In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۳
بازگشت
ایران در مذاکرات هسته ای موضعی مقتدرانه دارد

ایران در مذاکرات هسته ای موضعی مقتدرانه دارد

قزوین - ایرنا - امام جمعه موقت قزوین، موضع کشورمان در مذاکرات هسته ای را مقتدرانه خواند و گفت: این در شرایطی است که موضع طرف مقابل ضعف است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی فرد در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در این مذاکرات بر حفظ حقوق ملی، هسته ای و عزت ملت ایران تاکید دارند، افزود: تاکید معظم له به دلیل جایگاه برتر سیاسی ایران است و باید توجه داشت که مسایل حاشیه ای نباید به این جایگاه آسیب وارد کند.

 

امام جمعه موقت قزوین، ایران را کشوری مقتدر در عرصه های دفاعی، سیاسی و امنیتی دانست و گفت: جایگاه فاخر کشور در این ابعاد به برکت خون شهدا و تلاش و استقامت ملت ایران به دست آمده است.

 

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی به لحاظ امنیت در دنیا حرف اول را می زند، اظهار کرد: ایران با وجود قرار گرفتن در منطقه ای ناآرام نه تنها بالاترین سطح آرامش و امنیت را دارد بلکه برای کشورهای منطقه نیز پیام آور امنیت است.

 

خطیب موقت جمعه قزوین با اشاره به تلاش دشمنان برای ناامن کردن کشورهای مسلمان، گفت: با این وجود دشمنان به دلیل اقتدار ایران نمی توانند هزینه کوچکترین تعرض به ایران را تامین کنند تا چه رسد به اینکه بخواهند هزینه را پرداخت کنند.

 

ابوترابی با بیان اینکه ایران به برکت انقلاب اسلامی، امروز به یک قدرت بزرگ دفاعی در سطح منطقه و جهان تبدیل شده، افزود: ما امروز نقشی تعیین کننده در معادلات جهانی داریم و حضور ما در یکسوی میز مذاکرات و همه قدرت های بزرگ 5+1 در یک طرف، نشانگر همین قدرت است.

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستاوردهای علمی ایران، گفت: ایران به سمت تبدیل شدن به یک قدرت علمی مطرح در جهان حرکت می کند.

 

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی با تاکید بر اینکه باید ایران را در بخش اقتصاد نیز به یک قدرت منطقه ای و جهانی تبدیل کنیم، افزود: با وجود پیشرفت های به دست آمده در عرصه های مختلف، هنوز در بخش اقتصاد به جایگاه مورد انتظار دست پیدا نکرده ایم.

 

امام جمعه موقت قزوین با بیان اینکه قدرت اقتصادی ایران باید متناسب با قدرت سیاسی باشد، اضافه کرد: برای رسیدن به قدرت اقتصادی مطرح به یک تحول بنیادی در کشور نیازمندیم.

 

وی، تک محصولی بودن در کنار دولتی بودن اقتصاد را بیماری اقتصادی کشور دانست و گفت: با اقتصاد دولتی و تک محصولی نمی توان به یک اقتصاد پویا و کارآمد دست یافت.

 

خطیب موقت جمعه قزوین با تاکید بر اینکه باید اقتصاد ما مقاوم و مردمی شده و درآمدهای نفتی در خدمت تولید قرار گیرد، افزود: دولت در بخش اقتصاد باید ناظر و حمایت کننده باشد و به تقویت هرچه بیشتر بخش خصوصی و بخش تعاون بپردازد.

 

ابوترابی در ادامه با تاکید بر لزوم تغییر رویکرد در بخش مالیات، گفت: بنا به گفته رییس سازمان مالیات، اکنون تنها 30 درصد از ملزمین پرداخت مالیات در کشور مالیات می پردازند که این نظام مالیاتی کشور را با چالش روبه رو کرده است.

 

وی، مالیات را یکی از ارکان اصلاح و رشد اقتصاد کشور خواند و گفت: بخش قابل توجهی از عمران، آبادانی، رشد و شکوفایی اقتصاد کشور با تامین منابع مالی از مالیات محقق می شود.

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد در بخش دیگری از خطبه های خود روز تربیت اسلامی را گرامی داشت و گفت: رسالت کلیدی نظام مقدس جمهوری اسلامی تربیت جامعه است.

 

وی با بیان اینکه در امور تربیتی به نحو شایسته عمل نشده، افزود: این در حالی است که با رعایت تربیت اسلامی در زندگی می توانیم جلوی ریزگردهای فساد اخلاقی و رفتارهای غیر انسانی و اسلامی برگفته از تهاجم غرب را بگیریم و در این بین آموزش و پرورش مهمترین نهادی است که می تواند در این زمینه ایفای نقش کند.

 

امام جمعه موقت قزوین در پایان با گرامیداشت سالروز میلاد حضرت زینب کبری (س)، این بانو را نمونه بارز تربیت اسلامی برای جامعه اسلامی است خواند و گفت: امیدواریم با الگوپذیری از ائمه اطهار(ع) و بزرگان دین تربیت اسلامی را در خود نهادینه کنیم. 

تازه ترین اخبار