In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲
بازگشت
اجرای درست قانون، مشکلات فعالان اقتصادی را حل می کند

اجرای درست قانون، مشکلات فعالان اقتصادی را حل می کند

حجت الاسلام ابوترابی خطاب به فعالان اقتصادی سیستان و بلوچستان گفت: دولت باید مشکلات شما را مشکلات خود بداند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، وی در دیدار با اصناف و اعضای اتاق بازرگانی زاهدان پس از شنیدن مشکلات آنان با اشاره به راهکارهایی برای حل مشکلات اقتصادی کشور نظیر قطع ارتباط درآمد حاصل از نفت با بودجه ی جاری کشور گفت: دولت باید به صحبت های فعالان اقتصادی گوش فرا دهد و دغدغه ی آنها را جواب دهد. دولت باید مشکلات اصناف و بازرگانان را مشکلات خود بداند.


وی در ادامه با تاکید بر نگاه کارشناسی در تصمیم گیری ها اظهار داشت: باید به گونه ای تصمیم بگیریم و اقدام کنیم که بتوانیم در جمع صاحب نظران از تصمیم خود دفاع کنیم که لازمه ی این کار وجود پشتوانه ی کارشناسی است.


نائب رئیس مجلس در مورد بحث قوانین مالیاتی و استثنائات آن که خواسته ی برخی از اعضای حاضر در جلسه بود گفت: قوانین مالیاتی عام و دارای شمول هستند و لذا نمی تواند استثناهای بخشی داشته باشد. راهکار حل این مسئله این است که قانون مالیات در کشور به درستی اجرا شود.


وی ادامه داد: بر این اساس، بنگاهی که سود قابل قبولی ندارد نباید مالیات دهد و بر این اساس اجرای درست قانون بیش از %۷۰ مشکلات فعالان اقتصادی را حل می کند.


ابوترابی همچنین بر اصلاح سیستم مالیاتی کشور تأکید کرد و با یادآوری لزوم حمایت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان گفت: بهبود فضای کسب و کار کشور و استان سیستان و بلوچستان باید در اولویت قرار گیرد و اگر بتوانیم موارد مشکل دار را درست شناسایی کنیم، می توان رتبه ی ۱۴۵ فعلی فضای کسب و کار کشور در آمارهای جهانی را در مدت چهارسال به زیر ۴۰ کاهش داد.


این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه کلید پیشرفت کشور در دست توانای دستگاه اجرایی است خاطر نشان کرد: در صورتی که بدنه ی کارشناسی دولت تصمیمات مجلس را به درستی اجرا نکند تصویب قانون جوابگو نیست و بر این اساس اگر دولت به نظارت مجلس و دستگاه های مسئول اعتقاد داشت راه را برای نظارت فراهم می کرد.


در این جلسه که رئیس اتاق بازرگانی زاهدان نیز حضور داشت مشکلات فعالان اقتصادی استان مطرح و جزئیات آن در اختیار حجت الاسلام ابوترابی قرار گرفت.


همچنین پس از این دیدار نائب رئیس مجلس با تنی چند از علمای اهل سنت بلوچستان نیز دیدار و گفتگویی صمیمانه داشت.

تازه ترین اخبار