In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
چهارشنبه ۲۲ امرداد ۱۳۹۳
بازگشت
مسئولان منتقدان را از شجاعت در گفتار بازندارند

مسئولان منتقدان را از شجاعت در گفتار بازندارند

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید به نگاه‌های منتقدانه از موضع یک مدیر و مسئول به‌عنوان یک سرمایه نگاه کرد و این دیدگاه‌ها را به‌عنوان پشتوانه مذاکره و حفاظت از منافع ملی و به اصطلاح برای دستیابی به برد بالاتر در نظر گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجه الاسلام ابوترابی، نائب رییس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 21 مرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود گفت: امیدوارم گفت‌وگوها و مذاکرات ایران با طرف‌های غربی با تامین منافع ملی و با تکیه بر اقتدار ملت ایران و حمایت قاطع مجلس شورای اسلامی بتواند ظرفیت جدیدی را برای ملت ایران خلق و در این عرصه نیز مانند عرصه‌های رویارویی نظام انقلاب اسلامی با استکبار جهانی در 3 دهه گذشته به پیروزی عزت‌بخشی دست یابیم.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این راستا با توجه به تجارب گذشته دولتمردان در طول تاریخ سیاسی و زیاده‌خواهی استکبار، جمعی از دانشگاهیان و چهره‌های سیاسی در گفت‌وگوها و نشست‌ها نگرانی‌ها و دغدغه‌های خود را در این حوزه بیان می‌کنند که طرح این دیدگاه‌ها در راستای حراست از منافع ملی است.

 

وی تصریح کرد: این دیدگاه‌ها به منظور نگرانی از آن است که در عرصه گفت‌وگو و مذاکره نسبت به منافع ملی و دستاوردهای هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران کمترین زاویه ایجاد شود. باید به این نگاه‌های منتقدانه از موضع یک مدیر و مسئول به‌عنوان یک سرمایه نگاه کرد و این دیدگاه‌ها را به‌عنوان پشتوانه مذاکره و حفاظت از منافع ملی و به اصطلاح برای دستیابی به برد بالاتر در نظر گرفت.

 

ابوترابی‌فرد ادامه داد: من لازم می‌دانم خاطره‌ای را درباره نظر مقام معظم رهبری را در این خصوص بیان کنم. به خاطر دارم در دوران اصلاحات همراه با شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران به محضر ایشان رسیدیم. در این دیدار دبیر انجمن در یک فضای شفاف و روشن با یک نگاه لبریز از نقد به طرح دیدگاه‌ها و دغدغه‌ها و مسائل تشکل‌های دانشجویی و انجمن‌های اسلامی پرداخت که بعد از پایان صحبت‌های وی، رهبر معظم انقلاب با جملاتی شبیه به این عبارت‌ها فرمودند «اگر ما اینجا آرام نشسته‌ایم برای این دغدغه‌ها و نگرانی‌های شما است» و سپس به تحلیل مسائل پرداختند.

 

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مسئولان باید بدانند اگر این دغدغه‌ها و نگرانی‌ها نبود، قطعاً شما از آرامش لازم برخوردار نبودید. این دغدغه‌ها را باید به چشم یک سرمایه ببینید و با ادبیاتی که شایسته مسئولان ارشد نظام نیست واژه‌های تکفیر و واژه‌هایی که انتظار نمی‌رود در ادبیات سیاسی یک نظام اسلامی و دولت مبتنی بر اخلاق و تدبیر مشاهده شود، منتقدان را از شجاعت در گفتار بازدارد. امیدوارم مسئولان محترم نظام، آحاد مردم با نقد همراه با بصیرت و انصاف و مسئولان با سعه صدر و پذیرش نقدها راه را برای برون‌رفت از تنگناها و رسیدن به اقتدار و جایگاه زیبنده نظام جهموری اسلامی ایران هموار کنند. 

