In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳
بازگشت
انجمن کلیمیان در برابر جنایات رژیم صهیونیستی با دیگر مردم ایران متحد است

انجمن کلیمیان در برابر جنایات رژیم صهیونیستی با دیگر مردم ایران متحد است

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مواضع شفاف انجمن کلیمیان و نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا و جنایات رژیم صهیونیستی بیانگر حرکت هماهنگ و متحد ما در رویارویی بر علیه ظلم و ستم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، نائب رییس مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه 24 آذر) در مراسم افتتاحیه ساماندهی گلزار شهدای کلیمی تهران گفت: از اینکه در جمعی از هموطنان از پیروان ادیان الهی که در جوار مزار پاک و مطهر شهدای عالیقدر قرار دارند، حضور یافتم خداوند بزرگ را شاکر و سپاسگزارم.

 

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کلیمی، مسیحی، آشوری و زرتشتی پیروان ادیان الهی هستند که همه در اصول و محورهای کلیدی دعوت انبیای الهی اهداف مشترکی دارند.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم گفت: 10 فرمانی که از سوی خداوند متعال به حضرت موسی (ع) صادر شده، فرامینی است که به حضرت مسیح (ع) و حضرت محمد (ص) نیز نازل شده است که توحید و بندگی خداوند محور دعوت انبیای الهی است.

 

ابوترابی‌فرد گفت: پیامبر اسلام (ص) پیروان تمامی ادیان الهی دیگر را برای اجماع در حول کلمه توحید دعوت می‌کند، مبارزه با ظلم و طغیان روح دعوت پیامبران الهی است.

 

وی افزود: مهمترین رسالت حضرت موسی (ع) مبارزه با نماد طغیان فرعون بود که فرعونیان فرزندان بنی‌اسرائیل را به قتل رساندند و فساد را در زمین گسترش دادند که این باعث شد برای مبارزه با ظلم و ستم همه ادیان الهی متحد باشند.

 

نایب‌رئیس نهاد قانونگذاری تصریح کرد: علاوه بر بندگی خداوند، مبارزه با ظلم و ستم، گسترش عدالت، پرهیز از دروغ، حفظ نوامیس و رعایت حدود در ارتباطات زنان و مردان که نقش مهمی در شکل‌گیری خانواده دارد و آراستگی به ارزش‌های اخلاقی از مبانی مشترک تمامی ادیان الهی است.

 

ابوترابی‌فرد گفت: مواضع شفاف انجمن کلیمیان و نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا و جنایات رژیم صهیونیستی در محکومیت رفتار خشن و ضدانسانی و دور از تورات نتانیاهو توسط دکتر مره‌صدق و جامعه کلیمیان بیانگر حرکت هماهنگ ما در رویارویی بر علیه ظلم و ستم است.

 

وی تاکید کرد: مواضع روشن جامعه کلیمی در حمایت از نظام جمهوری اسلامی و تبعیت از رهبر معظم انقلاب، بیانگر پیوند برآمده از آموزه‌های ادیان الهی است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس نهم گفت: در مجلس شورای اسلامی کسی بین نمایندگان مردم از ادیان و مذاهب مختلف الهی فاصله‌ای احساس نمی‌کند. در دوره‌هایی که افتخار حضور در مجلس را داشتم، حتی برای یک‌بار کمترین فاصله‌ای بین یک همکار از اقلیت‌های دینی الهی با دیگر همکاران در مجلس وجود نداشت.

 

ابوترابی‌فرد افزود: یک روح برآمده از توحید و اخلاق و آموزه‌های الهی، همواره ما را در کنار همدیگر قرار داده است. نظام جمهوری اسلامی مفتخر است که اراده حاکمیتش بر احکام مبتنی بر تولید استوار باشد و همواره معتقد بر این بودیم که در کشور باید شاهد عدل بود که امیدوارم پیوند و اتحاد ما را به این هدف برساند.

 

وی با بیان خاطره‌ای از دوران اسارت برادرش در زندان‌های رژیم صدام گفت: پدر مهندس آخام‌زاده از هموطنان کلیمی که در دوران اسارت همراه با برادرم بود، روزی به دیدار پدرم آمد و خطاب به ایشان گفت که خداوند ابتدا حضرت آدم(ع) را که پیامبر بود، آفرید تا انسان‌ها را هدایت کند. همین خداوند بزرگ با قرار دادن پسر روحانی شما در کنار پسر من باعث شد تا پسرم از فضائل اخلاقی پسر شما بهره‌مند شود که برای این امر از شما تشکر می‌کنم.

 

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امیدوارم پیروان ادیان مختلف الهی با دوستی و وحدت در کنار یکدیگر زندگی کنند.

 

گفتنی است در این مراسم یونسی دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقلیت‌ها و قومیت‌ها،‌ مره‌صدق نماینده کلیمیان در مجلس، خانلری نماینده ارامنه، بت‌کلیا نماینده آشوریان و صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ حضور داشتند./

 

تازه ترین اخبار