In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۳
بازگشت
شهدا در عقيده و ايمان ثابت و استوار بودند

شهدا در عقيده و ايمان ثابت و استوار بودند

حجت الاسلام محمدحسن ابوترابي فرد نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي ميهمان شهر ديزيچه و مباركه شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مباركه، حجت الاسلام محمدحسن ابوترابي فرد دوشنبه شب در دهمين يادواره 107 شهيد شهر ديزيچه استان اصفهان، استقامت و پايداري ملت ايران را نماد قدرت دربرابر استكبار جهاني خواند و افزود: آينده از آن كساني است كه در راه خدا استقامت مي كنند و به يقين ملت ايران اين لياقت را دارد. ويكي از بهترين  مصاديق كلمه طيبه انسان كامل و صالح است و نخستين ويژگي شجره طيبه، داشتن اصل ثابت  بوده زيرا ريشه‌هاي مستحكم در برابر آسيب‌ها استوار و خطر ناپذير است.

 

وي با اشاره به تلاش‌هاي مردم در دوران دفاع مقدس تصريح كرد: اگر 107 شهيد شهرديزيچه ايمان مستحكم نداشتند، در برابر دشمن با قدرت نمي‌ايستادند زيرا از 7 هزار نفر مردم شريف شهر ديزيچه در دوران دفاع مقدس حدود 50 درصد در جنگ حضور پيدا كردند كه اين ايمان را نشان مي‌دهد شهدا مظهر اخلاق و گذشت هستند و زيبايي فرهنگ شهادت بواسطه اخلاق آنهاست، بنابراين در اقتدا به شهدا بايد اخلاق و عمل خود را اصلاح كنيم زيرا جامعه را با عمل صالح مي توان نوراني كرد. شهدا در عقيده و ايمان ثابت و استوار بودند و حضور در مراسم بزرگداشت آنان نشانه ايمان و اعتقاد به شهداست ابوترابي فرد افزود: شهدا خدا را به خوبي شناختند و فقط عبد خداي رحمان بودند و اگر غير از اين بود نمي توانستند در برابر ابزار جنگي دشمنان ايستادگي كنند.

 

نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي خطاب به خانواده‌هاي شاهد با اشاره به اهميت توجه به موضوع حجاب و عفاف بيان كرد: برخي خانم‌هاي جامعه بايد به حجاب خود بيشتر اهميت دهند زيرا ايمان انسان‌ها را در همه صحنه‌ها حفظ مي‌كند و داشتن حجاب نشانه ايمان است,,و اينكه ايمان اجازه نمي دهد مردان و زنان ما آلوده به گناهان شوند و بايد ايمان را تقويت كردامروز ماهواره‌ها و فضاي مجازي ايمان را مورد هدف قرار داده‌اند.

 

وي با بيان اينكه نتيجه مقاومت و ايستادگي ملت ايران تولد حزب الله لبنان و بيداري و مقاومت در عراق، سوريه و يمن است، اظهاركرد: امروز به بركت همين مقاومت، ديگر آمريكا و استكبار نزد ملت هاي مسلمان و آزاده ابهتي ندارند.

نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه دنيا زبان زور دارد نه منطق و نظام سلطه بر سلاح با ملت‌ها سخن مي‌گويند، خاطرنشان كرد: آنچه مي‌تواند و توانست استكبار را از قدرت پايين بياورد و پاي ميز مذاكره بنشاند، قدرت استقامت و ايستادگي ملت هميشه در صحنه ايران است.

 

نايب رييس مجلس شوراي اسلامي افزود: دفاع مقدس محصول دو حقيقت بود، يكي شناخت صحيح و درست كه امام براي مردم ترسيم كردند و ديگري استقامت و پايداري رزمندگان دفاع مقدس، كه آن هم به بركت هدايت هاي حضرت امام حاصل شد.

 

وي حركت در صراط مستقيم و توجه به مسائل سياسي و ديني را نشانه حضور در مسير عنوان كرد و گفت: عمل صالح، دنيا و آخرت را اصلاح مي كند.

تازه ترین اخبار