In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳
بازگشت
وزیر دفاع: جامعه نیازمند سبک و منش شهید ابوترابی فرد است

وزیر دفاع: جامعه نیازمند سبک و منش شهید ابوترابی فرد است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه جامعه ما امروز نیازمند سبک و منش شهید ابوترابی فرد است گفت: ایثار و جوانمردی از ویژگی های بارز شهدای دفاع مقدس از جمله شهید ابوترابی فرد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجه الاسلام ابوترابی، حسین دهقان وزیر دفاع و پشتبیانی نیروهای مسلح، در مراسم آئین بزرگداشت ارتحال سید آزادگان حجت الاسلام والمسلمین حاج سید علی اکبر ابوترابی فرد و پدر وی آیت الله حاج سید عباس ابوترابی فرد و یادواره شهدای آزاده گفت: در ابتدا لازم است اعیاد مبارک ماه شعبان را تبریک گفته و یاد و خاطره شهدا و آزادگان دفاع مقدس را گرامی می دارم.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: جا دارد یادی کنیم از امام راحل (ره) که در آستانه سالروز رحلت ایشان هستیم و یادی کنیم از شهید ابوترابی فرد و همه همرزمان وی در دوران دفاع مقدس، امام خمینی (ره) درباره آزادگان می فرمایند که بارالله ها اسرای ما اسیر جانی ترین دژخیم زمان هستند. مقاومت آنها دنیا را شگفت زده کرده و هر چه زودتر آنها را آزاد کن و به خانواده آنها صبر عطا بفرما.

 

وی تصریح کرد: امام خمینی (ره) می فرماید اسرا در چنگال دژخیمان سرود آزادی سر می دهند و مردم این سرود را زمزمه می کنند شما امام زمان (عج) را رو سفید کرده اید و ما در مقابل این همه عظمت تنها غبطه می خوریم. امروز وقتی در بحث های علمی و روانشناسی از شخصیت شهدا صحبت می شود باید به این موضوع توجه کرد که شخصیت آنها چگونه شکل گرفته و ابعاد این شخصیت چگونه می تواند بر دیگران تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

دهقان با تاکید بر اینکه خداوند برای هدایت بشر از ابتدای خلقت تاکنون پیامبران و کتب الهی بسیاری را آورده است گفت: بشر با تمسک به پیامبران و ائمه در دنیا زیست می کند تا بتواند در آخرت به آنچه که شایسته می باشد دست پیدا کند. بنابراین اگر امامت از جامعه برداشته شود امت بی معنی می شود.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: انسان قابلیت رسیدن به الله را دارد و می تواند خدا گونه زندگی کند شهید ابوترابی فرد در یک خانواده روحانی ،اهل تقوا، با تواضع و مجاهدت متولد شد و به زندگی ادامه داد.

 

وی از همان آغاز کودکی تا انتهای حیات خود تسلیم رضای خدا بود و هیچگاه سکوت و سکون در زندگی وی دیده نشد.

 

دهقان بیان کرد: شهید ابوترابی فرد در یک دوران با شهید اندرزگو همکاری های بسیاری کرد و با سفر به فلسطین و لبنان از آغاز دوران مبارزه امام همپای پدر نماد عینی مقاومت را بارها نشان داد. بنابراین می توان گفت که تمام اعمال و رفتار شهید ابوترابی فرد در دوران زندگی مورد تائید ولایت و رهبری بود و این موضوع به معنای ولایت پذیری وی می باشد.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در این جا لازم است که برخی از مهمترین ویژگی های شهید ابوترابی فرد اشاره کنم؛ وی به تمام معنا مجاهد فی سبیل الله بود و در این مسیر مشکلات بسیاری را تحمل کرد اما این مشکلات هیچگاه اورا از پای درنیاورد. از ویژگی های بعدی این شهید می توان به رفتار و تعامل وی اشاره کرد از سویی دیگر بندگی خدا، راز و نیاز و تسلیم مطلق در برابر خدا از ویژگی های شخصیت سالم و روان این شخصیت بزرگوار است.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ایثار و جوانمردی از ویژگی های دیگر شهید ابوترابی فرد است او در دوران اسارت خود فشارها و رنج های بسیاری را از دوش اسرای دیگر برداشت و جامعه امروز ما بسیار نیازمند سبک و منش شهید ابوترابی فرد است تا بتوان به سمت پیشرفت و تعالی روحی حرکت کرد.

 

گفتنی است در پایان مراسم محمد حسن ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی از برخی از خانواده های شهیدان و آزادگان از جمله همسر آزاده شهید محمد جواد تندگویان، خانواده سردار شهید علی هاشمی، آزاده امیر سرتیب بخشی، شیخ جلال جابریان مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خوزستان ، آزاده سرافراز سعید فرجیان زاده معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج، آزاده علی اصغر گرجی زاده فرمانده سپاه حفاظت فرودگاهها ، شهاب الدین شهبازی از فرماندهان نیروی انتظامی و فاطمه ناهیدی یکی از آزادگان استاد دانشگاه تقدیر و تشکر کرد./

 

تازه ترین اخبار