In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۳
بازگشت
عکاسی پیوند دانش، هنر و تعهد است

عکاسی پیوند دانش، هنر و تعهد است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در سال 90 طرحی تحت عنوان نظام جامع رسانه در دستورکار مجلس قرار گرفت که با درخواست دولت متوقف شد تا آنها لایحه ای در این زمینه به مجلس ارائه کنند ،متأسفانه تا کنون خبری در این زمینه نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در نختستین مراسم تجلیلی از عکاسان رسانه ها که ظهر امروز (شنبه، 25 بهمن ماه) در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با تاکید بر اهمیت و نقش رسانه های مجازی و مکتوب در تحولات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ابراز امیدواری کرد؛ رسانه های  کشور با برداشتن گام هایی بلند به جایگاه فاخری در خور شان نظام جمهوری اسلامی دست یابند.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به پیامی که تصاویر به مخاطبان منتقل می کنند، گفت: عکس می تواند منشأ تحولات و رویدادهای مهمی باشد لذا امیدوارم عکاسان رسانه های کشور در کار خطیری که به عهده دارند موفق باشند.

 

وی اظهار داشت : عکاسی دانش و هنر فاخری است که میزان دانش و تجربه عکاس می تواند در موفقیت وی نقش بسزایی داشته باشد.بنابراین علاوه بر آموزش و علم در عکاسی ، هنر و ذوق نیز تعیین کننده است.

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد ادامه داد: پیوند دانش و ذوق، به عکاسان هویت می بخشد و رعایت تعهد و اصول در کنار این عوامل قطعا آنها را به عنصر مؤثری بدل می کند از این رو امیدواریم شما عکاسان عزیز این حوزه های سه گانه را در نقطه های اوج در کنار هم داشته باشید.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم در ادامه در خصوص تعریف مشاغل خبرنگاری و عکاسی به عنوان مشاغل سخت و زیان آور اذعان کرد: اصولا مجلس در تعریف نوع مشاغل ورود پیدا نمی کند و این مسأله جزء وظایف سازمان تأمین اجتماعی است که هیأت دولت نیز بعضا در این مورد تصمیم گیری هایی می کند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی یک نهاد عمومی غیردولتی است ، گفت: برای شغلی که به عنوان مشاغل سخت و زیان آور تعریف می شود باید منابع مالی نیز تأمین شود که گاهی به علت تحمیل شغلی به عنوان مشاغل سخت به این نهاد و عدم تعیین بودجه جامعه بازنشستگان را نیز دچار مشکل می کنیم.

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد در ادامه با اشاره به تعریف دو شغل پرستاری و خبرنگاری به عنوان مشاغل سخت از سوی هیأت دولت، عنوان کرد: از این رو لازم است پیگیری هایی در این زمینه انجام شود تا اگر این مشاغل به عنوان مشاغل سخت تعریف شده اند عملیاتی نیز بشوند.

 

وی همچنین با اشاره طرحی که در خصوص نظام جامعه رسانه در دستور کار مجلس بود، گفت: در سال 90 این طرح در دستورکار مجلس قرار گرفت که با درخواست دولت متوقف شد تا آنها لایحه ای در این زمینه به مجلس ارائه کنند که متأسفانه تا کنون خبری در این زمینه نشده است.

 

نایب رئیس قوه مقننه در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود 250 خبرنگار و عکاس در جلسات علنی مجلس حضور دارند که معتقدیم باید این امر تداوم پیدا کند.

تازه ترین اخبار