In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ساعت ۱۶:۲۴
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳
بازگشت
عرضه دارایی‌های فکری در فرابورس فرصت جدیدی برای کارآفرینان است

عرضه دارایی‌های فکری در فرابورس فرصت جدیدی برای کارآفرینان است

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: فرابورس و عرضه بازار دارایی فکری یک فرصت جدید برای کارآفرینان و صاحبان سرمایه خلق کرده و امیدواریم با یک رقابت جدی، بستر مناسبی برای ارزش گذاری واقعی این دارایی ها فراهم شده و صاحبان فکر و ایده نیز در یک رقابت سالم، اقتصاد دانش بنیان را به معنی واقعی کلمه در کشور رقم بزنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجه الاسلام ابوترابی، نایب رییس مجلس شورای اسلامی در افتتاحیه بازار دارایی فکری که صبح امروز (یکشنبه 11 خرداد) در مرکز بین‌المللی همایش‌های صداوسیما برگزار شد،  گفت: گامی که امروز در عرصه توسعه علمی و رشد اقتصادی کشور برداشته شد، یعنی حضور در بازار دارایی‌های فکری در فرابورس، یکی از بلندترین و تعیین‌کننده‌ترین گام‌ها در عرصه توسعه علمی و اقتصاد کشور است.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افتتاح این بازار را می‌توان به آغاز یک جهش و حرکت پرشتاب در دو عرصه تولید علم و رشد اقتصادی تعبیر کرد.

 

وی به طرح موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه طی سالیان اخیر در کشور و تاکیدات مقام معظم رهبری بر این موضوع اشاره کرد و گفت: متاسفانه به دلایل فراوان این ارتباط آنگونه که انتظار می رفت محقق نشده است.

 

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر در مجلس ملاک ارزیابی موفقیت کشور در حوزه های مختلف را با مقوله ارتباط صنعت و دانشگاه مرتبط دانست و گفت: موفقیت ما در تمام عرصه های زندگی  و اقتصاد با میزان ارتباط صنعت و دانش گره خورده است.

 

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی  راه اندازی بازار دارایی های فکری را یکی از اقدامات ارزشمند شرکت فرابورس کشور خواند و گفت: قطعا ایده پردازان، مبتکران، صاحبان اندیشه و کارآفرینان از نتایج مثبت این اقدام بهره فراوانی خواهند برد.

 

ابوترابی فرد بیان داشت ما با مخترعان بسیاری روبه رو می شویم که نگران بر زمین ماندن ایده ها و اختراعات خود هستند و امروز راه برای ارزش گذاری دانش آنها در بازار دارایی فکری هموار می شود.

 

وی به تحولات اخیر بورس در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: ریشه موفقیت‌ها در عرصه بورس همانطور که می‌دانید در سال‌های اخیر سیاست‌های ابلاغی و قانونگذاری در مجلس شورای اسلامی در حوزه اصل 44 قانون اساسی است که نقش بسیار مهمی را دارد.

 

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در سال 1392 بازار سرمایه تقریباً معادل رشد نقدینگی کشور که 500 هزار میلیارد تومان بود، بزرگ شد و نقش مهمی را در تورم ایجاد کرد.

 

وی تصریح کرد: عرضه 90 درصد از سهام بنگاه‌های اقتصادی در بورس نقش مهمی در بزرگ شدن بازار سرمایه کشور در کنار این ظرفیت بزرگ شد که متخصصان و اساتید این زمینه نقش مهمی در این رابطه ایفا کردند.

 

این نماینده در مجلس نهم گفت: کار امروز یک ارزشگذاری جدید بر دارایی فکری است که این کار سخت و پیچیده است، اما این امیدواری را می‌دهد تا ارتباط بین دانش و علم با حوزه صنعت و اقتصاد کشور برقرار شود. این در حالی است که در گذشته بازاری برای ارزشگذاری ابتکارات مخترعین فراهم نبود، اما این بازار این امکان را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

 

ابوترابی‌فرد عنوان کرد: امروز عصر اقتصاد دانش‌بنیان است و دوره اتکا به منابع طبیعی و موهبت‌های الهی گذشته است و اقتصاد بر نوآوری‌های علمی حرکت کرده و حوزه‌های صنعتی که از همکاری با بنگاه‌های دانش‌بنیان محروم هستند، محکوم به شکست بوده و در اقتصاد جایی ندارند.

 

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: باید کارآفرینان و صاحبان سرمایه برای ادامه حیات و حفظ موجودیت خودشان به مرزهای علم و دانش دست یابند، چرا که غیر از آن موجودیت‌شان در معرض زوال و نابودی است.

 

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با بیان اینکه فرابورس با عرضه دارایی‌های فکری فرصت جدید را برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران ایجاد کرده است، گفت: امیدوارم در این عرصه شاهد رقابت‌های جدی باشیم که این موضوع می‌تواند بستر مناسبی برای عرضه واقعی دارایی‌های فکری باشد و راه را برای رقابت جدی بین صاحبان فکر و ایده و اندیشه فراهم کند تا شاهد اقتصاد دانش‌بنیان به معنای کلمه واقعی باشیم./

 

تازه ترین اخبار