In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳
بازگشت
ابوترابی فرد: فقهای دین باید انذار دهنده قوم خود باشند

ابوترابی فرد: فقهای دین باید انذار دهنده قوم خود باشند

شیراز – ایرنا- نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: علما و فقهای بزرگ دین باید انذار دهنده قوم و امت خود باشند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد عصر دوشنبه در آیین دومین سالگرد ارتحال فقیه مجاهد حضرت آیت الله سیدعبدالعلی آیت اللهی در لار افزود: کسانی می توانند در انجام این رسالت موفق و پیروز شوند که در علم، عمل، اخلاق و خوف از خدا سرآمد باشند.

 

وی با اشاره به ویژگی های منحصر بفرد زعیم عالیقدر آیت اللهی اظهار داشت: اینکه مردم لارستان به این اندازه مجذوب مقام آن مرحوم هستند، به این علت است که خوف از خدا را در مجاهدت، مبارزه، بی اعتنایی به دنیا و دلباختگی آن عالم وارسته مشاهده می کردند.

 

نایب رئیس مجلس افزود: آیت الله سیدعبدالعلی آیت اللهی(ره) از ابتدا مجاهد فی سبیل الله بود و همانطور که در خاطرات ایشان نیز وجود دارد، از ابتدا با حکومت شاهنشاهی مخالفت می کرد.

 

وی تصریح کرد: مرحوم آیت اللهی(ره) اسلام شناسی بود که دین در همه ابعاد زندگی ایشان اعم از علمی، اجتماعی، ادبی، اخلاقی، سیاسی، فرهنگی، هنری، عرفانی، فقاهت و انذار صادقانه مردم تجلی یافته بود.

 

ابوترابی فرد همچنین شخصیت آیت الله آیت اللهی را نماد وحدت اسلامی دانست و گفت: اگر آیت اللهی ها نماد وحدت و برادری اند، به خاطر آن است که اسلام شناس و آگاه به معارف دینی می باشند. 

 

وی ادامه داد: این عالم وارسته، مبارز نستوه و خستگی ناپذیر، در طول دوران عمر با برکت خود، توانست خدمات ارزنده در زمینه های مادی و معنوی از خود برجای بگذارد.

 

وی با قرائت آیاتی از قرآن کریم، گفت: خداوند متعال دو مأموریت اساسی را برای جامعه اسلامی تعریف کرده که نخستین مرحله آن حرکت، عزیمت و کوچ نمودن به منظور دفاع از مرزهای جغرافیایی دنیای اسلام در مقابل دنیای کفر و دومین مسئولیت، فهم صحیح دین است.

 

ابوترابی فرد با اشاره به قیام های مردم لارستان و ملت رشید ایران در برهه های مختلف تاریخی اظهار داشت: اگر امروز ما در امنیت، آسایش و عزت هستیم، همه اینها مرهون شجاعت، دلیری و از خودگذشتگی این ملت بزرگ است و نمی توان نقش مرزداران غیور شیعه و اهل سنت و هم چنین عشایر سلحشور را در این امنیت پایدار نادیده گرفت.

 

همزمان با دومین سالگرد درگذشت آیت الله سید عبدالعلی آیت اللهی، با حضور حجت الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی فرد نایب رییس اول مجلس و مسوولان استان فارس، موزه آثار و نسخ خطی مرحوم آیت اللهی روز دوشنبه در شهرستان لارستان افتتاح شد.

 

در این موزه وسایل شخصی، دست خط، اسناد و مدارک خطی،نسخ خطی و تصاویر این عالم وارسته در معرض دید عموم قرار گرفته است.

 

مرحوم آیت اللهی پس از ارتحال پدرش (آیت الله سید عبدالمحمد آیت اللهی)به فرمان رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) مسوولیت امامت جمعه مردم لار را پذیرا شد و تا آخرین لحظه در این سمت انجام وظیفه کرد.

 

او منادی وحدت بین اهل تشیع و تسنن نه تنها در استان فارس بلکه در منطقه جنوب کشور بود.

 

در سفری که رهبر معظم انقلاب در اردیبهشت 87 به استان فارس داشتند به منزل این روحانی رفتند.

 

آیت الله سید عبدالعلی آیت اللهی ، نوزدهم خردادماه سال 91، در سن 93 سالگی در شیراز درگذشت و پیکر او در محوطه حسینیه اعظم شهرستان لارستان به خاک سپرده شده است.

 

شهرستان لارستان استان فارس به مرکزیت لار در فاصله 387 کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.ک/3

 

تازه ترین اخبار