In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۳
بازگشت
مسئولان پاکستان در اجرای خط لوله صلح در عمل اقدام کنند

مسئولان پاکستان در اجرای خط لوله صلح در عمل اقدام کنند

نایب رئیس مجلس، با بیان اینکه مسئولان ایران به دنبال آن هستند که خط لوله صلح هرچه سریعتر کامل شود، گفت: البته در این رابطه مقامات پاکستان در گفتار حمایت می کنند اما مسئولان این کشور باید در عمل اقدام کنند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، نائب رییس مجلس شورای اسلامی بعدازظهر امروز با نیر سید حسین بخاری رئیس سنای پاکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

 نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بدون مبالغه ایران و پاکستان باید مستحکم ترین و گسترده ترین روابط فرهنگی، اقتصادی و سیاسی را داشته باشند، گفت:‌ ایران و پاکستان علاوه بر مرز دریایی، دارای حدود یک‌هزار کیلومتر مرز خشکی هستند، از طرف دیگر این دو کشور جزء بزرگ‌ترین، پرجمعیت‌ترین کشورهای قاره آسیا و دنیای اسلام بوده و روابط عمیق فرهنگی میان دو کشور وجود دارد.

 

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های دو کشور ایران و پاکستان تأکید کرد و گفت: مجلس ایران آمادگی دارد تا روابط را در بالاترین سطح ادامه و گسترش دهد، همچنین مسئولان ایران به‌ویژه رهبر معظم انقلاب خواهان اولویت در روابط با پاکستان هستند و می‌خواهند خط لوله صلح هرچه سریعتر کامل شود، البته در این رابطه مقامات پاکستان در گفتار حمایت می کنند اما مسئولان این کشور باید در عمل اقدام کنند.

 

ابوترابی‌فرد ادامه داد: در مورد تروریسم نیز رجال سیاسی پاکستان باید اقدامات بیشتری را جهت جلوگیری از ورود تروریست ها از خاک این کشور به ایران و بازگشت آنها به خاک پاکستان انجام دهند.

 

نایب رئیس مجلس، با بیان اینکه امروز مبارزه با تروریسم دغدغه همه مسئولان دو کشور است، افزود: ایران در کنار ملت، دولت و مجلس پاکستان به دنبال مقابله با این بحران است.

 

سید نادر حسین بخاری رئیس سنای پاکستان نیز در این دیدار، با تشکر از مشارکت فعال جمهوری اسلامی ایران در برگزاری اجلاس مجمع مجالس کشورهای آسیایی، گفت: روابط ایران و پاکستان به ویژه در زمینه اقتصاد و مقابله با تروریسم باید تقویت شود.

 

رئیس سنای پاکستان، بر آمادگی کشورش برای تبادل اطلاعاتی با ایران و برگزاری جلسات منظم برای ایجاد امنیت در مرزها تأکید کرد و افزود: پاکستان در شرایط کنونی در حال تماس با گروه های بین‌المللی برای حل مشکل پروژه خط لوله صلح است، از این‌رو با توجه به اشتراکات دو کشور ایران و پاکستان باید با همکاری جمعی، موانع برطرف شوند./

تازه ترین اخبار