In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
پنجشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۴
بازگشت
زندگی امروز ما با اسراف گره‌خورده است

زندگی امروز ما با اسراف گره‌خورده است

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد گفت: اقتصاد مبتنی بر تولید است، درحالی که اقتصاد ما هنوز با تولید فاصله دارد و آنجایی هم که تولید داریم دانش‌بنیان نیست.چنانچه اقتصاد کشور بر پایه دانش و علم باشد، مشکلات نیز سریع حل خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، وی با بیان اینکه اقتصاد کشور با اقتصاد دانش‌بنیان فاصله دارد، افزود: یکی از رکن‌های اقتصاد دانش‌بنیان پرهیز از اسراف است و مسئولین بدانند اقتصادی که با اسراف همراه باشد، اقتصاد علوی نیست.

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وجود پدیده اسراف در جامعه، خاطرنشان کرد: زندگی امروز ما با اسراف گره‌خورده است و با این شرایط نمی‌توان به یک اقتصاد بزرگ تبدیل شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد افزود:چنانچه نقطه آسیبی در این کشور وجود دارد به دلیل ضعف در تولید، علم و ایمان است و باید تلاش کرد تا قله همه دانش‌ها به‌خصوص رشته‌هایی که به سبک زندگی مربوط می‌شوند را فتح کرد.

 

ابوترابی فرد که به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) و در یادمان «یاس کبود جهرم» سخنرانی می کرد،بابیان اینکه ملت ایران هرچه دارد به برکت نام حضرت زهرا (س) است، تاکید کرد که این کشور به نور عاشورا زنده است.

 

نایب‌ رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ایران اسلامی با اقتدار نظام دیکتاتوری مورد حمایت غرب را سرنگون و بر ویرانه‌های آن حکومت اسلامی را با دو رکن جمهوریت و اسلامیت بنیان نهاد و در سایه برکت پیامبر و خاندان او قرار گرفت.

 

وی با تأکید بر اهمیت علم در جامعه، تصریح کرد: در پرتو حیات معنوی باید به حیات علمی نیز دست پیدا کرد، شخصیت خاندان رسالت، علمی است و افراد پیرو این خاندان باید به دنبال علم باشند.

 

وی با اشاره به نقش علمای بزرگوار، شخصیت های برجسته و فقهای مجاهد در تربیت و هدایت دینی مردم جهرم، گفت: خاندان آیت اللهی پشتوانه ی ارزشمند، علمی، فکری، اعتقادی و انقلابی مردم جهرم هستند.

 

نایب رئیس مجلس بیان کرد: مردم جهرم را با روحیه انقلابی، تعبد به دین و دفاع از حریم مقدس اسلام و میهن اسلامی می شناسند و مردم سلحشور این منطقه عالم پرور، مجاهد پرور و شهیدپرور در تاریخ مبارزات ملت ایران با استعمار بریتانیا، مزدوران بیگانه و مبارزات با نظام شاهنشاهی و تاریخ پرفروغ دفاع مقدس جایگاه ویژه و فاخر دارند.

 

حجت الاسلام ابوترابی اضافه کرد: این جایگاه فاخر را همانطور که رهبری انقلاب اشاره کردند باید در چهره نورانی علمای برجسته این دیار مشاهده کرد.

 

وی از آیت الله سیدعبدالحسین نجفی به عنوان فقیه مبارز، شجاع و انقلابی یاد کرد و نقش محوری او را در تربیت مردان و زنان این دیار مورد تاکید قرار داد.

 

ابوترابی فرد، ادامه داد: شجره طیبه فقاهت در این خاندان، مسیر تعهد و راه دین مداری را فراروی مردم قرار داد و آن را برای مومنان تبیین و تعیین کرد.

تازه ترین اخبار