In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳
بازگشت
ایجاد اشتغال در کمیته امداد امام (ره)کاری ارزشمند، امیدآفرین و راه گشاست

ایجاد اشتغال در کمیته امداد امام (ره)کاری ارزشمند، امیدآفرین و راه گشاست

نائب رئیس اول مجلس، گفت: ایجاد اشتغال در کمیته امداد امام (ره) کاری ارزشمند، امیدآفرین، قابل تقدیر و راه گشاست و سایر نهادها می‌بایست از آن الگوبرداری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجه الاسلام ابوترابی، نائب نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در جشن ملی توانمندسازی و خودکفایی یکصد و بیست هزار خانوار تحت پوشش کمیته حضرت امام (ره) ضمن تقدیر از انجام شایسته این کار بزرگ، توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: علت موفقیت کمیته امداد امام (ره) در ایجاد این توانمندی ارزشمند، استفاده از نقشه راه علمی صحیح و طی نمودن پنج مرحله استعداد یابی، مهارت آموزی به استعدادهای شناخته شده، تامین منابع و تسهیلات لازم برای ایجاد و تداوم اشتغال ، نظارت و بازاریابی می‌باشد.

 

ابوترابی فرد افزود: اقتدار نظام اسلامی در تمامی عرصه‌ها از جمله فرهنگی، سیاسی، دفاعی و حتی ایفای نقش در عرصه بین المللی و منطقه ای در گرو اقتدار اقتصادی می‌باشد و حرکت در مسیر این اهداف در شرایط فعلی کمتر از حد انتظار است.

 

وی با بیان اینکه نظام اسلامی در حوزه های مختلف اعم از مردم سالاری، تولید علم و دانش، تولید فناوری از ظرفیت بالایی برخوردار است،‌دستیابی به کارایی و ارتقا مدیریت و تغییر نگرش مدیران با کاهش هزینه و اصلاح ساختار اداری کشور با عدم تکیه بر بودجه نفت را خواستار شد.

 

نایب رئیس مجلس با انتقاد از ساختار بودجه کشور گفت: در بودجه ارائه شده هزینه کرد به جای تولید مدنظر ا ست و این رویکرد بودجه منتهی به ایجاد امید برای جامعه نخواهد شد.

 

وی با اشاره به رهنمود مقام معظم رهبری (مدظله) پیرامون اقتصاد مقاومتی، آن را زیر ساخت اقتصاد و کارآمدی منجر به افزایش ثروت، تولید ناخالص ملی و رفاه واقعی جامعه دانست و توجه به ایجاد اشتغال و تولید را یک ضرورت انکار ناپذیر برشمرد.

 

ابوترابی فرد ضمن اشاره به موافقت نمایندگان مجلس در افزایش 100 درصدی استفاده از تسهیلات قرض الحسنه بانکها جهت ایجاد اشتغال توسط کمیته امداد امام (ره) در بودجه سال جاری، یادآور شد طبق قانون چنانچه دستگاههای دیگر نتوانند از بودجه اختصاصی خود جهت ایجاد اشتغال استفاده کنند، این اعتبار به سر جمع اعتبارات کمیته امداد جهت اشتغال انتقال  خواهد یافت و عدد دو هزار میلیارد ریال فعلی به سه هزار میلیارد ریال افزایش پیدا خواهد کرد.

 

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ایجاد اشتغال در کمیته امداد امام (ره) را کاری ارزشمند، امیدآفرین قابل تقدیر و راه گشا دانست که سایر نهادها می‌بایست از آن الگوبرداری کنند./

 

تازه ترین اخبار