In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۳
بازگشت
دشمن دیگر قادر به برآورد هزینه تعرض به ایران اسلامی نیست

دشمن دیگر قادر به برآورد هزینه تعرض به ایران اسلامی نیست

تهران - ایرنا - نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دشمن دیگر نمی تواند هزینه تعرض به آسمان، زمین و دریاهای ایران اسلامی را محاسبه و برآورد کند.

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، این مطلب را حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد عصر یکشنبه و در آیین اختتامیه شانزدهمین دوره جایزه کتاب دفاع مقدس که در باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ شهادت برگزار شد عنوان کرد.

 

وی با اشاره به آیه شریفه «وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ...» افزود: همیشه دو جبهه و دو اردوگاه حق و باطل مقابل هم قرار دارند و عالم دنیا، عالم تقابل حق و باطل است و عالم آخرت، عالم ظهور و تجلی حق است که نباید از این واقعیت غفلت کرد.

 

ابوترابی فرد ادامه داد: باید با نگاه به تقابل حق و باطل و ایمان و کفر برای آن برنامه ریزی کرد و مهمترین اصل این برنامه ریزی آن است که جبهه حق با یک زبان می تواند با جبهه باطل سخن بگوید و آن زبان، زبان قدرت است.

 

وی گفت: جبهه باطل جز زبان قدرت، زبان دیگری را نمی شناسند، بنابراین باید صاحبان حق، مقتدر باشند و به مرزها و قله های قدرت دست پیدا کنند.

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی افزود: شما هنگامی می توانید بر باطل غلبه کنید که مقتدر و در قله اقتدار قرار داشته باشید، زیرا در ادبیات امروز دفاعی، این قدرت یک قدرت بازدارنده است.

 

وی گفت: در میان حوزه های مختلف قدرت، تمامی صاحبنظران بر قدرت دفاعی تاکید ویژه دارند، زیرا در قدرت دفاعی بطور خاص باید جبهه حق در عالی ترین مقام و اوج اقتدار قرار بگیرد.

 

ابوترابی فرد افزود: قدرت دفاعی است که برای همه امنیت خلق می کند و این قدرت قدرتی است که حرکت به سمت جلو و به سمت یک اقتصاد بزرگ را فراهم می سازد.

 

وی گفت: ملت هایی که از الفبای امنیت محروم هستند، از همه حوزه های زندگی محروم شده اند و امروز می بینیم ملتی بعد از چهار سال طراحی غیرانسانی اردوگاه استکبار با حدود دو میلیون آواره و 200 هزار کشته و نابسامانی های فراوان اجتماعی روبروست و چه آسیب هایی را از توطئه های استکبار برداشته است.

 

ابوترابی فرد تصریح کرد: از این رو قرآن مجید تاکید می کند مسلمانان باید مقتدر و در حوزه اقتدار دفاعی قرار داشته باشند، نقشه راه تعیین در قرآن کریم بر دستیابی نظام اسلامی و بر قله های قدرت و تبدیل شدن به یک قدرت دفاعی بازدارنده است.

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: قدرتی که شکوه و عظمت استکبار را بشکند و اجازه ندهد آنان با تکیه بر فناوری های نوین و روز سرنوشت ملت های مسلمان را مصادره کنند.

 

ابوترابی فرد گفت: اکنون با یاری خداوند سبحان، جمهوری اسلامی ایران در این مسیر با شتاب حرکت می کند و قله های بلندی را فتح کرده است.

 

وی افزود: در سال های نخست پیروزی انقلاب اسلامی که از نگاه دیگران، ایران به عنوان ژاندارم منطقه نامگذاری شده بود، دشمنان برای فتح آن از زمین تا هوا و دریا هیچ مانعی را پیش روی خود نمی دیدند.

 

ابوترابی فرد گفت: اما امروز به برکت نظام مقدس اسلامی ایران و فداکاری رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس، رییس جمهوری آمریکا با ملت ایران به صورت مستقیم صحبت و تهدید می کند و می گوید گزینه هایی روی میز است.

 

 

 

** امروز قدرت دفاعی ایران، آمریکا را مهار کرده است 

 

وی ادامه داد: امروزه قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران قدرت نظامی ایالت متحده آمریکا را به اذعان برخی صاحبنظران حوزه دفاعی در منطقه راهبردی و حساس خلیج فارس مهار کرده است.

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به فرماندهان نظامی حاضر در آیین اختتامیه جایزه کتاب دفاع مقدس گفت: شما نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، پاسداران سلحشور و ارتشیان سرافراز و وارثان دفاع مقدس نه تنها برای ایران اسلامی بلکه برای تمامی ملت های منطقه پیام آور امنیت هستید.

 

وی گفت: اگر شما در تمام حوزه هایی که جمهوری اسلامی ایران با آمریکا در حال مذاکره و مواجهه است نگاهی بیاندازید، شاهد تغییر رفتار و عقب نشینی آنها هستید و مفهوم این پیام این است که قدرت دفاعی ایران اسلامی در منطقه و جهان افزایش پیدا کرده است.

 

ابوترابی فرد گفت: آنهایی که دیروز رسما اعلام می کردند که تمام سانتریفیوژها باید در ایران جمع آوری شود، امروز انرژی صلح آمیز هسته ای را پذیرفته اند و با جمهوری اسلامی ایران هسته ای که 20 هزار سانتریفیوژ دارد مذاکره می کنند.

 

وی افزود: نقطه مرکزی قدرت در جمهوری اسلامی ایران دوران دفاع مقدس است و این دوران، قدرت علمی ما و پرواز ما به هوا وفضا و قدرت پرتاب موشک و ماهواره را به ما هدیه داده است.

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: امنیت نیز یک میوه شیرین از دفاع مقدس است و در کنار آن نیز فراهم آوردن بستر حرکت به سمت یک قدرت اقتصادی بزرگ نیز از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس است که مسوولان باید در راه آفرینندگان دفاع مقدس گام بردارند.

 

آیین اختتامیه شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس عصر یکشنبه همزمان با سالروز عملیات خیبر در سالن خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ شهادت برگزار شد.

 

تازه ترین اخبار