In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳
بازگشت
ایران جزو 5 کشور اول دنیا در فناوری لیرز است

ایران جزو 5 کشور اول دنیا در فناوری لیرز است

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران هم‌اکنون جزو 5 کشور اول جهان در حوزه فناوری لیزر است، گفت: پیشرفت در حوزه فناوری‌های لیزر، نماد توسعه علمی کشور است و می‌تواند در عرصه‌های مهم و خلق فناوری‌هایی که به ارتقای قدرت دفاعی، علمی و اقتصادی بیانجامد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت‌الاسلام ابوترابی‌، نائب رییس مجلس شورای اسلامی امروز (پنجشنبه 25 دی) و در حاشیه افتتاح دومین نمایشگاه دستاوردهای مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران با حضور در جمع خبرنگاران گفت: از دکتر صالحی ریاست سازمان انرژی اتمی در زمینه فراهم آوردن شرایط خلق فناوری‌های نوین درعرصه‌های مختلف تشکر می‌کنم.

 

نایب‌رئیس مجلس نهم ادامه داد: پیشرفت در حوزه فناوری‌های لیزر، نماد توسعه علمی کشور است و می‌تواند در عرصه‌های مهم و خلق فناوری‌هایی که به ارتقای قدرت دفاعی، علمی و اقتصادی بیانجامد.  

 

وی افزود: دانش و فناوری‌های لیزر در حوزه صنعت در عرصه‌های دفاعی و سلامت کاربردهای فراوانی دارد. خوشبختانه در فاصله زمانی کوتاه، ایران توانسته جزو 5 کشور اول جهان در این حوزه شود.

 

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: ایران در دستیابی به لیزر فیبری و دیسکی پیشرفت‌های قابل قبولی داشته و در فاصله زمانی 5 ساله لیزر فیبری 20 وات را به 6 هزار وات ارتقا داده که انجام این مهم، کشورمان را در جایگاه فاخری در دنیا قرار داده است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس نهم تاکید کرد: پیشرفت‌ها در حوزه‌های مختلف مانند لیزر، این موضوع را به اثبات رسانده که ایران توانایی مطلوبی در تبدیل دانش به فناوری را دارد.

 

نایب‌رئیس مجلس یادآور شد: امیدوارم با استفاده صحیح از دانش و تکنیک در عرصه‌های مختلف، جایگاه ایران در جهان به حد مطلوب‌تری برسد./

 

تازه ترین اخبار