In the name of Allah

وبسایت شخصی حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

 حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد

پایگاه رسمی و اطلاع رسانی حجة‌السلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۰۲
یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳
بازگشت
باید با نگاهی بلند، در اندیشه کارهای بزرگ بود

باید با نگاهی بلند، در اندیشه کارهای بزرگ بود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انجام کارهای بزرگ نیاز به نگاهی بلند و درست و اراده ای جدی دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه همدان، حجت الاسلام والمسلمین " سید محمدحسن ابوترابی فرد" در مراسم بهره برداری آزمایشی از مجتمع توانبخشی ایثار با اعلام این مطلب ادامه داد: این پروژه با نگاهی بلند و صحیح شکل گرفته که امروز شاهد به بار نشستن زحمات و تلاش ها در این زمینه هستیم.

 

وی با تاکید بر اینکه باید در اندیشه کارهای ماندگار بود، تصریح کرد: عموما یکی از مشکلات مدیریتی کشور ما، وجود نگاه کوتاه مدت و روزمره است که چنانکه شاهد هستیم زمینه ناکارآمدی را به بار آورده است. باید این نگاه تغییر کند و با نگاهی درست و بلند مدت به افق های دور می توانیم به سمت تحول و پیشرفت حرکت کنیم.

 

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه کوتاه مدت سبب شده است که امروزه منابع درآمدی ما پاسخگوی هزینه های ما نباشد، خاطرنشان کرد: اگر نگاه بلند مدت داشتیم و در اندیشه خلق ثروت و درآمد و کارآفرینی بودیم، امروز این همه مشکلات را نداشتیم.

 

کشور ما پتانسیل های تولید ثروت را داراست

 

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت تولید ثروت در کشور ما به دلایل مختلف استثنایی است، افزود: برای نمونه شما یک کارآفرین عاقل و هوشمند را پیدا نمی کنید که با برنامه ای بلند مدت و در یک عرصه اقتصادی مبتنی بر کار کارشناسی، ورود کرده باشد و امروز به یک درآمد و یک بنگاه اقتصادی مولد و کارآمد دست نیافته باشد. بنده با اعتقاد می گویم که یک نمونه هم نداریم. متاسفانه مشکل اصلی آنجاست که فرد از مشاورین و ظرفیت کارشناسان آگاه استفاده نکرده است و مطالعه کافی نداشته است و به مشکل خورده است.

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد با بیان اینکه می توانیم به سرعت به یک قطب اقتصادی تبدیل شویم، اظهار کرد: ظرفیت های کشور بالاست. نیروی انسانی جوان و عالم در اختیار ما است. مدیریت کشور با رهبری مقام معظم رهبری و تحقق اقتصاد مقاومتی، به یاری خدا در این زمینه گام های بلندی را خواهد برداشت.

 

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فرصت ها و پتانسیل ها در زمینه کشاورزی، صنعت و خدمات فراوان است، ادامه داد: با نگاه بلند مدت می توان در این زمینه ها به نتیجه رسید. چراکه امروز در استان همدان شاهد پیشرفت و به نتیجه رسیدن پروزه فرهنگی ورزشی شاهد با این نگاه هستیم.

 

ارائه خدمات توانبخشی تکمیل کننده درمان است

 

وی با اشاره به بهره برداری از مرکز جامع توانبخشی ایثار، تصریح کرد: امروزه در کشورهایی که تجارب موفقی را در زمینه سلامت و درمان دارند، معالجه و درمان، یک مرحله از خدماتی است که در بیمارستان ها به مردم ارائه می دهند. خدمات دیگری هم هستند که در قالب خدمات توانبخشی به بیماران ارائه داده می شود که به نوعی تکمیل کننده پروسه درمان هستند.

 

وی با تاکید بر اینکه مرحله توانبخشی بیماران به نوعی تکمیل کننده روند درمان بیمارن است، ادامه داد: اگر این خدمات توانبخشی ارائه نشود، درمان بیمار ناقص می ماند و کار پزشک به نتیجه مطلوب نمی رسد.

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد، ارائه خدمات توانبخشی و تلاش برای حفظ سلامتی جانبازان و ایثارگران را از جمله کارهای ضروری دانست و افزود: این خدمات به نوعی بدن ایثارگران را تجدید قوا و تقویت می کند و خدمتی به خانواده های این عزیزان است. امیدواریم که در کشور هر روز بر تعداد مراکز توانبخشی افزوده شود و تعداد این مراکر از تعداد بیمارستان ها بیشتر شود.

 

انقلاب اسلامی با تفکر دینی و اسلامی شکل گرفت

 

وی با تاکید بر این نکته که انقلاب اسلامی ایران مرهون یک تفکر و اندیشه و فرهنگی برآمده از آموزه های دینی و اسلامی است، خاطرنشان کرد: اگر فرهنگ دینی و تفکر اسلامی و مبانی اعتقادی مردم ایران نبود، قطعا انقلاب اسلامی شکل نمی گرفت. انقلاب اسلامی از مساجد جوشید و با رهبری اما راحل(ره) پیش رفت و آغاز آن از مساجد که پایگاه های تفکر اسلامی بودن شکل گرفت.

 

وی با اشاره بر اینکه دفاع مقدس هم محصول همین فرهنگ و تفکر بود، گفت: همین فرهنگ دینی بود که رزمنده ها را به جبهه ها گسیل داشت. دفاع مقدس، حاصل یک تفکر و باور است.

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد با تاکید بر این نکته که "صلاح" ما را به پیروزی رساند نه "سلاح، افزود: باید این فرهنگ دینی و اسلامی را پاس بداریم. استان همدان با هشت هزار شهید، هفده هزار جانباز و هزار آزاده صبور، مایه افتخار است. شهدا و ایثارگران شناسنامه کشور ما هستند و این شناسنامه با فرهنگ نوشته شده است. باید این اندیشه اسلامی و فرهنگی را تقویت کرد.

 

اقتصاد حاصل یک تفکر فرهنگی است

 

وی با بیان اینکه مسئولین استان همدان باید با نگاهی فرهنگی و مبتنی بر آموزه های قرآنی تلاش کنند، اظهار داشت: اقتصاد هم حاصل یک تفکر فرهنگی است. بدون تردید امروز یک تفکر صحیح ما را به سمت یک اقتصاد پویا رهنمون خواهد ساخت. مسئولین استان تمام همت خود را برای شکل گیری اقتصاد قدرتمند استان بسیج کنند که اگر این نگاه و باور شکل بگیرد، بسیاری از کارهای ما به نتیجه می رسد. متاسفانه این نگاه در سالهای گذشته در کشور ما وجود نداشته است و حال حاصل این نگاه را بر اقتصاد کشور می بینیم.

 

اقتصاد مهمترین مسئله کشور ما است

 

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: اقتصاد مهمترین مسئله کشور ماست. جامعه ای که فقر در آن دیده شود، آن جامعه در خطر است و باید هر اقدام ما منجر به زدودن فقر از جامعه شود. باید با هدف ایجاد اشتغال و اقتصادی پویا و مولد، کار و تلاش کنیم که اگر این مهم محقق شد، با سرعت به نتیجه خواهیم رسید. بطوریکه در دفاع مقدس همه تفکرات و تصمیمات در جهت دفاع مقدس بود و ما را این تفکر به پیروزی رساند.

 

تازه ترین اخبار