In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴
بازگشت
همدلی و همزبانی را باید از مادران شهدا آموخت

همدلی و همزبانی را باید از مادران شهدا آموخت

قزوین- نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همدلی و همزبانی را باید از مادران شهدا آموخت چرا که با ایثار فرزندانشان که ارزشمندترین دارایی آنها بودند، ایثار را به اوج رساندند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد حسن ابوترابی در همایش ایثار در همدلی و همزبانی و تجلیل از همسر آیت باریک بین که جمعه شب با حضور استاندار، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، امام جمعه موقت قزوین سایر مسئولان و مادران و همسران شهدا و ایثارگران در مسجدالنبی(ص) قزوین برگزار شد، بیان کرد: زمانی که می بینیم ریشه های همدلی و همزبانی میان اعضای یک خانواده، یک شهر و یک کشور خشک شده است می توان تمام علت های بروز این پدیده را در یک کلمه و مفهوم که شامل خودخواهی می شود، خلاصه کرد.

 

این مسئول اظهار داشت: زمانی که در جامعه ای و یا درون خانواده ای خودخواهی، خودبینی و در نظر گرفتن مصالح شخصی در میان باشد دیگر نباید توقع همدلی و همزبانی را در آن جامعه و خانواده داشت از این رو برای ایجاد فرهنگ همدلی و همزبانی ابتدا باید مشکل خودخواهی را مرتفع کرد.

 

وی ادامه داد: قرآن کریم بارها بر این مفهوم تاکید داشته است که دویی و چند دستگی میان انسان ها وجود ندارد همه آنها در انسان بودن مشترک هستند و حتی حضرت ابراهیم پیوسته تا زمانی که مشرکان دشمنی با خدا را آغاز نکرده بودند آنها را نیز مورد دعای خیر خود قرار می داد.

 

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در این بین همدلی و همزبانی را باید از مادران شهدا آموخت، چرا که با ایثار فرزندانشان که ارزشمندترین دارایی آنها بودند، ایثار را به اوج رساندند.

 

حجت الاسلام ابوترابی اظهار داشت: خداوند بر تکریم پدر و مادر تاکید فراوانی قائل شده است و به ویژه مادران را مورد توجه و عنایت خود قرار داده است چرا که مادران مانند یک کارگزار همواره از دوران وضع حمل تا پایان حیات به تدبیر و انجام امور فرزندان خود مشغول هستند.

 

این مسئول در رابطه با ضرورت تکریم مادران شهدا بیان کرد: مادران شهدا فرزندان خود را که ارزشمندترین دارایی آنها بود را در راه اسلام و مسلمین فدا کردند و حتی امروز نیز به برکت حضور این عزیزان است که کشور ایران در اوج اقتدار و عظمت ایستاده است.

 

وی ادامه داد: مذاکران هسته ای کشورمان نمونه عالی است که نشان دهنده اوج عزت و سربلندی ملت ایران است و ما امروز این عزت و سربلندی را به لطف خون شهدا و والدین و به ویژه مادران شهدا داریم.

 

در پایان این مراسم با اهدای هدایا و لوح های تقدیر متعدد از سوی استانداری، بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین و سایر افراد و دستگاه ها از زحمات حاجیه خانم هاشمی، مادر شهید مرتضی باریک بین و همسر آیت الله باریک بین نماینده پیشین ولی فقیه در استان قزوین تقدیر و تشکر به عمل آمد.

تازه ترین اخبار