In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳
بازگشت
 دوری از مساجد، عامل بسیاری از مشکلات اجتماعی است

دوری از مساجد، عامل بسیاری از مشکلات اجتماعی است

نایب رئیس مجلس در گفتگو با «نسیم»، اظهار داشت: برخی از قوانین موجود برای حمایت از فعالیت‌های فرهنگی در بخش‌های مختلف به خصوص در مساجد باید مورد بازنگری قرار گیرد.

سید محمدحسن ابوترابی فرد در گفتگو با خبرنگار «نسیم» در خصوص نقش مساجد در تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت اظهار کرد: مساجد همواره کانون تربیت شهدا و ایثارگران بوده و تکریم آنها در حفظ یاد و خاطره شهدا و ایثارگران بسیار موثر بوده است.

 

وی افزود: اکثر مساجد در نقاط مختلف کشور آثار فراوانی را از شهدا و ایثارگران در خود جای داده اند که این گنجینه های ارزنده باید به خوبی حفظ و نگهداری شود.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خود مساجد در وهله اول باید فرهنگ ایثار و شهادت را حفظ کنند، خاطرنشان کرد: علاوه بر حمایتی که از سوی دستگاه های مختلف فرهنگی برای حفظ فرهنگ ایثار و شهادت در مساجد صورت می گیرد، خود مساجد در وهله اول باید به خوبی این آثار ارزشمند را حفظ کنند.

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد همچنین به "دهه تکریم و غبارروبی مساجد" اشاره و تصریح کرد: مساجد به عنوان پایگاه های اصلی جامعه اسلامی و مکانی برای نشر معارف قرآن و اهل بیت (ع) باید همواره مورد تکریم و ارج نهادن قرار گیرند.

 

وی به نقش مسئولان در این خصوص اشاره و تاکید کرد: متولیان فرهنگی کشور و سیاست گزاران این عرصه در تکریم و حمایت از مساجد در حوزه های مختلف وظایف مهمی را بر عهده دارند.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به نقش مجلس هم در این خصوص اشاره و خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی با توجه به نمایندگانی که از نقاط مختلف کشور دارد، مشکلات مساجد را به خوبی منتقل می کند.

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد با بیان اینکه مجلس از بعد قانون گذاری هم در آبادانی مساجد موثر است، گفت: برخی از قوانین موجود برای حمایت از فعالیت های فرهنگی در بخش های مختلف به خصوص در مساجد باید مورد بازنگری قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: بعضی از مواد قانونی برای تاثیرگذاری بیشتر با توجه به پیچ و خم های اداری دچار مشکل هستند، بنابراین مجلس باید با بررسی این مشکلات نسبت به برطرف کردن آنها اقدام نماید.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ارج نهادن به غبارروبی مساجد را نیز بسیار ارزشمند دانست و تاکید کرد: مساجد به عنوان محل عبادت و قرب به خداوند باید مورد تکریم قرار گیرند.

 

حجت الاسلام ابوترابی گفت: تکریم و غبارروبی مساجد آثار و برکات معنوی فراوانی را برای جامعه اسلامی دارد و این مسئله باید به خوبی در جامعه فرهنگ سازی شود.

 

وی شرکت کودکان و نوجوانان را در تکریم و غبارروبی مساجد ارزنده دانست و افزود: برای فرهنگ سازی در زمینه تکریم و غبارروبی مساجد باید از حضور کودکان و نوجوانان بهره گرفت تا از همین سنین شرکت در کار خیر را تمرین کنند.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به تاثیر مساجد در حل مشکلات و معضلات خانوادگی اشاره و بیان کرد: وجود ائمه جماعت در مساجد همواره منشا خیر و برکات فراوانی برای اقشار مختلف جامعه به خصوص خانواده ها بوده است.

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد بر همین اساس گفت: امروزه بسیاری از مشکلاتی که در خانواده ها به وجود می آید، به دلیل دور شدن از مساجد و ائمه جماعات است.

 

وی در پایان گفت: حضور در مساجد برکات فراوانی را برای قشر جوان به همراه دارد و بر همین اساس ظرفیت موجود در مساجد باید به نحوی برای حل معضلات فرهنگی جامعه به خصوص جوانان قرار بگیرد.

 

تازه ترین اخبار