In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ - ساعت ۱۵:۳۵
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳
بازگشت
امام راحل در اوج خفقان جهان استکبار ستیزی را آغاز کرد

امام راحل در اوج خفقان جهان استکبار ستیزی را آغاز کرد

کرمانشاه - ایرنا - نایب رییس مجلس شورای اسلامی امام راحل را پیشگام مبارزه با غرب و شرق در دنیا معرفی کرد و گفت: در اوج خفقان حاکم بر جهان اسلام ایشان از مسجد اعظم قم ندای مبارزه با امریکا و استکبار را سر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ˈ محمد حسن ابوترابی فرد ˈ چهارشنبه در آیین سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی که با حضور مسوولان و اقشار مختلف مردم کرمانشاه در مسجد جامع این شهر برگزار شد، افزود: امام راحل مهاجر الی الله بود و به همین دلیل هرگز دل به دنیا نبست و برای رسیدن به هدف و قیام اسلامی اش هرگونه سختی و تبعیدی را تحمل کرد.

 

وی ادامه داد: وجود مبارک امام خمینی (ره) سرشار از عشق به خدا بود و بر ایستادگی و مبارزه در راه خدا به عنوان یک اصل همواره تاکید خاصی داشتند و به همین دلیل بود که در پاسخ به یاوه گویی های آن روزهای ˈکسرویˈ حدود یک ماه کلاس درس شان را در قم تعطیل کردند و اقدام به نگارش رساله ای در پاسخ به این یاوه گویی ها کردند.

 

ابوترابی فرد افزود: همین روحیه بود که به سرعت از شخصیت امام راحل نمادی از استکبارستیزی در دنیا ترسیم کرد و برای اولین بار ایشان بودند که اعلام کردند آمریکا و ایادی غربی اش منفورترین ها نزد ملت ایران هستند.

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه به وجود شهدای پرافتخار کرمانشاه مانند برادران رضوان مدنی و یا افزون بر 19 هزار و 700 جانباز و یک هزار و 750 آزاده سرافراز کرمانشاهی اشاره کرد و گفت: به تبعیت از روحیه مهاجرت الی الله بود که این فرزندان غیور از عزیزترین موجودی شان یعنی جان خود برای دفاع از کیان اسلام و میهن در برابر رژیم بعثی گذشتند و از کرمانشاه نماد عزت، اقتدار و قهرمانی ساخته اند و همین روحیه بود که از ایران در دنیا نماد ایستادگی و استکبارستیزی ترسیم کرده است.

 

ابوترابی فرد در ادامه با یادآوری حماسه عظیم ملت ایران در انتخابات 24 خرداد سال گذشته، اظهار کرد: در دورانی که فشارهای سیاسی، اقتصادی، تحریم ها و تهدیدهای دشمنان را همین مردم با گوشت و پوست و استخوان شان احساس می کردند اما در لبیک گویی به ندای رهبر معظم انقلاب، آن حماسه بزرگ را خلق کردند که باز هم آموزه های امام راحل و صفت مجاهدت فی سبیل الله در این بین بسیار موثر بود.

 

در این مراسم که آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و ابراهیم رضایی بابادی استاندار کرمانشاه نیز حضور داشتند، مداحان در رثای امام راحل به مداحی پرداختند و حاضران نیز در فراق آن یار سفر کرده اشک ماتم ریختند و سینه زنی کردند.

 

تازه ترین اخبار