و ارتباط نزدیک با این منشاء نورانی از جمله خصایصی است که خداوند متعال به شرکت کنندگان و برگزار کنندگان این حرکت ارزشمند عنایت کرده است.

 

وی ادامه داد: انسان کامل  کسی است که تجسم آموزه‌های قرآن در متن زندگی او باشد و خوشا به حال انسانهایی که با این چشمه جوشان و خروشان وحی ارتباط نزدیک و صمیمی دارند.

 

نایب اول رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به راه‌های آشنایی با معارف قرآن کریم، گفت: اتصال و پیوند با حقیقت معارف قرآن و آموزه‌های دین در سایه طهارت فکر، عقیده، اخلاق و رفتار به دست می‌آید و آنان که در قله رفیع طهارت هستند با حقایق معارف قرآن ارتباط کامل پیدا کرده‌اند.

 

حجت الاسلام ابوترابی در پایان با تاکید بر اینکه شایسته است از همه توان و ظرفیت خود به منظور فهم قرآن از کلام پیشوایان دین استفاده کنیم، تصریح کرد: خود ما به عنوان مجریان و شرکت کنندگان باید در طهارت افکار، عقاید، رفتار و اخلاق از دیگران پیشی بگیریم و عامل به آیات نورانی و دستورات و رهنمودهای کلام وحی باشیم لذا وقتی انس قرآن و صوت و تلاوت قاری رویت شود رفتار و عقیده او مبین انس عمیق با قرآن خواهد بود.

تازه ترین اخبار