In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳
بازگشت
کاهش قیمت نفت نمی تواند آسیبی به ایران وارد کند

کاهش قیمت نفت نمی تواند آسیبی به ایران وارد کند

کرمان - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش قیمت نفت نمی تواند در اقتصاد ما تاثیرگذار باشد چرا که در زمان جنگ کاهش شدید قیمت نفت نتوانست ضربه ای به کشور وارد کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت ‌الاسلام سید‌محمدحسن ابوترابی‌فرد عصر چهارشنبه در نشست با فعالان سیاسی و فرهنگی استان کرمان به تجمع بزرگ شیعیان در کربلای معلا همزمان با اربعین حسینی اشاره کرد و بیان داشت: این اجتماع بزرگ ملت ها و عاشقان اهل بیت (ع) در اثر نگاه‌ های همسوی ایران و عراق صورت گرفت.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های عظیم انقلاب اسلامی ایران گفت: این انقلاب از ابتدای شکل گیری تاکنون دوستان و حامیان وفاداری داشته است.

حجت الاسلام ابوترابی‌ فرد با اشاره به توطئه ها و دسیسه های دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران، افزود: در حال حاضر در یکی از حساس ترین مقاطع این انقلاب به سر می بریم.

حجت الاسلام ابوترابی فرد به حماسه آفرینی ملت ایران در خردادماه سال 92 اشاره و تصریح کرد: مردم ایران همواره پشتیبان ولایت و رهبری بوده و این حماسه آفرینی نیز در سایه تدبیر مقام معظم رهبری محقق شد.

وی با اشاره به اینکه حماسه سیاسی خردادماه سال 92 باعث به وجود آمدن شرایط جدید در انقلاب شد، بیان داشت: دشمن تلاش بسیاری برای تفرقه افکنی در سال 88 کرد اما در رسیدن به اهداف خود ناکام ماند.

حوادث سال 88 نقطه ای تاریک در فضای سیاسی ایران

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی حوادث سال 88 را نقطه تاریکی در فضای سیاسی ایران دانست و ادامه داد: این حوادث باعث شد موقعیت عالی سیاسی و بین المللی ایران در جهان با ابهام روبرو شود.

وی گفت: اما حضور حماسی مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 باعث شد که شرایط به نفع جمهوری اسلامی ایران تغییر کند.

حجت الاسلام ابوترابی گفت: این حضور نشان داد که ایران اسلامی نماد مردم سالاری، مشارکت آزادانه سیاسی برآمده از اراده ملت است.

وی گفت: همچنین وحدت و اتحاد گروه های سیاسی و فعالیت آنها زیر سایه مقام معظم رهبری از دیگر مسائلی بود که به رخ جهانیان کشیده شد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد ادامه داد: خلق چنین حماسه ای برای دشمنان ایران اسلامی و مخالفان نظام باور کردنی نبود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعمال تحریم های ناعادلانه به منظور ایجاد فشارهای اقتصادی علیه ایران اسلامی گفت: در چنین شرایطی قدرت خرید مردم کاهش یافته و بین دولت و مجلس نیز تنش ایجاد شده بود.

وی به شرایط منطقه به ویژه سوریه، عراق و لبنان در آن مقطع زمانی اشاره کرد و گفت: در آن زمان تحلیل گران سیاسی بر این عقیده بودند که جبهه مقاومت و جمهوری اسلامی به طور قطع شکست خواهند خورد.

ایران قادر به تغییر دادن نقشه های آمریکا به نفع خود است

 

وی با اشاره به اینکه ایران قادر به تغییر دادن نقشه های آمریکا به نفع خود است، گفت: ملت ما با حضور بیش از 73 درصدی در انتخابات باعث رقم خوردن رویداد مهمی در تاریخ سیاسی کشور شد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پس از این رویداد شرایط در سوریه به نفع جمهوری اسلامی تغییر کرد.

حجت الاسلام ابوترابی به شکل گیری دولت وحدت ملی در عراق با تدابیر ایران اسلامی اشاره و تصریح کرد: داعش ناگهان از سوریه به عراق روی آورد و اعلام کرد که قصد فتح بغداد را دارد.

وی با اشاره به اینکه اکثر تحلیل گران ایران را عامل موفقیت عراق می دانند، افزود:  امروز می بینیم که شرایط در عراق به نفع مردم تغییر کرده به گونه ای که هماهنگی و همدلی عقاید مختلف عراق نسبت به جمهوری اسلامی رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی در اوج اقتدار به سرمی برد، بیان داشت: امروز ایران نقش تعیین کننده ای خاورمیانه ایفا می کند.

قدرت ایران علت رفتار مودبانه طرفین مذاکره کننده است

 

حجت الاسلام ابوترابی علت رفتار مودبانه طرفین مذاکره کننده با ایران را قدرت و اقتدار ایران دانست و گفت: آمریکا با لحن تحکمانه و دستوری با کشورهایی که ضعیف می شمارد برخورد می کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید این قدرت و اقتدار تقویت شود که لازمه این امر تقویت همه حوزه های کشور است.

وی به اهمیت مسائل فرهنگی پرداخت و افزود: باید در این حوزه بیش از گذشته کار شود و آسیب های موجود برطرف شود.

وی همچنین بر لزوم تقویت پایه های اقتصادی کشور تاکید و تصریح کرد: کاهش قیمت نفت نمی تواند در اقتصاد ما تاثیرگذار باشد چرا که در زمان جنگ کاهش شدید قیمت نفت نتوانست ضربه ای به کشور وارد کند.

حجت الاسلام ابوترابی با تاکید بر اینکه اقتصاد نباید به نفت وابسته باشد، گفت: باید بخش های غیرنفتی در کشور تقویت شود.

لزوم تقویت حوزه تولید در کشور

 

 وی ادامه داد: باید به بخش تولید توجه ویژه ای مبذول شود چرا که این امر می تواند ایران را به یک قدرت در دنیا تبدیل کند.

حجت الاسلام ابوترابی باتاکید بر لزوم توانمندسازی مردم افزود: باید از ظرفیت های بی نظیر موجود در کشور برای توسعه و آبادانی بهره برد.

وی با اشاره به اینکه ایران بازار 15 کشور همسایه را در اختیار دارد، بیان داشت: چنانچه بخش تولید ما رونق پیدا کند می توانیم تولیدات خود را در این بازارها عرضه کنیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی سیستم اداری بزرگ، پرهزینه و ناکارآمد آفتی برای نظام دانست و بیان داشت: باید جلوی گسترش و رشد آن گرفته شود.

وی بودجه عمومی کشور را 220 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و بیان داشت: بودجه جاری کشور 200 هزار میلیارد تومان و بودجه عمرانی کل کشور 15 هزار میلیارد تومان است.

تازه ترین اخبار