In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
بازگشت
دولت و مردم ایران در برابر زیاده‌خواهی آمریکا خواهند ایستاد

دولت و مردم ایران در برابر زیاده‌خواهی آمریکا خواهند ایستاد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:دولت و مردم ایران در برابر هر گونه زیاده‌خواهی و یکجانبه گرایی کشورهای زورگو بویژه آمریکا خواهند ایستاد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، یژی یان وندرلیخ نایب رئیس مجلس سنای لهستان روزسه‌شنبه با محمد حسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

ابوترابی‌فرد در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات میان دو کشور گفت: فرصت‌های فراوانی در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه روابط پارلمانی میان جمهوری اسلامی ایران و لهستان وجود دارد که باید از آنها برای توسعه و گسترش مناسبات فیمابین بهره برد.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر اهمیت تحکیم و تقویت ارتباطات دو کشور در عرصه‌های منطقه‌ای و بین المللی تصریح کرد: تبادل هیاتهای پارلمانی میان دو کشور می‌تواند ضمن تقویت تفاهم و درک متقابل نسبت به مواضع طرفین به شناسایی و استفاده از ظرفیت‌های فراوان اقتصادی و کشاورزی در ایران و لهستان منجر گردد.

 

ابوترابی‌فرد با اشاره به ادامه مذاکرات 1+5 با کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از هر گونه گفتگویی در چارچوب منافع ملی و احترام متقابل استقبال کرده است و دولت و مردم ایران در برابر هر گونه زیاده‌خواهی و یکجانبه گرایی کشورهای زورگو بویژه آمریکا خواهند ایستاد.

 

وی در پایان بر افزایش سطح تبادلات اقتصادی و تجاری میان دو کشور تاکید کرد.

 

در ادامه یژن یان وندرلیخ نایب رئیس مجلس سنای لهستان با اظهار خشنودی از سفر به کشورمان گفت: ایران کشوری مهم در منطقه محسوب میشود و نباید زمان و فرصت‌های اقتصادی و تجاری فراروی دو کشور را از دست بدهیم.

 

یژن یان وندرلیخ با ابراز امیدواری نسبت به موفقیت مذاکرات 1+5 با جمهوری اسلامی ایران افزود: تداوم مذاکرات هسته‌ای ایران نشان دهنده تحرک و سیاست‌های منطقی مقامات عالیرتبه ایران می‌باشند.

 

نایب رئیس مجلس سنای لهستان در پایان بر توسعه و گسترش هر چه بیشتر مراودات فرهنگی و تبادل استاد و دانشجو میان مراکز علمی و دانشگاهی دو کشور تاکید کرد./

 

تازه ترین اخبار