In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳
بازگشت
فرصت‌های فرهنگی و مذهبی کشورهای آسیا نباید به تهدید تبدیل شود

فرصت‌های فرهنگی و مذهبی کشورهای آسیا نباید به تهدید تبدیل شود

نایب رئیس مجلس، گفت: یکی از فرصت‌های پیش روی کشورهای آسیایی تنوع فرهنگی و مذهبی موجود است که این موضوع نباید به تهدید تبدیل شود.

به‌ گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ابوترابی، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به شهر لاهور پاکستان، با بایج ژایو معاون رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان چین دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

ابوترابی‌فرد در این دیدار گفت: ارتقای مجمع مجالس کشورهای آسیایی می تواند به شکل گیری پارلمان آسیا منتهی شود، از این رو کشورهای عضو مجمع باید همکاری میان خود را به گونه ای افزایش دهند که مجمع تبدیل به پارلمان آسیا شود.

 

وی ادامه داد: مجمع مجالس کشورهای آسیایی فرصت های فراوانی را در اختیار کشورهای آسیایی قرار داده و آنها باید از این فرصت استفاده کنند، در غیر این صورت دشمنان فرصت‌ها را به چالش تبدیل خواهند کرد.

 

نایب رئیس مجلس، تصریح کرد: یکی از این فرصت‌ها تنوع فرهنگی و مذهبی موجود در کشورهای آسیا است که این موضوع نباید به تهدید تبدیل شود، بنابر این رد پای مجمع را امروز می توان به عنوان نهادی سیاسی و فراگیر در آسیا یافت.

 

خانم ژایو معاون رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان چین نیز در این دیدار، گفت: چین بسیار علاقمند به  شرکت در فعالیت های مجمع مجالس آسیایی است، تا این نهاد به یک پارلمان اسیایی همجون پارلمان اروپایی تبدیل شود، از این‌رو چین آماده حمایت از هرگونه پیشنهادی از سوی مجمع برای ارتقای نقش این حوزه است تا این کشور نقش پررنگتری در موفقیت‌های مجمع ایفا کند./

 

تازه ترین اخبار