 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،این بخش از اظهارات نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات روز گذشته رئیس جمهور در جمع نمایندگی های ایران در خارج از کشور است که وی گفته بود " یک عده به ظاهر شعار می دهند ولی بزدل سیاسی اند. هر وقت می خواهد مذاکره شود یک عده می گویند ما داریم می لرزیم. خب به جهنم! بروید یک جای گرم پیدا کنید برای خودتان. چه کار کنیم؟ خداوند شما را ترسو و لرزان آفریده . ما چه کار کنیم؟"

 

نایب رئیس مجلس ادامه داد: در حالی غرب و قدرت‌های به‌اصطلاح بزرگ با مدیریت آمریکا تصمیم به ارجاع پرونده جمهوری اسلامی ایران در موضوع هسته‌ای به شورای امنیت گرفتند که در ایران حدود 194 سانتریفیوژ نسل اول فعال بود و آنها با اراده جدی در توقف فعالیت‌های هسته‌ای ایران این اقدام را انجام دادند و سپس با تشدید تحریم‌ها به منظور فلج کردن اقتصاد ملی از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کردند و برای اولین بار بانک مرکزی کشور تحریم شد و چالش‌های جدی فراروی فروش نفت و فرآورده‌های آن خلق کردند.

 

ابوترابی‌فرد ادامه داد: اراده ملت ایران و مدیریت قاطع و هوشمندانه سکاندار موحد نظام رهبر معظم انقلاب راه را برای حرکت همراه با اقتدار ملت ایران و برون‌رفت از تنگناها و چالش‌های خلق‌شده هموار کرد و در این رابطه تحریم‌ها و تهدیدها نه تنها به‌عنوان مانع فراروی حرکت انقلاب نشد، بلکه موضوع هسته‌ای را به یک مسئله ملی تبدیل کرد و ریل حرکت اقتصاد را به سمت برون‌رفت از وابستگی از درآمدهای نفتی و استقبال از تولید و خدمات دانش‌بنیان هدایت کرد.

 

نایب‌رئیس مجلس نهم افزود: سایت‌های هسته‌ای ایران تکیه با تکیه بر ظرفیت‌های علمی کشور به موقعیت‌های جدید دست یافت و 194 سانتریفیوژ قبل به 19 هزار سانتریفیوژ فعال تبدیل شد. از طرف دیگر با اراده غرب برای جلوگیری از دستیابی ایران به اورانیوم 20 درصد جهت استفاده از رآکتور تهران، جوانان هوشمند و توانمند ایران توانستند نیاز کشور را تامین کنند. همچنین با حرکت پرشتاب و عزت‌آفرین علمی و سیاسی و همبستگی ملی،‌ نگاه غرب از تهدید و تحریم به سمت مذاکره تغییر کرد.

 

وی گفت: درخواست‌های مکرر از سوی سران قدرت‌های به اصطلاح بزرگ و گروه 1+5 نهایتاً به مواضع روشن رهبر معظم انقلاب در فروردین سال گذشته انجامید که معظم‌له در آن زمان با تبیین خطوط قرمز اجازه مذاکرات هسته‌ای را با توجه به قرار گرفتن ایران در یک موضع اقتدار و ظرفیت کامل برای دفاع از منافع ملی صریحاً بیان و تاکید کردند که آمریکا و غرب سر سازش با ملت‌ها و اراده ملت‌های مسلمان ندارند و من به این مذاکرات خوش‌بین نیستم. آنها اگر در مسئله هسته‌ای در برابر ملت ایران شکست بخورند، به طور حتم در حوزه‌های دیگر مانند مسئله خنده‌آور حقوق بشر نیز به چالش با جمهوری اسلامی ایران می‌پردازند.

 

ابوترابی‌فرد ادامه داد: در این راستا رهبر معظم انقلاب با تبیین راهبرد روشن نظام و اقتدار برآمده از حماسه خرداد 92، تیم مذاکره‌کننده با حمایت ملت، مجلس و در چارچوب خطوط برای دفاع از منافع ملی وارد گفت‌وگو شد./

 

تازه ترین اخبار