In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۳
بازگشت
خاطره حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد از بردن اعلامیه های امام (ره) به عربستان در سفر حج

خاطره حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد از بردن اعلامیه های امام (ره) به عربستان در سفر حج

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی شاهد قدرت رژیم صهیونیستی در کشورهای عرب همسایه بودیم، اما امروز مقاومت اسلامی منطقه را در بر گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت‌الاسلام ابوترابی، نائب رییس مجلس شورای اسلامی در مراسم شب خاطره دفاع مقدس و انقلاب اسلامی که عصر امروز (سه‌شنبه 14 بهمن‌ماه) به همت فراکسیون دفاع مقدس و حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک ایام پیروزی انقلاب اسلامی به بیان خاطره‌ای سیاسی از دوران نوجوانی خود پرداخت و گفت: در آغاز نوجوانی که در نجف اشرف و کشور عربستان بودیم و حدود نیمه دوم دهه 40 بود، به تازگی جنگ 6 روزه اعراب و صهیونیست‌ها تمام شده بود و آنها توانسته بودند کشورهای عرب همسایه مناطقی از مصر و اردن مانند صحرای سینا و بلندی‌های جولان را اشغال کرده و با اعلام آتش‌بس در موضع خود مستقر شدند و پس از آن موضوع کمپ دیوید را مطرح کردند، اما امروز شاهدیم مقاومت اسلامی منطقه را در بر گرفته است.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: بعد از این اقدام صهیونیست‌ها، امام خمینی (رحمه‌الله علیه) بیانیه‌ای صادر کرد و قرار شد در آن زمان که کشور ایران یعنی رژیم پهلوی همسو را سیاست‌های رژیم صهیونیستی بود، در زمان حج تمتع میان حجاج عربستان پخش شود.

وی ادامه داد: آن زمان برادرم و همسر وی که به تازگی ازدواج کرده بودند، عازم حج بودند و من نیز آنها را همراهی می‌کردم که در میان راه ساکی بزرگ و ناشناس به جمع وسایل ما اضافه شد؛ بعد از اینکه از عراق و کویت گذشتیم و به سمت عربستان رفتیم، ماموران سعودی برای جستجوی وسایل ما آمدند که آن زمان متوجه شدم ساک ناشناس، محتوی اعلامیه‌های امام (رحمه‌الله علیه) است و اکنون باید از سد ماموران سعودی بگذرد.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد اضافه کرد: جابجایی اعلامیه‌ها به گونه‌ای بود که برادرم سر ماموران سعودی را گرم می‌کرد و من پیش از رسیدن به محل بازرسی، اعلامیه‌ها را در بغچه‌های نان خشک جاسازی می‌کردم، به گونه‌ای که زمان بازرسی، ماموران متوجه اعلامیه‌ها نشدند و همه اینها به خواست حق‌تعالی بود، چرا که بعد از گذر از محل بازرسی وقتی خواستیم اعلامیه‌ها را به محل ساک خود بازگردانیم، حتی نتوانستیم نصف آنها را در ساک جای دهیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس ادامه داد: بعد از آن در مراسم حج بالای یک ساختمان ایرانی رفتم و از آنجا اعلامیه‌ها را روی سر حجاج پخش کردم؛ آیت‌الله ناصری که هم‌اکنون امام جمعه یزد است، نیز همین ماموریت را داشت که البته ماموران سعودی او را دستگیر کردند و مدت طولانی در این کشور زندانی بود.

وی در ادامه با اشاره به خواب صادقه خود گفت: زمانی بود که مقدمات می‌خواندم و هنوز به مراحل عالیه سطح نرسیده بودم و به طور منظم در جلسات دروس ولایت فقیه شرکت کرده و به مباحثه می‌پرداختم که در آن زمان جامعه روحانیت نجف به این مباحثات نقد داشتند که ولایت فقیه هم‌اکنون در جامعه حکمفرماست و نیازی به این مباحثات نیست.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: روزی در عالم رویا دیدم که از گلدسته‌های حرم حضرت علی (ع) مباحث ولایت فقیه امام (رحمه‌الله علیه) پخش می‌شود که علما در تعبیر آن عنوان کردند زمانی خواهد رسید که این مباحث عالم‌گیر می‌شود و اکنون شاهدیم با عنایت حق‌تعالی و حضرت علی (ع) به آن دست یافته‌ایم.

به گزارش خانه ملت، در ادامه این مراسم کلیپی از مرحوم حجت‌الاسلام سید علی‌اکبر ابوترابی‌فرد پخش شد و بعد از آن دست‌اندرکاران برگزاری همایش دفاع مقدس و نقش قوه مقننه در ثبت،‌ ضبط و نشر آثار دفاع مقدس که پیش از این با حضور رئیس مجلس و مقامات عالی کشور برگزار شده بود، مورد قدردانی قرار گرفتند./

تازه ترین اخبار