In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴
بازگشت
تمام ارزش شهدا به پاسداشت ارزش های دینی است

تمام ارزش شهدا به پاسداشت ارزش های دینی است

سبزوار- ایرنا- نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی عزت و اقتدار امروز کشور را مرهون جانفشانی شهدا دانست و گفت: تمام ارزش شهدا به پاسداشت ارزش های دینی است .

به گزارش ایرنا ،حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد شامگاه دوشنبه در کنگره شاهدان قلم و یادواره 183 شهید فرهنگی و دانش آموز سبزوار افزود: شهدا حماسه بزرگی را در برابر دشمن آفریدند و وظیفه ما پیروی از آرمان و ادامه دادن راه آنهاست.

 

وی بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد و یادآورشد: حفط و ادامه راه شهدای عزیز حرکت در راه انبیای الهی و قرآن است .

 

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی می طلبد که هویت اسلامی خود را حفظ کنیم و اسلام را با روش های دینی ترویج نماییم .

 

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر صادقانه میل داریم تفکر و تعقل شهدا زنده بماند باید آراسته به دین و اخلاق در رفتار و کردار باشیم .

 

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد خواستار ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه شد و ادامه داد: باید برای انتقال آموزه های دینی و اسلامی برای نسل های بعدی تلاش شود .

 

وی گفت : ادامه راه شهدا تلاش نمودن برای دوست داشتن خدا است و شهدا با استقامت خود سبب شدند خداوند آنان را دوست داشته باشد.

 

وی افزود: اگر در راه شهدا حرکت کنیم وحدت و همبستگی ملی خلق می شود و جامعه در هم تنیده می شود.

 

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی به یمن، عراق، فلسظین اشاره کرد و افزود: امروزه منطق ،تفکر و اندیشه شهدا در لبنان ،یمن ،بحرین و جهان اسلام فریاد می کند .

 

وی همچنین از سبزوار به عنوان دیار سربداران و دلباختگان به ساحت پیامبر گرامی (ص) و شهر علما ،شعرا و تاریخ نویسان نام برد.

 

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد همچنین یاد و خاطره شهدا بویژه شهدای فرهنگی و دانش آموز شهرستان سبزوار را گرامی داشت و از برگزار کنندگان این کنگره تقدیر کرد. 

 

وی همچنین با ابراز گلایه از اجرای برخی برنامه های فرهنگی بر لزوم رعایت حجاب و عفاف در جامعه تاکید کرد و افزود: حجاب بهترین زینت برای بانوان است و نباید دین را با سلایق خود آراسته نماییم . 

 

کنگره شاهدان قلم و یادواره 183 شهید فرهنگی و دانش آموز سبزوار عصر دو شنبه با جمعی از مسوولان کشوری ،استانی و محلی در محل تالار کاشفی این شهرستان بر گزار شد.

 

سبزوار در 237 کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.

 

تازه ترین اخبار