In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
یکشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۴
بازگشت
به رسمیت شناختن حق غنی‌سازی ایران پیروزی بزرگ برای ملت ایران است

به رسمیت شناختن حق غنی‌سازی ایران پیروزی بزرگ برای ملت ایران است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور تاکید کرد: جامعه جهانی توجه دارد که غرب هیچ گاه برای هیچ کشوری حق غنی سازی را دیگر به رسمیت نخواهد شناخت و تنها یک استثنا وجود دارد که آن ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، امروز یکشنبه (16 فروردین ماه) محمد حسن ابوترابی‌فرد در نطق پیش از دستور خود با تبریک سال 1394 و روزهای میلاد الهام بخش و پر فروغ حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا (س) گفت: با نگاه به پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی و شعار الهام بخش سال 94 نگاهی به آیه مبارکه "یا ایها الذین آمنوا اصبرو و صابروا و رابطوا و اتقواالله لعلکم تفلحون"  می‌اندازیم که  خدای متعال در این آیه کریمه مبارک اهل ایمان را خطاب قرار داده است و برای آنها سه برنامه راهگشا و اقتدار آفرین را تعریف کرده است.

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: گام اول صبر فردی است، با توجه به تقابل با صابرون می بینیم که خدای متعال به اهل ایمان توصیه می‌کند اهل صبر و استقامت به خصوص صبر فردی باشند.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی هم چنین افزود: در مسائل فردی، اعتقادی، فکری، اخلاقی و رفتاری خداوند متعال بعد از تاکید به صبر عقیده و ایمان را کلید واژه رسیدن به سعادت عنوان می‌کند و می‌فرماید صابرون که با توجه به این که این فعل بر صیغه مفاعله است به معنی صبر طرفین برداشت می شود.

 

ابوترابی توضیح داد: قرآن پژوهان برای این موضوع دو مصداق ذکر کرده‌اند نخست اینکه مصابره به معنای صبر جمعی داخلی است یعنی اهل ایمان صبر فردی خود را با پیوند زدن به صبر دیگران تکامل ببخشند. با برادران و خواهران ایمانی خویش معازدت و همراهی داشته باشند.

 

وی ادامه داد: معاونت و همراهی طرفین به سود یکدیگر است بنابراین در مسائل فکری تبادل نظر داشته باشید، در امور اجرایی همکاری کنید،‌ در مسائل دفاعی مصابره و مرابطه داشته باشید.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد که باید کاستی یکدیگر را جبران کرد و صبر خود را با یکدیگر تبادل کرد تا صبر محدود خود با صبر جمعی به کمال برسد.

 

ابوترابی فرد در نطق پیش از دستور خود افزود: پیام مقام معظم رهبری مبنی بر همدلی و همزبانی دولت و ملت نگاهی است به این آموزه قرآن کریم، ایشان تاکید دارند در کنار هم باشیم. در امور اجرایی، دفاعی مسئله مهم بین المللی و راهبردهای کلان عملی تبادل نظر داشته باشید تا به همدلی کامل برسید. در سایه این همدلی به همزبانی دست پیدا خواهیم کرد.

 

وی اظهار داشت: جامعه جهانی از ما صدای واحد بشنود، دشمن ما را در کنار هم و در یک جبهه واحد و هماهنگ ببیند، مصابره یعنی در کنار یکدیگر قرار بگیریم بنابراین مجلس با همه وجود در کنار دولت، و دولت با تمام توان در کنار مجلس باشد.

 

نایب رئیس مجلس ادامه داد: مجلس، دولت، دستگاه قضائی و نهادهای سیاسی و اجرایی در کنار ملت و در خدمت مردم بزرگ ایران در راستای ارتقاء و افزایش اعتماد و پیوند استوار دولت و ملت، ملت و آحاد جامعه با نظام اسلامی قرار بگیرند. این روح پیام انقلابی و شعار سال جاری است.

 

اذعان دشمن به سامان یافتن چرخه کامل سوخت در خاک جمهوری اسلامی ایران

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد در ادامه با بیان اینکه این آیه از قرآن در مفهوم شعار امسال جاری بوده و به معنای در کنار یکدیگر بودن است، گفت: معنای دومی که از واژه "صابروا" استفاده شده، مصابره در برابر دشمن خارجی است.

 

نایب رئیس قوه مقننه ادامه داد: "زمخشری" مفسر هوشمند قرآن کریم در تفسیر "کشاف" در بیان این آیه خطاب به جامعه اسلامی می گوید اگر دشمن در برابر شما ایستاده شما مکلف هستید یکپارچه، متحد و هماهنگ در برابر دشمن بایستید و مبادا صبر و پایداری شما از دشمنان کمتر باشد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه روح پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی یکپارچگی ملت ایران در برابر زیاده خواهان، جبهه استکبار و امریکا است، عنوان کرد: این همان راهی است که ما در دفاع مقدس پیمودیم یعنی صبر، استقامت و پایداری شهدای عالیقدر، رزمندگان، جانبازان افتخارآفرین، آزادگان صبور آنها را در برابر ملت تسلیم کرد.

