In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳
بازگشت
شهدا ایران را در برابر هجمه دشمنان بیمه کردند

شهدا ایران را در برابر هجمه دشمنان بیمه کردند

قزوین- ایرنا- نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: شهدا با نثار خون پاک خود، میهن اسلامی را در برابر توطئه ها و هجمه دشمنان بیمه کردند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین 'سید محمد حسن ابوترابی فر' بعد از ظهر جمعه در همایش فرزندان شاهد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین افزود: اقتدار و امنیت بالایی که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امروز از آن بهره مند است، همگی مرهون خون پاک شهدا است.

وی، تکریم از خانواده و بازماندگان شهدا را یک وظیفه اخلاقی و شرعی برشمرد و اظهار کرد:این اقتدار که به برکت جانفشانی شهدا بدست آمده است، موجب شده تا قدرت های جهانی پای مذاکره با ایران بنشینند و به عظمت و بزرگی این کشور اسلامی در سطح دنیا اذعان کنند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ناآرامی های بوجود آمده در سطح منطقه و خاورمیانه، گفت: با این وجود به لطف ایثارگری رزمندگان و جانفشانی شهیدان دشمنان و بدخواهان جرات کوچکترین تعرضی را نسبت به جمهوری اسلامی ایران ندارند و کشورمان دارای آرامش و امنیتی مثال زدنی در سطح دنیا است.

ابوترابی در پایان خاطر نشان کرد: باید راه شهدا را ادامه داده و در مسیر صیانت از ارزش ها که شهیدان به خاطر آنها جان ارزشمند خود را فدا کردند قدم برداریم.

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این همایش گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مفتخر است با 110 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر پرچم دار پذیرش فرزندان شاهد در آموزش عالی باشد.

'محمد تقی طباطبایی' با بیان این که همه اقشار از جمله دانشجویان باید در مسیر شهدا که از جان و مال خود برای حفاظت از میهن اسلامی گذشتند، قدم برداریم، افزود: ما به شهدای خود مدیون هستیم و باید برای خشنود ساختن آنها برای اقتدار و پیشرفت کشور تلاش کنیم که یک جنبه این موضوع کسب تحصیل و گام برداشتن در عرصه های علمی است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نیز در این همایش، فرزندان شاهد و ایثارگر را از سهامداران اصلی انقلاب و نظام اسلامی دانست و گفت: در زمان حاضر، یک هزار و 428 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که 187 فرزند شهید، یک هزار و 86 فرزند جانباز 25 درصد به بالا و 155 فرزند آزاده را تشکیل می دهند.

'مرتضی موسی خانی' خاطر نشان کرد: فرزندان شاهد و ایثارگر از لحاظ علمی در مرتبه بسیار خوبی قرار دارند و ایران اسلامی با وجود چنین سرمایه هایی بدون شک در رفتن به سمت اهداف متعالی خود موفق خواهد بود.

تازه ترین اخبار