In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۳
بازگشت
امثال سردار سلیمانی ها دنباله روی شهدای دفاع مقدس هستند

امثال سردار سلیمانی ها دنباله روی شهدای دفاع مقدس هستند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شهدای عالیقدر مجاهد فی سبیل الله هستند و قبل از نیل به این مقام توانسته اند به درجه ای از کمال برسند و در نهایت با عطوفتی که در برابر اهل ایمان و سرختی که در برابر دشمنان داشتند توانستند به مقام مجاهد فی سبیل الله دست پیدا کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در نخستین کنگره مجمع شاهد ایران اسلامی که صبح امروز (پنج شنبه، 14 اسفند ماه) در محل کتابخانه ملی ایران و با حضور جمعی از مسئولان و فرزندان شاهد برگزار شد، طی سخنرانی خود ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) که به عنوان اسوه و الگوی شهدای عالیقدر بودند، گفت: خداوند سبحان قومی را بر می گزیند که مسئولیت رسالت را بر دوش گرفته و ثابت قدم باشند.

 

نایب رئیس قوه مقننه در ادامه با بیان اینکه این قوم جامعه را متحول می کنند، بیان کرد: آنها جامعه را برای تغییرات بنیادین فرهنگی، سیاسی و اجتماعی هموار می کنند و شاگردان مدرسه ولایت هستند که چند ویژگی هم دارند.

 

وی در ادامه با اشاره به ویژگی های افرادی که خداوند آنها را برای شهادت برگزید، گفت: اول اینکه خداوند آنها را دوست دارد و آنها نیز به خداوند سبحان عشق می ورزند و از میان خیل انسان ها محبوب خدای متعال هستند و این از آن جهت است که این دسته افراد دارای ویژگی های اعتقادی، خصایص برجسته رفتاری، اعتقاد راسخ و ثبات قدم هستند.

 

شهدا پیوند ناگسستنی با نایب امام عصر(عج) برقرار کردند

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد ادامه داد: علامت دوستی راستین شهدا با خدای متعال این است که اطاعت خدا را به جای می آورند و بی چون و چرا از خداوند اطاعت می کنند ضمن اینکه آنها در دوره غیبت امام معصوم(ع) یک پیوند ناگسستنی با نایب امام عصر(عج) برقرار کردند و این پیوند آنها را به یک کوه قدرتمند تبدیل کرد.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به ویژگی سوم شهدا، خاطرنشان کرد: آنها در برابر مؤمنان نرم هستند و عزتی که امروز دنیای اسلام دارد به خاطر مجاهدت آنهاست و این امر به آن دلیل است که آنها ملاطفت، رحمت و نرمش در برابر اهل ایمان داشتند و از طرف دیگر در برابر کافران آسیب ناپذیر بودند.

 

وی در ادامه دفاع مقدس را مظهر و مصداق رحم بر مؤمنان و ایستادگی در برابر کافران دانست و تصریح کرد: اگر شهدا نبودند امروز شاهد صحنه پیروزی حق بر باطل نبودیم و اگر مجاهدت های آنها نبود امروز فریاد "الله اکبر" از بام یمن آسمان را نورانی نمی کرد لذا هرچه انقلاب دارد از دفاع مقدس است و شهدا امام رزمندگان و مجاهدان هستند.

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد اضافه کرد: شهدای عالیقدر مجاهد فی سبیل الله هستند و قبل از نیل به این مقام توانسته اند به درجه ای از کمال برسند و در نهایت با عطوفتی که در برابر اهل ایمان و سرختی که در برابر دشمنان داشتند توانستند به مقام مجاهد فی سبیل الله دست پیدا کنند.

 

امروز سردار سلیمانی ها با حمایت رهبری در راه شهدا قدم برداشته اند

 

نایب رئیس قوه مقننه در ادامه با تأکید بر اینکه باید راه شهدا را شناخت و آن را با ایمان و اقتدار تداوم بخشید، عنوان کرد: خداوند اراده کرده است که مشغل های پرفروغی که شهدای عالیقدر برافروخته اند همواره بدرخشد و راه را تا ظهور منجی عالم بشریت، امام زمان(عج) روشند کند که اگر این اراده الهی نبود شما امروز شاهد تداومد راه شهدای عالیقدر نبودید.

 

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که رهبری معظم انقلاب امروز راه شهدا را هدف قرار داده و به آرمان های بلند ایشان می اندیشد، گفت: ملت عزیز ایران هم در این راه رهبری را حمایت و همراهی می کنند چنانچه بعد از گذشت دو دهه هنوز راه شهادت باز است و سردار سلیمانی ها با آرمان های سابق شهدا در همان راه قدم برداشته اند.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان سخنرانی خود خطاب به فرزندان شاهد حاضر در مراسم خاطرنشان کرد: تلاش کنید محبوب خدا باشد و خدا نیز تنها محبوب شما باشد همچنین تلاش کنید به عنوان یک عنصر مؤمن و دانشجوی مجاهد فی سبیل الله بوده و بازوی توانمندی برای رهبری باشد که امروز کشور به حضور شما نیازمند است./

 

تازه ترین اخبار