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد در ادامه یادآور شد: امروز جمهوری اسلامی ایران در طول 12 سال غرب را در جایی قرار داده که در برابر زیاده خواهی آمریکا در حوزه فناوری هسته ای ایستاده و اکنون دشمن اذعان می کند جمهوری اسلامی ایران در کنوف هسته ای جهان تعریف شده و چرخه کامل سوخت در خاک جمهوری اسلامی ایران سامان می یابد که این مسأله در سایه استقامت و پایداری ملت ایران و حرکت در راهبردی که رهبر انقلاب تعریف کرده اند به دست آمده است.

 

غرب دیگر برای هیچ کشوری جز ایران حق غنی سازی قائل نخواهد شد

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن تشکر از هیأت مذاکره کننده ایران، گفت: به آنها تأکید داریم که تنها با گام برداشتن در چارچوب تعریف شده از سوی مقام معظم رهبری است که ملت بزرگ ایران می توانند دستاوردهای دستاوردهای ارزشمندی که در راه دستیابی به دانش و فناوری هسته ای به دست آورده اند حراست کنند.

 

وی بر همین اساس تصریح کرد: لذا از دولت محترم و از تیم مذاکره کننده به طور جدی می خواهیم در چارچوب تعریف شده و تبیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی در مسیر هم افزایی و ایجاد یک جبهه واحد حرکت کنند.

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد ادامه داد: امروز ملت، دولت و مجلس شورای اسلامی در مورد هسته ای یک سخن واحد دارند و آن چارچوب تبیین و تعریف شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی است در حفظ و حراست از دستاورد فناوری هسته ای جمهوری اسلامی ایران و در همین مسیر است که می توانیم به پیروزی های بزرگ دست پیدا کنیم.

 

نایب رئیس قوه مقننه همچنین خاطرنشان کرد: در همین راه به آمریکا و متحدان او اجازه نمی دهیم پیمان ها را شکسته و بر خلاف تعهدات خود قدم بردارند، در همین راه است که می توانیم از عزت و اقتدار ملی خود حراست کنیم همچنین ملت عزیز ایران؛ جامعه جهانی توجه دارد که غرب هیچ گاه برای هیچ کشوری حق غنی سازی را دیگر به رسمیت نخواهد شناخت و تنها یک استثنا وجود دارد که آن ایران است.

 

مجلس شورای اسلامی تجاوز غیرانسانی رژیم عربستان به کشور یمن را محکوم می نماید

 

وی ادامه داد:‌این حق در ساختار نظام بین‌الملل یک پیروزی بزرگ برای ملت ایران است که در راستای دفاع از منافع ملی و حرکت در چارچوب خطوط تعریف شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی گام برداشته و گام خواهد برداشت.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم،‌ درباره مسایل جانبی دیگر، یادآور شد:‌ مجلس شورای اسلامی تجاوز غیرانسانی رژیم عربستان به کشور یمن، ‌مردم مظلوم و بی‌دفاع یمن را به طور قاطع محکوم می نماید و همکاران ارجمند ما از جامعه جهانی که خود را به اصطلاح مدافع دموکراسی قلمداد می‌کنند از سازمان ملل و شورای امنیت انتظار دارند با قاطعیت در برابر این تجاوز غیر انسانی، حمله به زنان، مردان و مردم بی‌گناه و مظلوم به اردوگاه آوارگان بی‌پناه یمن بایستند و اجازه ندهند زیرساخت‌های اقتصادی ملت مظلوم کشور یمن در زیر حملات ناجوانمردانه جنگ افزارهای رژیم عربستان مورد آسیب و تعدی قرار بگیرند.

 

ابوترابی‌فرد افزود:‌ از کشورهای اسلامی، پارلمان‌ها و مجالس اسلامی می‌خواهیم به طور جدی و قاطع در برابر این تجاوز نامشروع که بر خلاف همه آموزه‌های انسانی،‌اخلاقی و دینی و سیاسی در حال انجام است بایستند و خواستار قطع فوری این حملات به کشور دوست و برادر و ملت مظلوم و بی‌دفاع یمن هستیم.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن عرض تسلیت به رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: لازم می‌دانم درگذشت همشیره مکرمه رهبر معظم انقلاب اسلامی را خدمت معظم‌له عرض تسلیت داشته باشم، همچنین درگذشت والده مکرمه ریاست محترم جمهوری اسلامی را خدمت این بزرگوار عرض تسلیت داریم.

 

وی افزود: درگذشت همسر مکرمه پرهیزکار و متدین حضرت آیت‌الله خاتمی یار باوفای امام بزرگوار را خدمت همکار ارجمندم آقای دکتر تابش و بیت شریف آیت‌الله خاتمی عرض تسلیت داریم و همچنین درگذشت همسر مکرمه حضرت آیت‌الله جنتی دبیر محترم شورای نگهبان را عرض تسلیت و خدمت همکار ارجمندمان آقای امیری نیز به مناسبت درگذشت پدربزرگوارشان عرض تسلیت دارم

 

تازه ترین اخبار