In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۴
بازگشت
مبارزه با تروریسم نیازمند تشریک مساعی کشورهای جهان است

مبارزه با تروریسم نیازمند تشریک مساعی کشورهای جهان است

نایب‌رئیس مجلس گفت: ‌یکی از حوزه‌های مهم که امروز دنیای اسلام با آن رو به روست موضوع مبارزه با تروریسم است که نیازمند همکاری کشورهای جهان به ویژه ایران و ساحل عاج در جهت برخورد با این موضوع مخرب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت‌الاسلام ابوترابی، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز با رئیس گروه دوستی پارلمانی ساحل عاجل دیدار و گفتگو کرد.

 

ابوترابی‌فرد در ابتدای این دیدار روابط میان جمهوری اسلامی ایران و ساحل عاج را مثبت ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم روابط میان دو کشور در عرصه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی توسعه و گسترش یابد.

 

وی افزود: ‌رفت و آمدهای سیاسی و توسعه و گسترش مراودات و مذاکرات میان دو کشور نقش حائز اهمیتی در گسترش روابط دو جانبه فی میان، برنامه اقدام مشترک و ترسیم و تعریف نقشه راه گسترش همکاری‌های فی مابین خواهد داشت.

 

وی در ادامه با اشاره به موضوع مبارزه با تروریسم به عنوان یکی از حوزه‌ها و زمینه‌های مشترک همکاری میان دو کشور گفت: یکی از حوزه‌های مهم که امروز قاره آفریقا، خاورمیانه و دنیای اسلام با آن رو به روست موضوع مبارزه با تروریسم است که نیازمند تشریک مساعی کشورهای جهان به ویژه جمهوری اسلامی ایران و ساحل عاج در جهت مقابله و برخورد جدی با این موضوع مخرب و به شدت ویرانگر است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فراوان میان روابط دو کشور گفت: دو کشور دوست ایران و ساحل عاج دارای ظرفیت‌های فراوان برای توسعه همکاری ها در زمینه‌های گوناگون اعم از حوزه‌های آموزشی، بهداشتی و درمانی، پزشکی، فنی و مهندسی و به ویژه فعالیت شرکت های خصوصی می‌باشند و جمهوری اسلامی آمادگی همکاری در عالی‌ترین سطح ممکن در جهت شکوفایی پتانسیل‌های موجود را دارا می‌باشد.

 

وی در همین زمینه نقش گروه‌های دولتی پارلمانی را بسیار حائز اهمیت خواند.

 

رئیس گروه دوستی ساحل عاج در این دیدار با اشاره به علاقه‌مندی کشور ساحل عاج به توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران نسبت به توسعه و گسترش روابط در عرصه‌های مختلف ابراز امیدواری کرد.

 

وی در ادامه با اشاره به حضور گروه دوستی پارلمانی ساحل عاج در ایران و هم چنین دیدار سال گذشته ریاست محترم مجلس شورای اسلامی از ساحل عاج از افزایش رفت و آمدهای سیاسی به ویژه رفت و آمدهای پارلمانی استقبال کرد.

 

وی با اشاره به نقش کشورها در مبارزه با تروریسم در تامین امنیت خود خاطرنشان کرد: امروز تروریسم با ورود به کشورها در سراسر دنیا سیطره و اشاعه یافته و گروه‌های تروریستی از جمله بوکوحرام، مجاهدین و الشباب تهدیدات جدی علیه امنیت جهانی هستند که تلاش مشترک برای مقابله با آن‌ها از ضروریات است.

 

وی در پایان نسبت به برگزاری کمیسیون مشترک میان دو کشور در جهت ارتقاء و اعتلاء روابط فی مابین استقبال کرد.

تازه ترین اخبار