In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲
بازگشت
حجت الاسلام ابوترابی می تواند زمینه ساز وحدت همه نیروها باشد

حجت الاسلام ابوترابی می تواند زمینه ساز وحدت همه نیروها باشد

دکتر مجتبی شریعتی، استاد دانشگاه تهران آقای ابوترابی را دارای شخصیتی بسیار متین، عاقل و فهیم و پرکار و در عین حال بسیار متدین و با اخلاص و بی ریا می داند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی دکتر مجتبی شریعتی ضمن تأکید بر ویژگی بارز حجت الاسلام ابوترابی در حرمت گزاری به اقشار جامعه جدای از تفکرآن ها، گفت: آقای ابوترابی از نظر اطلاعات و آگاهی قوی هستند و آمادگی ایشان برای بهره گیری از نیرو های کارشناسی بسیار بالاست و ارتباط خوبی با قشر تحصیل کرده و فرهیخته دارند و اگر با مسئله یا مشکلی مواجه شوند که قادر به حل آن نیستند به راحتی از کارشناسان کمک می گیرند، ما به خاطر عدم توجه به این موضوع در دوره گذشته لطمه زیادی خوردیم. ایشان دارای روحیه همفکری و مشاوره هستند، دیدگاه کارشناسان را در نظر می گیرند و احترام خاصی برای همه افراد قائل هستند هرچند افراد در موضع مقابل ایشان باشند.

 

 عضو هیئت علمی دانشگاه تهران عنوان کرد:  در سمت ریاست جمهوری قدرت اجرایی بسیار مهم است و ویژگی بارزی که در ایشان وجود دارد قائل بودن به استفاده از  نیروهای پرتوان و قابل است و تصور می کنم با جمع بندی رفتار و عملکرد ایشان، توانمندی وی را برای اداره کشورمناسب می بینم.

 

 رئیس سابق انجمن های علمی کشور در خصوص تمکین آقای ابوترابی از ولایت فقیه خاطرنشان کرد: من تصور می کنم ایشان عملکرد عاقلانه و مدبرانه ای خواهند داشت و همچنین توجه ویژه ای به رهنمود های رهبری دارند و این هم یکی از ویژگی های ایشان است به هر حال توجه به ولایت فقیه طبق توصیه حضرت امام که فرمودند "پیرو ولایت فقیه باشید تا به مملکت آسیبی نرسد" را باید یک اصل قرار داد و من تبعیت از این اصل را در ایشان می بینم.

 

 وی همچنین در ادامه افزود: تعبد آقای ابوترابی بسیار بالاست و با توجه به مشغله ای که دارند بارها شاهد بودم چقدر صبورانه با خدا راز و نیاز می کنند و این یک ملاک ارزشی است، فردی ممکن است از سطح اجرایی بالا برخوردار باشد اما از لحاظ عبادی ضعیف و یا بالعکس اما این مسئله تواما در ایشان وجود دارد.

 

 دکتر شریعتی در پایان گفت: توانایی ایشان در خصوص کار با همه  افراد و خطوط فکری کار شاید زمینه ساز وحدت نیروها و حل کردن اختلافات باشد، برایشان آرزوی توفیق دارم.

 

 

 

 

تازه ترین اخبار