In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳
بازگشت
اسید پاشی در اصفهان توسط دشمنان دین انجام گرفته است

اسید پاشی در اصفهان توسط دشمنان دین انجام گرفته است

زنجان - ایرنا - نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اسید پاشی در اصفهان توسط دشمنان دین و با هدف قراردادن ارزشهای اسلامی و برای مخدوش کردن وحدت ملی انجام گرفته است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام 'محمدحسن ابوترابی فرد' شبانگاه جمعه درجمع خبرنگاران در زنجان با تاکید بر اینکه تلاش های رییسان سه قوه برای شناسایی عاملان این جنایت هولناک ادامه دارد، افزود: اسیدپاشی در اصفهان اقدامی غیر انسانی به شمار می رود و از سوی همگان محکوم است.

 

وی یادآوری کرد: بررسی ها نشان می دهد اسیدپاشی در اصفهان یک اقدام سازمان یافته تیمی نبوده و از سوی فردی که ضدیت و معاندت با نظام اسلامی و ارزشهای اسلامی داشته، انجام گرفته است.

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنابراین شناسایی این موضوع زمان بر بوده و قوای سه گانه نیز شناسایی مجرم یا مجرمان را در دستور کار خود قرار داده است.

 

وی همچنین بر لزوم ترویج و گسترش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اشاره و ابراز کرد: به منظور حمایت از معروفات و پیشگیری از منکرات در جامعه طرح آمرین در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: هم اکنون این طرح بندهای نهایی خود را سپری می کند و پس از ایام تاسوعا و عاشورا در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 

 

 

**برای پیشرفت و رشد نباید دیگران را تخریب کرد

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی همچنین در جمع عزاداران امامزاده ابراهیم(ع) در زنجان گفت: نباید برای پیشرفت و رشد فردی به هر قیمتی دیگران را تخریب و تضعیف کرد.

 

ابوترابی فرد تصریح کرد: برای رشد و خودخواهی فردی نباید آبرو و حیثیت و شخصیت دیگری را خدشه دار کرد.

 

وی در ادامه بااشاره به اینکه برون رفت و گذر از چالش های متعدد کشور مرهون مدیریت مدبرانه رهبری است، یادآوری کرد: مقام معظم رهبری برای رفع مشکلات با بررسی راهکارهای گوناگون بهترین گزینه را اتخاذ می کنند.

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد ادامه داد: یک ملت در عرصه مهم سیاسی در اوج وحدت و انسجام بدون کمترین اختلاف و برخورد حضور پیدا می کنند و این مهم از ابعاد گوناگون اهمیت بالایی دارد.

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی رویکردها و افراد در خصوص عدم برخورداری از ثبات قدم در عقیده و تفکر تصریح کرد: برخی افراد در هر زمان باد از هر جهتی بوزد، به آن سو گرایش پیدا می کنند و در افکار و عقاید خود ثابت قدم نیستند به عبارتی تغییر رنگ می یابند و نان به نرخ روز می خورند.

 

وی به دسته بندی های ناکثین، مارقین و قاسطین علیه حضرت علی بن ابیطالب(ع) اشاره کرد و افزود: این سه جبهه سخت متشکل از کسانی بود که ثبات قدم و عقیده نداشتند.

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد، کربلا را نتیجه شکل گیری جنگ ناکثین، مارقین و قاسطین عنوان کرد و گفت: این گروهها در اسلام انحراف ایجاد و اسلام را تحریف کردند.

 

وی همچنین واقعه عاشورا را مدرسه ایمان و استقامت، وفاداری و ایمان الهی در سخت ترین شرایط ممکن عنوان و خاطرنشان کرد:باید از این واقعه مهم درس گرفت و آن را به کار بست.

 

تازه ترین اخبار