In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۳
بازگشت
کشتار انسان‌ها در غزه نشانگر خوی و خصلت حیوانی است

کشتار انسان‌ها در غزه نشانگر خوی و خصلت حیوانی است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، جنایات ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی را نشان از خوی و خصلت حیوانی سردمداران این رژیم برشمرد و با ابراز تأسف از سکوت مجامع بین المللی خواستار پایان بخشیدن به این جنایات شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی واحد تهران شمال دانشگاه آزاد، در آستانه لیالی قدر، گردهمایی بزرگ « این راه ادامه دارد » با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در سالن مجموعه ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار شد.

 

ابوترابی‌فرد در سخنانی، جنایات ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی را نشان از خوی و خصلت حیوانی سردمداران این رژیم برشمرد و با ابراز تأسف از سکوت مجامع بین المللی، سران کشورهای عربی و مدعیان حقوق بشر، خواستار پایان بخشیدن به این جنایات شد.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر سخنان خود با تبیین ابعاد انسان ساز ماه مبارک رمضان، ماه رمضان را ودیعه الهی دانست که باید از برکات و آثار معنوی آن به ویژه در لیالی قدر و ایام شهادت امیر مومنان علی (ع) بهره جست.

 

وی در ادامه سخنان نعمت حیات و زندگی را والاترین نعمات خدادادی به انسان عنوان کرد و افزود: در سایه نعمت حیات است که انسان قادر به بهره مندی از سایر  نعمت‌ها می‌شود.

 

وی در ادامه با اشاره به نفس انسان نیز گفت: خداوند نفس انسان را به گونه‌ای آفریده که قدرت شناخت راه فسق و فجور و تقوا را دارد و انسان بر اساس فطرت انسانی درک شناخت راه صحیح و راه باطل را دارد و اگر انسان در مسیر فطرت عقل و ایمان قدم بردارد تزکیه می‌شود و رشد پیدا می‌کند و همین اساسی‌ترین تفاوت بین انسان با حیوان است.

 

وی افزود: البته گاهی انسان به نقطه‌ای می‌رسد که عقل را وسیله‌ای برای ارضای شهوات و خوشگذرانی و قتل عام و کشتار انسان‌های دیگر برای رسیدن به هواهای نفسانی خود قرار می‌دهد که کشتار انسان‌ها و آنچه امروز در غزه اتفاق می‌افتد نشانه‌ای از این خوی و خصلت حیوانی است.

 

در این مراسم که صفانیا رئیس واحد تهران شمال، معاونان و رؤسای دانشکده‌ها و جمعی از اساتید حضور داشتند گروه تواشیح به اجرای برنامه پرداخت و مراسم با پخش فیلمی مستند از اهم فعالیت‌های بسیج دانشجویی واحد تهران شمال و سخنرانی مسئول بسیج دانشجویی در مورد اهداف بسیج و فعالیت‌های این نهاد دانشجویی ادامه پیدا کرد و در پایان به تعدادی از بسیجیان نمونه لوح یاد بود اهدا شد.

تازه ترین اخبار