In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲
بازگشت
دولت آینده باید در خط امام, اسلام, رهبری و قانون اساسی باشد

دولت آینده باید در خط امام, اسلام, رهبری و قانون اساسی باشد

باید مجمع فکری از تمام آقایان حاضر در صحنه‌ی انتخابات تشکیل شده و گامی در جهت رفع مشکلات کشور برداشته شود.

 

آیت الله سبحانی با تجلیل از بیت علم و روحانیت حجت الاسلام ابوترابی خطاب به وی گفت: شما فرزند حوزه و روحانیت هستید و بیت شما و ابوی مرحومتان خدمتگزار بوده و می‌باشد.

آیت الله جعفرسبحانی در دیدار با حجت الاسلام ابوترابی نائب رئیس مجلس با تأکید بر خدمتگزاری بیت ابوترابی بحث شرایط جاری کشور را مورد اشاره قرارداد و گفت: متأسفانه امروز شاهد نوعی دوگانگی بین قوه‌ی مقننه و قوه‌ی مجریه هستیم.

 

مرجع تقلید شیعیان در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر حضور افرادی که انقلاب، اسلام و قانون اساسی را قبول دارند، در عرصه‌ی انتخابات ریاست جمهوری گفت: آمار بالای رأی مردم بسیار خوب است و نشان می‌دهد که مردم بعد از سه دهه هنوز در کنار انقلاب و نظام هستند.

 

سبحانی با بیان اینکه از آقایان تقاضا دارم کسانی که در خط امام، اسلام، رهبری و قانون اساسی هستند، به عنوان بازوی فرد انتخاب شده ایفای نقش کنند اضافه کرد: باید مجمع فکری از تمام آقایان حاضر در صحنه‌ی انتخابات تشکیل شده و گامی در جهت رفع مشکلات کشور برداشته شود.

 

سبحانی همچنین با انتقاد از برخی مسائل کشور نظیر حجاب و تورم خاطر نشان کرد: صنایع ما لطمه‌ی زیادی دیده‌اند که به دلیل باز کردن مرزها برای ورود کالای کشورهای دیگر می‌باشد. همچنین ریال ایرانی ارزش خود را از دست داده است و نباید شرایطی باشد که پول ایرانی در خارج از کشور جایگاهی نداشته باشد.

 

این مرجع تقلید شیعیان بحث مشکلات رئیس جمهور بعدی را مورد تأکید قرار داد و با اشاره به اینکه کسی که در این دوره انتخاب می‌شود، با کوهی از مشکلات مواجه است تصریح کرد: باید همه با هم کار کنند و افراد بازوی فرد برگزیده باشند، تا این روند رسم‌الخط دوره‌های دیگر نیز باشد.

 

وی همچنین تغییرات مدیران در تمام سطوح پس از انتخابات ریاست جمهوری را دارای تبعاتی برای کشور ارزیابی کرد.

 

وی در پایان گفت: به آبروی جده‌ی سادات، زهرای صدیقه (سلام الله علیها) امیدوارم شما به آنچه که رضای خدا در آن است نائل شوید.

 

بیش از اظهارات آیت الله سبحانی حجت الاسلام ابوترابی با بیان اینکه با توجه به شرائط کشور و با نگاه به مسائل مهم و کلان و اشراف به این مسائل در انتخابات پیشرو حضور یافته‌ام اظهار داشت: بنده با عنایت به حضورم در فضای نظام بودجه‌ریزی کشور از مشکلات آگاه هستم و معتقد هستم اگر مدیریت مبتنی بر علم و احترام به نگاه کارشناسی و نگاه به اسناد بالادستی نظام در مدیریت وجود داشته باشد و مبنای تصمیم سازی‌ها در استفاده از خرد جمعی بوده و ارتباط خوب با روحانیت و مرجعیت برقرار شود، می‌توان با استفاده از فرصت‌های استثنایی ضعف ها را مرتفع کرد.

 

نائب رئیس مجلس با یادآوری کسب درآمد ۷۰۰میلیارد دلاری از محل فروش نفت و فراورده‌های آن در طی چند سال گذشته گفت: با تدابیر اتخاذ شده چهل میلیارد دلار از این منابع در صندوق توسعه‌ی ملی اندوخته شد که به نظرم اگر این میزان را بیشتر می کردیم از نظر ذخائر ارزی وضعیت مناسبی داشتیم و با نوسانات موجود در بازار ارز مواجه نبودیم.

 

وی افزود: در کمیته‌ای که در بانک ملی در مورد نوسانات نرخ ارز داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که اتاق مبادلات ارزی شکل بگیرد و روزانه ۱۵۰میلیون دلار در اختیار بنگاه‌های اقتصادی قرار گیرد، اما این رقم ماهانه به ۴۰۰میلیون دلار هم نرسید.

 

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه باید شبکه‌ی بانکی کشور را به سمت حمایت از تولید هدایت کنیم گفت: کشور در تمامی حوزه‌ها دارای ضرفیت است و اگر به نگاه کارشناسی ارزش قائل شویم و منابع ارزی و ریالی ما صنایع را به حرکت درآورد کشور به سمت فضای امیدبخش و کاهش نرخ تورم پیش می رود.

 

عضو هئیت حل اختلاف قوا در پایان با یادآوری این نکته که تمامی اهداف کشور و رفع مشکلات دست‌یافتنی است، تصریح کرد با ارتباط نزدیک با نهاد روحانیت و مرجعیت مسائل سامان می‌یابد و امیدوارم افتخار داشته باشیم از نظر مبارک حضرتعالی (آیت الله سبحانی) بیش از گذشته بهره‌مند شویم.

 

 

تازه ترین اخبار